Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Румъния, Гърция,...България

Публикувано от Пламен Николов 
Re: Румъния, Гърция,...България
02-07-2010 - 08:04:44
avatar
Quote
Пламен Николов
Пак се започна *black eye*
Не разбирате ли, че всички са пре...и - и ъпъри и сривлювци. На едните 300% данък на другите 16% лихва.
Ама българина е над тия неща - той си мисли: "На мен ми го сложиха вярно, ама на Пешо му го сложиха по-голям". И го обзема едно блаженство...

Напротив, много добре го разбираме. Ама виж как хората се радват и сами предлагат да се въведат нови данъци, да се увеличават стари... и т.н, красота. Българин да се наричам...
Re: Румъния, Гърция,...България
02-07-2010 - 08:05:39
avatar
И?
16% на една лихва, не ти премахва лихвата и постъпленията от парите на влог, просто ги намалят с 16%.
Няма да взимаш 6.5% лихва, а 5% да речем.
Но срещу парите си пак ще получаваш пари, докато за други към дълговете само ще се трупат нови.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Румъния, Гърция,...България
02-07-2010 - 09:54:54
Quote
Пламен Николов
Пак се започна *black eye*
Не разбирате ли, че всички са пре...и - и ъпъри и сривлювци. На едните 300% данък на другите 16% лихва.
Ама българина е над тия неща - той си мисли: "На мен ми го сложиха вярно, ама на Пешо му го сложиха по-голям". И го обзема едно блаженство...
Подкрепям! При нас критерия за успех доста често е да се сравниш с другите и ако не си толкова зле - чудесно! smiling smiley
Все си мислех, че тази имотна истерия навреди най вече на хората купили на високите цени, за тях е ясно няма какво да се коментира.

Забелязвам обаче че има доста хора на които най-големия успех, удар и инвестиция в живота им е че НЕ са си купили имот 2008а smiling smiley


И тъй като тук влизат и хора които искат да знаят реалния пазар а не само бляскави теории, моето инфо за пазара:
Два нелоши тристайни, които наблюдавах се продоха за по 100кЕ, все си мислех че в тези времена никой не вади такива пари за апартамент, но факт... Нях почти сигурен че ще паднат до 70-80 но не...
Двама познати си търсят двустайни до 60кЕ и определено не могат да намерят нищо читаво на пазара.
Пазар има и се движи, това дали ти харесва и дали искаш да участваш вече е съвсем друг ?с.
Re: Румъния, Гърция,...България
02-07-2010 - 09:57:20
avatar
Много често се чудя, що за месечен доход трябва да имаш, за да говориш за 200 000 лева (марки) като за джобни пари за семки?!

И стигам до извода, че тези които така щедро ги "дават" са просто един въздух под налягане, които нямат и 200 лева в джоба, ама нали лаф трябва да става и комплекси за малоценност да се избиват нейде?!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Румъния, Гърция,...България
02-07-2010 - 10:22:25
Quote
valsodar
Много често се чудя, що за месечен доход трябва да имаш, за да говориш за 200 000 лева (марки) като за джобни пари за семки?!

И стигам до извода, че тези които така щедро ги "дават" са просто един въздух под налягане, които нямат и 200 лева в джоба, ама нали лаф трябва да става и комплекси за малоценност да се избиват нейде?!

Не разбрах дали това е в отговор на моя пост, ама понеже поне цифрите съвпадат, още детайли:
И двата апртамента бяха купени без съществен кредит за купувачите. Единия човек е добър и изявен професиналист (да не казвам професията и други детайли че малък свят) и го е купил без кредит. Другия купувач е теглил кредит за малка част от сумата (по-малко от 40%). Никой и не твърди че са джобни пари или пари за семки. Аз не бих дал такива пари за апартамент, но не всички мислят така smiling smiley
Естествено 1начално (продават се от година може би) се продаваха на по високи цени, но си намериха купувачите. Да се мисли обаче че такъв тип жилища ще станат ей така достъпни за масовия купувач е несериозно, независимо от номиналното изражение на цената.
Re: Румъния, Гърция,...България
02-07-2010 - 17:10:30
Quote
valsodar
И?
16% на една лихва, не ти премахва лихвата и постъпленията от парите на влог, просто ги намалят с 16%.
Няма да взимаш 6.5% лихва, а 5% да речем.
Но срещу парите си пак ще получаваш пари, докато за други към дълговете само ще се трупат нови.

Вярно е, че винаги ще получаваш лихва. Ама като го съчетаеш с вдигането на ДДС-то, повсеместното поскъпване и безизходицата, не знам дали трябва толкова да се радваш на тази лихва.
Виж как се харчат депозити winking smiley:

Само дето много бързо я скриха новината, ама беше нещо такова: "Румънците пазаруват като за последно"
Re: Румъния, Гърция,...България
02-07-2010 - 17:52:07
avatar
Всеки да си прави сам сметката на парите и за какво точно да ги харчи!
За мен е важно само и единствено едно - приходната част да е по-висока от разходната winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Румъния, Гърция,...България
02-07-2010 - 18:02:55
avatar
Quote
valsodar
Всеки да си прави сам сметката на парите и за какво точно да ги харчи!
За мен е важно само и единствено едно - приходната част да е по-висока от разходната winking smiley

Аз пък съм на принципа: не е добре чужди ръце да въртят парите ми.
Може приходната част да е по-малка, но контрола да е мой.
Re: Румъния, Гърция,...България
02-07-2010 - 18:20:17
Валсо, що не вземеш да си смениш подписа. Сашето те уби.
Първо, защото имотите явно се купуват и, второ, човек, за когото 100 000 евро са чак толкова много пари, че му се струва немислимо някой да ги даде за жилище, няма право да дава мнение за пазара, защото не участва на него.
Ако приходната част надвишава разходната с 552 лева, и то от лихви, също няма смисъл да се дискутира за имоти. Можем да обсъдим сметките за парното и цените на газовите уредби втора ръка.
Re: Румъния, Гърция,...България
02-07-2010 - 19:00:56
avatar
Имотоко, за мен си в категория мушморок, така че надали ще повлияеш на мнението ми за пазара с хапливите си включвания.
Забавно ми е да те чета, но до там! - нищо смислено не виждам в изказванията ти, нищо подкрепено с логика и факти а само разни словесни клоунади.
Пиши си, не ми пречиш - форумното разнообразие е ценно и трябва да се опазва!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход