Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"

Публикувано от iciltd 
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
05-06-2010 - 21:44:48
Quote
фло
Quote
greenbul

Това че са паднали цените на дървения материал и цимента е повече от ясно също и надниците на строителите. Не ми се занимава да ти пращам примери, но ако ти е проблем да ги намериш в нета, ще пусна гугъла вместо теб.
Въпросът е, че тези материали формират една незначителна, част от цената на новото строителство.

:]Аз понеже и сега строя много се изненадвам,че тази уж незначителна част ми формира почти целия разход!И сега багера ми взима 40 лв/час,колкото и миналата година и един курс на камион вече ми струва 100 лв.,пък в един момент ти се струват безкрайни!Друго си е нета и да си пускаш гугъла , да им баеш на цените!

Еми то за това има такова разминаване между покуптелна способност и цена. Естествено, че инвеститора, ако плаща на кой колкото поиска накрая пак няма да му се върже цената. Сега инвеститорите трябва да кажат на багериста, другарю багерист до сега вземаше толкова и толкова ама, ако продължаваш да ми вземаш толкова, апартаментите които строя няма кой да ги купи. След последнито изложение на имоти където мъдруваха инвеститори, имаше интервю с един мастит строител, който каза, че точно цените на изкопните работи са паднали най-драстично. Вече ако сте си сложили банани в ушите и искате сами на себе си да докжете, че криза няма и ще хленчите дълго и напоително ...ок ... но след година ще трабва да платите цената за това. Хората повече от 400-500 евро няма дадават за ново строителство, пък вие си опичайте акъла дали ще продавате на печалба или на загуба. В момента пазарът е такъв, че ако сега започвате, можете да си докарате много солидна печалба на тези нива, стига разбирасе да осъзнаете промянта и да осъществите правилния чеиндж мениджмънт.
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
05-06-2010 - 21:58:36
avatar
Quote
greenbul
Хората повече от 400 - 500 евро няма дадават за ново строителство, пък вие си опичайте акъла дали ще продавате на печалба или на загуба. В момента пазарът е такъв, че ако сега започвате, можете да си докарате много солидна печалба на тези нива, стига разбирасе да осъзнаете промянта и да осъществите правилния чеиндж мениджмънт.

greenbul, малко не съм съгласен.
Купувачите първо гледат локацията, след това качеството на изпълнение и накрая цената.
1- Добрата локация е = добро обещетение за собствениците или здрави пари кеш за покупка на УПИ-то.
2- Качеството на изпълнение става с пари, на всеки му се отвориха очите и дори и последните цървули правят разлика между строеж и строеж.
3- Как да докараш ниска цена, като изпълниш първите две условия професионално.
Времето за надлъгване свърши.
Според мен вече трябва да се стъпва на професионализъм и коректност.
Който както иска, така да го разбира.
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
05-06-2010 - 22:02:51
avatar
Има причини да се увеличават имотите и тези причини съм ги обяснявал многократно, но най-добре се вижда резултата от причините т.е. - следствието . Сравнете цени в исторически план на НИ в която и да е страна от Запада с над 100 годишна статистика.
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
05-06-2010 - 22:52:37
Не е задължително да има ново строителство следващите 5 год.Периода 99-2002 имаше ли ново почити не защото новото беше по скъпо от старото 1,5 пъти.Това време идва отново.
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
06-06-2010 - 00:07:03
Quote
morski
Не е задължително да има ново строителство следващите 5 год.Периода 99-2002 имаше ли ново почити не защото новото беше по скъпо от старото 1,5 пъти.Това време идва отново.
То това време няма да идва ами си е тука! И сега има към 300 000 жилища от новопостроеното през последните 2 години и не продадено! Това са тъкмо нуждите за 5 години напред!Най-новото строителство няма да включва повече от няколко на брой жилища при ниска етажност в една сграда! Великите строежи с по няколко стотин апартамента ще стоят години наред незаети и както има един лаф ще държат цена!Накрая ще се появи някаква неотложна държавна нужда я за армията и полицията я за нещо друго и партийната далавера ще лобира да ги поизкупят по- застоялите от правилните хора!
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
06-06-2010 - 07:55:45
Quote
TZARS
greenbul, малко не съм съгласен.
Купувачите първо гледат локацията, след това качеството на изпълнение и накрая цената.

Абсолютно съгласен. Първо гледат локация, после качество и накрая дали цента е под 4-500 евро не виждам за какво спорим.
1.9
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
06-06-2010 - 09:21:13
Quote
Imotko
Да речем, имам два-три апартамента в Иван Вазов. Продавам ги от година, ама никой ги не ще. Като с краставиците става, гледат, цъкат, ама нещат.
Та да питам Батко и Грийнбула-да ги бутам ли вече апартаментите, или още да почакам, та Батко от лихвите да направи още някой лев.

Ами, качвай цената. Така богатството ти ще нарастне в парично изражение.
Навярно си доста богат, щом имаш апартаменти за продан и вече година пропускаш ползата парите в тях да направят пари прим по който и да било начин.

Като евентуален купувач ще кажа само, че вече сериозно се замислям дали изобщо да купувам при ситуацията в страната.
Може скоро да се наложи да вдигам гълъбите за чужбина и апартамента тук само ще ми е в тежест, а кеша ще е в полза за стартиране на новото място.
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
06-06-2010 - 13:19:27
avatar
Quote
1.9
Като евентуален купувач ще кажа само, че вече сериозно се замислям дали изобщо да купувам при ситуацията в страната. Може скоро да се наложи да вдигам гълъбите за чужбина и апартамента тук само ще ми е в тежест, а кеша ще е в полза за стартиране на новото място.

Разсъждаваш от позицията на купувач.
При положение, че имаш "добър" апартамент - то би ли го сложил на тезгяха за 500 евро / кв.м.? - НЕ.
Жилището не е някаква стока вид консуматив.
То е една голяма инвестиция върху която се гради човешкото щастие.
Щастливец на квартира в България - това е противоречие.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-06 13:45 от TZARS.
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
06-06-2010 - 13:51:04
Quote
TZARS
Quote
1.9
Като евентуален купувач ще кажа само, че вече сериозно се замислям дали изобщо да купувам при ситуацията в страната. Може скоро да се наложи да вдигам гълъбите за чужбина и апартамента тук само ще ми е в тежест, а кеша ще е в полза за стартиране на новото място.

Разсъждаваш от позицията на купувач.
При положение, че имаш "добър" апартамент - то би ли го сложил на тезгяха за 500 евро / кв.м.? - НЕ.
Жилището не е някаква стока вид консуматив.
То е една голяма инвестиция върху която се гради човешкото щастие.
Щастливец на квартира в България - това е противоречие.

Ако живееш в дадено жилище, няма как то да се брои за инвестиция.

Единствено човек който не е изучавал икономика, може да твърди обратното.
1.9
Re: "Няма причини, поради които биха се увеличили цените на НИ"
06-06-2010 - 14:29:03
Quote
TZARS
Quote
1.9
Като евентуален купувач ще кажа само, че вече сериозно се замислям дали изобщо да купувам при ситуацията в страната. Може скоро да се наложи да вдигам гълъбите за чужбина и апартамента тук само ще ми е в тежест, а кеша ще е в полза за стартиране на новото място.

Разсъждаваш от позицията на купувач.
При положение, че имаш "добър" апартамент - то би ли го сложил на тезгяха за 500 евро / кв.м.? - НЕ.
Жилището не е някаква стока вид консуматив.
То е една голяма инвестиция върху която се гради човешкото щастие.
Щастливец на квартира в България - това е противоречие.

Естествено! Аз евентуално мога да стана купувач, ако нещата в БГ се оправят скоро (в което не вярвям).
Аз имам "добра" (нова) къща с двор и не смятам да я слагам на тезгяха, защото живея там. Тя не е инвестиция, а ми е необходимост.
И щастието ми не се гради върху нея. Има достатъчно други неща, които ме правят щастлив.

А продавачите ще сложат апартаментите на тезгяха и за по-малко - скоро ще го видиш с очите си.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход