Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"

Публикувано от iciltd 
"Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
04-06-2010 - 17:14:04
Ще си позволя да цитирам откъси от публикувана статия на "СЕК" в бр. 4/2010 г. на сп."Строителен обзор":

"... напъните за увеличения на цените на имоти и наеми са илюзорни....цените на СМР не се влияят от внушения по пресконференции и медийни балони...недвижимите имоти няма да се търсят поне още две години...след пет години демографската криза и пенсионният натиск ще бъдат основната беда на България....

“...Жилищата
* Няма и не се очаква активно търсене на жилища.
Над 90 % от българските семейства имат със сигурност по едно, а в мното случаи и по две жилища. Не са качествени, но ги имат. Над 65 % от наличните жилища се нуждаят от саниране. Не само от облепване с пенополистирол с недостатъчна дебелина, а от саниране в пълен смисъл. Конструктивно обаче, и панелните и паянтовите жилища ще издържат още няколко десетилетия и ще се обитават.
* Намалената раждаемост от 90-те години сега се отразява на жилищното потребление. Едва от няколко години не достигат места в детските градини. Всеки тройкаджия е готов студент, но няма кандидати - малко са децата на 18 години. По-малко ще бъдат и кандидатите за новодомци, а от там и жилищни потребители.
* Голямото преселение към градовете свърши. Преселиха се или отидоха в чужбина. Които ще се връщат от чужбина вече си купиха жилища.
* Големите писъци относно жилищните кредити са повече брокерски вопли. Има, естествено, и ще има желаещи за жилищни кредити, но са много, много по-малък брой от онези, които искат да вложат пари в депозит. Нека не подценяваме банките по отношение на депозитната кампания. Те умеят да проучват и да следят интереса си.
* Чуждестранните „спекуланти” (в добрия смисъл на тази дума) направиха много за раздвижване на пазара ни, но си тръгнаха и до няколко години няма да ни гостуват пак. Оказа се, че по-голямата част от „западняците” и „северняците”, които купуваха втори дом у нас в повечето случаи са били авантюристично настроени и лекомислени хора, харесали природните дадености. Не им се живее, обаче, без канализация, без улици и тротоари, при постоянно аварирали водопроводи и сред завистливи съседи, които може да мизерстват, но не желаят да работят на себеподобния.
* Има в градовете високоплатена прослойка, която ще търси и ще купува качествени жилища, но тя вече е все по-малобройна – купиха си.

Казано накратко: няма кой да задвижи пазара.
Да го задвижи, а не да го взриви, както беше преди три или две години
....”


Откъсите публикувам със съгласието на издателя! Курсива е мой.

Статията е много по-обстойна, но мисля, че и тези откъси, с чието съдържание съм съгласен, съвпадат с моето становище... а, бих могъл да добавя още!...

Вие как мислите?

*black eye*
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
04-06-2010 - 17:53:55
Eй сега ще те напъплят собственика имотковците и пундьовците да ти обяснят какъв си бедняк и нещастник и ще се бъзикат с теб че си поредния смешен мераклия за евтиния.
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
04-06-2010 - 18:05:17
avatar
Quote
batko
Eй сега ще те напъплят собственика имотковците и пундьовците да ти обяснят какъв си бедняк и нещастник и ще се бъзикат с теб че си поредния смешен мераклия за евтиния.

Що да го напъплят бе Бате.
Цените си се вдигат и не им трябва причина.
Хей тъй на, безпричинно.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
04-06-2010 - 18:18:48
avatar
Е, хубаво е, че поне нещо се вдига в една държава импотентна на идеи за бъдещето й развитие.
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
04-06-2010 - 18:18:57
Оунъра ама честно ти вярваш ли си?На какво се вдигат цените?Продавате кимизарници ту ги слагате по сайтовете ту ги махате и все с по нови ниски цени.Никой не ги купува ама вие ще им вдигате цените.Това ми прича на опит да успеете да вдигнете самолетоносача на някой 80 годишен дядка.Продължавайте опитите досега не успяхте опитайте с друго не с ръце и пратете по засукани брокерки.
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
04-06-2010 - 18:21:31
Анализи, анализи...
Много ми е чудно, как се твърди повсеместно че купувачи няма. Не знам с цените какво ще стане, но...
Само покрай мен (без да претендирам да съм свръхсоциална личност с много познати, еле па богати) 1 приятел си купи, а други 2ма търсят активно (подплатено с пари търсене с огледи а не в нета), това тази година. Тези хора просто не искаха и да чуят за жилища 2008а но сега си действат. Така че не вярвайте, че се правят 50% отстъпки и като видят че си купувач ти свалят звезди. Не е така. В допълнение това върху което имам наблюдение - цените на двустайните жилища с А16, добър етаж и изложение, вътрешни в не най-крайните квартали в сравнение с 2009а не са мръднали и на милиметър. Стоят си над 60к евра. Така че 40 % 50% спад е много спекулативно тълкувание на цифрите, свързано с разни наистина безумни офери, които някога надали са били част от пазара.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-04 18:23 от sashe.
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
04-06-2010 - 18:21:43
avatar
Нека се вдигат цените, така циркът става още по-пълен, а финалът далеч по-пищен!

Да видим и ние какво значи бултрап, че от половин година се опитват чрез спекулации в медиите да го имитира, а нещо не върви ли не върви??

Какво стана, да не би хората с парите да са свършили, банките да са зазлели или просто..?
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
04-06-2010 - 18:23:16
avatar
Принципно съм съгласен със цитираната статия на iciltd, обаче:
България е държава, където често даден сегмент от пазара се движи противно на всички икономически закони.
Държавата ни е управлявана от холдинги, картели, мутрагени и други подобни тъмни субекти.
Светът в момента е в криза, държави може да обявят фалит, други да прегърнат хиперинфлация, трети дефлация.
С една дума, живеем в бурни времена. Колкото си по-беден, толкова си по-неуязвим от кризата.
Пруфесурът е прав, че може да се получи: каква я мислехме, а тя каква стана.
Разхвърляйте яйцата в повече кошници, че не се знае, кои яйца ще останат здрави накрая.
Аз в момента съм в положение, че в някои кошници нямам нито едно яйце.
Целия съм във "вар и кереч" и сигурно не съм сам. Засега спя спокойно, стотинка не дължа на никого.
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
04-06-2010 - 18:27:17
avatar
Quote
batko
Оунъра ама честно ти вярваш ли си?На какво се вдигат цените?Продавате кимизарници ту ги слагате по сайтовете ту ги махате и все с по нови ниски цени.Никой не ги купува ама вие ще им вдигате цените.Това ми прича на опит да успеете да вдигнете самолетоносача на някой 80 годишен дядка.Продължавайте опитите досега не успяхте опитайте с друго не с ръце и пратете по засукани брокерки.

Батенце мило, дали си вярвам няма никакво значение.
Груповото поведение е ясно накъде отива, а ти ако си вярваш, чакай.
Поне ще се сърдиш само на себе си.
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
04-06-2010 - 20:35:49
avatar
Quote
iciltd
Ще си позволя да цитирам откъси от публикувана статия на "СЕК" в бр. 4/2010 г. на сп."Строителен обзор":

"... напъните за увеличения на цените на имоти и наеми са илюзорни....цените на СМР не се влияят от внушения по пресконференции и медийни балони...недвижимите имоти няма да се търсят поне още две години...след пет години демографската криза и пенсионният натиск ще бъдат основната беда на България....

“...Жилищата
* Няма и не се очаква активно търсене на жилища.
Над 90 % от българските семейства имат със сигурност по едно, а в мното случаи и по две жилища. Не са качествени, но ги имат. Над 65 % от наличните жилища се нуждаят от саниране. Не само от облепване с пенополистирол с недостатъчна дебелина, а от саниране в пълен смисъл. Конструктивно обаче, и панелните и паянтовите жилища ще издържат още няколко десетилетия и ще се обитават.
* Намалената раждаемост от 90-те години сега се отразява на жилищното потребление. Едва от няколко години не достигат места в детските градини. Всеки тройкаджия е готов студент, но няма кандидати - малко са децата на 18 години. По-малко ще бъдат и кандидатите за новодомци, а от там и жилищни потребители.
* Голямото преселение към градовете свърши. Преселиха се или отидоха в чужбина. Които ще се връщат от чужбина вече си купиха жилища.
* Големите писъци относно жилищните кредити са повече брокерски вопли. Има, естествено, и ще има желаещи за жилищни кредити, но са много, много по-малък брой от онези, които искат да вложат пари в депозит. Нека не подценяваме банките по отношение на депозитната кампания. Те умеят да проучват и да следят интереса си.
* Чуждестранните „спекуланти” (в добрия смисъл на тази дума) направиха много за раздвижване на пазара ни, но си тръгнаха и до няколко години няма да ни гостуват пак. Оказа се, че по-голямата част от „западняците” и „северняците”, които купуваха втори дом у нас в повечето случаи са били авантюристично настроени и лекомислени хора, харесали природните дадености. Не им се живее, обаче, без канализация, без улици и тротоари, при постоянно аварирали водопроводи и сред завистливи съседи, които може да мизерстват, но не желаят да работят на себеподобния.
* Има в градовете високоплатена прослойка, която ще търси и ще купува качествени жилища, но тя вече е все по-малобройна – купиха си.

Казано накратко: няма кой да задвижи пазара.
Да го задвижи, а не да го взриви, както беше преди три или две години
....”


Откъсите публикувам със съгласието на издателя! Курсива е мой.

Статията е много по-обстойна, но мисля, че и тези откъси, с чието съдържание съм съгласен, съвпадат с моето становище... а, бих могъл да добавя още!...

Вие как мислите?

*black eye*



Мисля ,че си поредната жертва на пресата:] От откъсите личи,че статията е непрофесионално и целенасочено написана...Създаването на психоза в едно или друго направление от медиите е стар трик...Поръчков...Отвличане на вниманието...вЕрвай им...То в България...-"по телевизията казаха"...И оФцете ....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход