Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Румъния, Гърция,...България

Публикувано от Пламен Николов 
Re: Румъния, Гърция,...България
02-07-2010 - 20:13:07
Ами продават се бе, продават се. Нали ти каза човекът - 2 по 100 000 евро заминали. А ти каква повече логика и факти искаш. Жалко, че не щеш за уредбите........... Сигурно нямаш и кола.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-02 20:13 от Imotko.
Re: Румъния, Гърция,...България
02-07-2010 - 20:50:45
avatar
Сделките си вървят, къде по-слабо, къде по-силно. Животът си тече. Младите от село идват в града и купуват, пенсионерите продават големи апартаменти и купуват по една две гарсониери, някои продават в един квартал и се местят в друг. С една дума въртележка. Основната част от сделките са продажба на имот и покупка на друг имот.
Re: Румъния, Гърция,...България
02-07-2010 - 21:35:08
Изчетох всички мнения, ще споделя и моето.
Има криза, много думи се хвърлят, че излизаме от нея, многото целенасочени усилия в говоренето за излизане от кризата не променят фактите /имам познат служител в кредитна институция, който ми се ПОХВАЛИ, че в Сф за три седмици направили шест ипотеки!/
Заслужава внимание сравнение на обема говорене с обема ефект и обема реално сключени сделки.
Това е като съобщението за първия процентен спад на безработицата в началото на сезонната заетост!

За излизане от криза /като изключим говоренето/ е необходима и работеща икономика, в подобен момент вдигането на данъци под какъвто и да е предтекст, не е механизъм за стимулиране на икономиката а спасение за правителството, което иска да напълни бюджета за да запуши устата на масовката, взимайки от имащите за да задоволи живуркането на нямащите /винаги мнозинство/ с основната цел да запази властта.
Парадокса е че единствения начин да се създават работни места е бизнеса да заработи, с вдигане на данък едва ли ще стане - това не разбира масовката защото и звучи добре социалистическата формула онзи има много ще вземем от него за да дадем на теб.

В криза правителство, което иска да води социална политика всъщност има една основна цел /да избута мандата евентуално/ без по - дългосрочна перспектива.

В едно частно дружество в подобна ситуация се започва с оптимизация и съкращения на разходите /ама държавата управленците не я приемат, като такава/, незнам в другите страни как е но тук говорим за символични действия в това отношение от страна на правителството.
Re: Румъния, Гърция,...България
03-07-2010 - 09:55:13
avatar
Quote
jores
Заслужава внимание сравнение на обема говорене с обема ефект и обема реално сключени сделки.
В криза правителство, което иска да води социална политика всъщност има една основна цел - да избута мандата евентуално/ без по - дългосрочна перспектива.
В едно частно дружество в подобна ситуация се започва с оптимизация и съкращения на разходите /ама държавата управленците не я приемат, като такава/, незнам в другите страни как е но тук говорим за символични действия в това отношение от страна на правителството.

Няма здравомислещ човек, който да твърди, че обема на сделките е както преди.
Бройката е намаляла (това ще се види като излязнат данните) и няма как да не е така.
През периода 2005 - 2008 не остана човек, който да не премине през нотариус поне по веднъж.
Такъв бум на сделки вече не очаквам. Отсега нататък ще си бъде един среднобемен монотонен пазар.
Излизането от кризата ще раздвижи пазара, за навлизане в тази "бъдеща монотонност".

Лошо е, че Бойко няма смелост да отреже 50 - 100.000 излишни лапачи от държавните структури.
Явно изкарването на мандата е по-важен за него.
Жалко за България и добре за надутата администрация, който няма да бъде съкратена.
Нагоре всеки е на някои човек, навързани са като свински черва.
Всички негативи ги обира долу народа. Нищо ново под слънцето.
Re: Румъния, Гърция,...България
03-07-2010 - 15:40:10
Quote
TZARS
Quote
valsodar
Всеки да си прави сам сметката на парите и за какво точно да ги харчи!
За мен е важно само и единствено едно - приходната част да е по-висока от разходната winking smiley

Аз пък съм на принципа: не е добре чужди ръце да въртят парите ми.
Може приходната част да е по-малка, но контрола да е мой.

Не само парите са малко, но и проблемите са много /ако говориш за имот, даван под наем/. Така че по-добре парички в банката отколкото имот с падаща цена. А това за данък варху лихвите просто не може да се случи тук, при това правителство. Така че споко*yes*.
Re: Румъния, Гърция,...България
03-07-2010 - 20:25:12
Понеже следя няколко оферти от бая време - 3-стайни и 4стайни стара тухла в ниския диапазон цени ми прави впечатление странен факт.
Тристайните падат доста оферти дори и последния месец (минимално разбира се).
Четиристайните обаче не мърдат. За един и същи квартал става въпрос.
Не намирам никаква логика , а може и да има обяснение.
Брокерите имат ли някакви подобни наблюдения или това е по-скоро изключение.
Двустайни не съм следил , но пак ще ми е интересна съпоставката с 3стайни без значение падат или се дигат цените.
Re: Румъния, Гърция,...България
04-07-2010 - 10:27:43
avatar
За Варна се забелязва една тенденция за втвърдяване на цените в топ районите и лек неспиращ спад на памелките в крайните квартали.
Re: Румъния, Гърция,...България
04-07-2010 - 11:36:29
Логиката - за тристайните и по големите.
Тристайните (дето са си двустайни) са масовия таргет - или са си обикновеното жилище - стандартното, масовката, без никакъв лукс в 90%. И там определящо за сделка е цената.
За по-големите - търсят се от хора с възможности, на кой му трябват 4-5 стаи? Търси се повече уникалност, "арт" а това става с пари, с много пари.
Re: Румъния, Гърция,...България
04-07-2010 - 12:06:34
Да има логика в това bota156, на мен ми е ясно че многостайните предлагат повече лукс , нещо над стандарта дори само като площ.
Но ми е странно че ако приемем че има спад - по-големите спадат по-малко от малките. Все си мислех че е обратното ама явно не е.
Интересува ме промяната на съотношението в цената между малки и големи , не дали падат или се дигат или колко струват.
Между другото не говоря за никакъв лукс,дори напротив , а за такива които са за ремонт.
И ми е още по-странно понеже имам предвид апартаменти в които в никакъв случай няма да се настани някой тузар.
Re: Румъния, Гърция,...България
04-07-2010 - 12:17:10
Quote
bota156
Логиката - за тристайните и по големите.
Тристайните (дето са си двустайни) са масовия таргет - или са си обикновеното жилище - стандартното, масовката, без никакъв лукс в 90%. И там определящо за сделка е цената.
За по-големите - търсят се от хора с възможности, на кой му трябват 4-5 стаи? Търси се повече уникалност, "арт" а това става с пари, с много пари.

A какво да кажем за новите двустайни, които са си най-обикновени ергенски апартаменти? В тях може да поживее и гаджето за извесно време, но появи ли се няко хлапе и край. Тристайният апартамент е минималното семейно жилище. Четиристайният от време оно се счита за излишен разход - народопсихология, няма да се промени. Това са жилища купувани някога от хора дето парите са им в повече и сега също търсят да го продадат на такива. В този смисъл е логичен колосален срив при холбоксовете, огромен срив при тристайните и срив при четиристайните. Отделни супер апартаменти и къщи може и да не мръднат но тоава са наистина мнооооого големи изключения и не бива никой, който чете това да се припознава със събственик на подобен имот. Панелки, же-ката, строителство насред нивата или на 5 метра от отсрещния блок, хлебарки, влага, прости съседи, северно изложения, първи и последен етаж цените ще паднат много повече от сегашните цени взети като абсолютна стойност но в лева, а не в евро.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход