Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Банките

Публикувано от TZARS 
Re: Банките
06-02-2011 - 12:04:05
avatar
Quote
Младият коч Рашко
Стопанино бееееееее, благодарско дека си ми забрал грижата бееееееее. Язе скоро на курбан нема да станем бееееее, оти знам дека бай Бойчо не може си прави сам шилетата па и отка му поефтине кирпичо у София само язе и още 10-на офчици му останааме да му носиме принадена стойност бееееее. Язе му набивам у главата да си купи повече ливаде бееееее па че видим кой крив кой прав. Ама за покупките не сега че е скъпо бееееее а след 4-5 гергьовдена.
...............
Ама другарю млад КОЧ, нали в момента само ЗЗ поскъпва?!*book*
bah
Re: Банките
09-02-2011 - 09:17:07
avatar
През 2010 г. домакинствата у нас са платили рекордните 1,946 млрд. лв. лихви на банките по изтеглените от тях кредити. Изчисления на Profit.bg на база данни от БНБ сочат, че това прави средно по 5,33 млн. лв. лихви на ден. Година по-рано населението плати 1,915 млрд. лв. лихви, докато за 2008 г. плащанията са на за 1,59 млрд. лв. Само през декември населението плати 160,766 млн. лв., спрямо 158,33 млн. лв. за месец по-рано и 163,5 млн. лв. за декември 2009 г. Най-много лихви по кредитите сме платили към Банка ДСК (585 млн. лв.), Обединена Българска Банка (285 млн. лв.), Пощенска банка (243 млн. лв.), Уникредит Булбанк (202,6 млн. лв.) и Райфайзенбанк (138,2 млн. лв.). Най-голям ръст бележат платените лихви към Търговска Банка Д (82%), следвани от МКБ Юнионбанк и Пощенска банка. Понижение отчитат плащанията към Българска банка за развитие, БАКБ и НЛБ Банка София.
bah
Re: Банките
10-02-2011 - 11:58:52
avatar
Re: Банките
10-02-2011 - 12:05:38
Аз знам защо банките все още не пускат на пазара прибраните ипотекирани апартаменти!!!
Re: Банките
10-02-2011 - 12:52:26
Кажи великата тайна, макар че, моят отговор е: Защото ги нямат.
Прибраните ипотекирани апартаменти са като марсианците, всички говорят за тях, но никой не ги е виждал.
Анонимен потребител
Re: Банките
10-02-2011 - 15:16:37
В обществото явно битува някакъв мит, че банките едва ли не кътат имоти, не ги слагат на тезгяха, с цел да държат пазара на НИ да не се срути и прочие. Това се подхранва от големия брой лоши и преструктурирани жилищни кредити.
Проблемът е, че явно за някой хора лоши и преструктурирани значи такива дето банката е взела имота на хората.
Вземете и вижте в наредбите на БНБ що е то лош и що е то преструктуриран кредит.
На всичкото отгоре няма статистика колко са лошите и колко преструктурираните.

Преди около 2 седмици по бТВ в новините обсъждаха лошите и преструктурираните кредити. Накрая на репортажа за около 1-2 секунди се появи една табличка, в която отдолу пишеше "лоши - 190 милиона".

Та според мен лошите не са чак толкова много колкото на някой му се иска.
Анонимен потребител
Re: Банките
10-02-2011 - 15:20:07
Айде и ти сега пък в другата крайност отиде
Re: Банките
10-02-2011 - 15:36:46
Тинки Уинки - искаш да кажеш, че е абсолютно невъзможно да имаме завишени оценки на обезщетенията (разбира се направени от безкрайно честни и независими оценители)? Или не може да се прави препродажба на свързани дружества, които да се финансират едновременно с това за покупка на проблемните вземания?

Въпросите са риторични и изброените методи са "най-лаишките".

Няма нужда от апокалиптични прогнози, ама няма нужда и от розови очила. За последното има достатъчно пундьо-вци и недоклатени хим*чки да ги потребяват.
Анонимен потребител
Re: Банките
10-02-2011 - 15:44:51
Въпроса е, че в момента се създава психоза, че едва ли не всеки 5-ти апартамент купен с ипотека е на тезгяха, което хич не отговаря на истината
Re: Банките
10-02-2011 - 20:20:27
За великата тайна се опитай да се досетиш сам къде отиват тези имоти!!
А за това ,коте знам че правят собствениците на банки на 100% ме навява само на две мисли.
Или са супер алчни и дори и те не могат да повярват на това ,което се случва.Или очакват отприщването на хипаринфалация при,която жилищата определено ще са добър актив.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.