Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

цената на парите - специална инфо за влогари

Публикувано от proprietaire xxxІ 
Re: цената на парите - специална инфо за влогари
24-04-2010 - 22:24:44
avatar
Ами актив е това което ти носи приходи разбира се. Всеки имот който съм купил продължава да ми наси приходи.
Друго ми стана по-интересно. В мои теми се появяват участници които явно са киснали в нафталина с векове. Нито съм ги чувал нито съм ги виждал. Щом ги провокирам това за мен е добър признак. Да извадиш от летаргията такова същество което прави разлика между акции и ценни книжа си е направо геройство! Та нали акциите аланкоолу са си ценни книги! Виж прехвалените ти акции и преди март 2009г. как Софикс се срина от 4000 на 200 и тогава ми привличай вниманието. Ако някога желаеш да дочуеш и да подразбереш за инвестициите ще ти разкажа за моите петролни фючърси и злато. Да не мислиш че всичко съм заровил в имоти?
Re: цената на парите - специална инфо за влогари
24-04-2010 - 22:35:09
avatar
Quote
karni
Аз ще го направя за вас от 2009 до сега грубо сметнато.
Влог -> 7%/8%
Акции -> 50%-100% в за висимост от пазара
Злато -> 60%
Сребро -> 80%
Петрол -> 100%
Мед -> 160%
Имоти -> -30%
Айде сега си го сметнете сами ако сте инвестирали 100к за този период

Все давате за пример сметки със 100.000 евро - колко от форумците тук имат такива пари? = 2 % - 3 %
Тотално отричаш имотите.
Как виждаш, един шофьор на такси със спестени 20.000 евро да инвестира в някои от изброените варианти, освен влог - аз не го виждам. Познавам човек загубил за една година 70.000 евро от игра с акции.
Цифрите написани на хартия са едно, животът и рискът (от загуба) - съвсем друго.
Re: цената на парите - специална инфо за влогари
24-04-2010 - 22:36:41
Ти имаш Интернет от месец. Преди 10 години в нета беше пълно с такива като теб.
Re: цената на парите - специална инфо за влогари
24-04-2010 - 22:40:23
avatar
Quote
granit
Ти имаш Интернет от месец. Преди 10 години в нета беше пълно с такива като теб.
Аз и сега нямам интернет. Пиша от интернет зала (плащам си на час престой).
Re: цената на парите - специална инфо за влогари
24-04-2010 - 22:42:10
avatar
А, аз пък въобще нямам интернет! Моля някой да ме свърже с ньета!
Re: цената на парите - специална инфо за влогари
24-04-2010 - 22:43:16
Там където не е текло пак няма да тече *drink1*
Re: цената на парите - специална инфо за влогари
25-04-2010 - 19:14:48
avatar
Quote
granit
Това за което алармираш беше ясно април 2008г. всеки имаше повече от годОт спестяване към инвестиране
.................................................................
Я кажи ти какво ти беше ясно и кога ти стана ясно за цената на парите?
......................................

Българите от край време са били пестеливи хора. Дедите ни винаги са спестявли "бели пари за черни дни". За съжаление те са нямали кой знае какви възможности да правят нещо по-разумно с парите си, за разлика от нас. Съвременния свят ни предоставя много алтернативи да управляваме рационално парите си. Малцина са обаче тези, които го осъзнават и се опитват да го правят. Болшинството от хората спазват традициите от миналото и продължават просто да спестяват. За тези които все още не осъзнават, че спестяването ги води единствено към бедност, ще се опитам да им покажа, че е крайно време да скъсат с традициите.
Знаете ли кой е най големия враг на парите които сте спестили? Това е инфлацията. Повечето хора дори и не подозират, че когато спестяват за продължителен период от време, един от най-големите рискове които поемат е този от обезценяване на парите им под въздействието на инфлацията.
Парите спестявани в банка по-принцип са на сигурно място, но сигурността им е относителна, тъй като те са постоянно заплашени от инфлацията. Много хора имат печален опит в това отношение и си спомнят с горчивина 1996г. А каква ще е инфлацията в бъдеще? Никой не може да я предвиди със сигурност. Може да се предположи обаче, че в дългосрочен план тя ще в рамките на 3-4 процента годишно. Само за сведение ще спомена, че за последните 100 години средното ниво на инфлацията в САЩ е 3%, а изискванията за страните членки на ЕС са да не допускат инфлация по- голяма от 3%.
Ще илюстрирам с пример въздействието на инфлацията върху спестяванията ви. Така нагледно ще видите бъдещата стойност на парите които имате в момента.
Ако имате 1000 лева и средногодишната инфлация е 3.5%, то след 20 години покупателната стойност на тези пари ще бъде 502 лева. С други думи инфлацията ще е изяла почти 50 % от спестяванията ви.
Сега вижте в таблицата по-долу как ще се обезценят тези ваши 1000 лева при различен процент на средногодишна инфлациина за да се отърве от пасивите.
......................
[investconsult.free.bg]

"L'enfer, c'est les autres"
Re: цената на парите - специална инфо за влогари
25-04-2010 - 19:32:36
Ех, собственник31, мен ако ме бяха баннали от форума за огромните глупости, които съм изписал, честно казано, би ми било изключително неудобно да се регистрирам веднага пак и да продължавам в същия дух... Даже Пунди и Иванов не успяха да го докарат до банване и то за години...Поне виждам, че си добър човек - през цялото време си изключително загрижен за хората с пари в брой, предупреждаваш постоянно колко са се набутали, как инфлацията ще ги изяде (те нямат акъла да се сетят за това). Ама те доста хора в БГ са загрижени - и агенциите за недвижими имоти, и инвеститорите и продавачите, дето не са успели "да разтоварят" навреме и те са много загрижени. И те предупреждават ли предупреждават... Какви мили хора. Чак ми иде да се просълзя от умиление. И в крайна сметка не разбирам защо искат да продадат за "шума и плява"... За да купят други имоти, ще кажеш... Ами да купят, ама първо има една малка подробност - трябва да продадат. Докато "кешовиците" могат да купят във всеки един момент и то избора на имоти изобщо не се ограничава с една БГ...
Re: цената на парите - специална инфо за влогари
25-04-2010 - 19:37:13
[quote="И на малките деца е ясно, че има инфлация. Kakва инфлация, бре?

Да си бяхте направили труда да сравните възвращаемостта на различните активи. Аз ще го направя за вас от 2009 до сега грубо сметнато.
Влог -> 7%/8% Тук съм съгласен
Акции -> 50%-100% Кои са тези БГ акции??? Една ми кажи с ръст дори полвината от 2009 до сега...
в за висимост от пазара Злато -> 60% от 2008 е мръднало 10%, а от 2009 си стои на 1100$
Сребро -> 80% не го следя
Петрол -> 100% - от 2008 падна 50%, а от 2009 от 70$ сега е около 80$, не се знае до кога...
Мед -> 160% не следя
Имоти -> -30%" - Тука си прав, даже си го посмалил..

[/quote]

Та кажи де да инвестираме (без имоти), защото това си е сериозен въпрос, ако не си монополист в Бг или нямаш партиен гръб...
Re: цената на парите - специална инфо за влогари
25-04-2010 - 19:51:13
avatar
Quote
jikev
Та кажи де да инвестираме (без имоти), защото това си е сериозен въпрос, ако не си монополист в Бг или нямаш партиен гръб...


И аз туй го питам "карни", но никои не дава отговор.
Злато, сребро, мед, петрол, акции - да си ги играят те.
Мой приятел от игра с акции, сега сам си приказва по улиците.
Някакъв "Гранит" ми се открехва, че сме тъпи, той може да е с две дипломи от Колумбииския, ама се съмнявам.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-25 19:55 от TZARS.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход