Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ръст, спад или задържане?

Публикувано от javcho 
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 23:26:51
Quote
TZARS
Quote
Hun
Истината за ттези които имат влогове е че: Те не са клошари и просяци по простата причина че могат да си позволят да живеят под наем и че могат да имат влогове.

Защо обезателно влогарите трябва да живеят под наем.
Според мен 90 % от влогарите си имат собствен дом.
Влогарите в никакъв случай не са клошари.
Уточнение:
Влогар е човек с поне 20.000 евро в банка. Хора с 4 - 5.000 евро не са влогари - това не са пари дори за един гараж.
Кешовик - човек, който може да си закупи със свои пари (без нужда от кредит) двустаен тухлен апартамент в широкия център на някои от големите градове

Хе хе, човек с 20 000 Е в банка едва ли може да се нарече "влогар" smiling smiley Колко лихва може да се вземе с 20 000? Около 1400 годишно. Не се ли вземат поне 10 - 12 К Е годишно от лихва, то по-добре да се "въртят" в нещо друго или даже да се харчат, не си струва упражнението...
Re: Ръст, спад или задържане?
23-04-2010 - 00:05:04
Какво стана с грубия строеж. И не им отнемай детската радост. 20-20, а хич.
Re: Ръст, спад или задържане?
23-04-2010 - 00:15:16
Quote
Imotko
Какво стана с грубия строеж. И не им отнемай детската радост. 20-20, а хич.

Ами водим си редовна кореспонденция с инвестора от Испания, чуваме се и по телефона. Навити са на схемата "парите в банка и ги вземат при издаване на обекта", даже са говорили с една банка по въпроса. Тристранен договор (аз, банката, инвестора) с условия. Не съм писал нищо в темата, защото няма нищо реално случило се още. Ако мога да го докарам и неустойките при евентуални закъснения от срока за издаване банката да ми ги връща от парите, които съм депозирал за апартамента, вместо да си ги търся от инвестора, ще е 6... Кучето е заровено в детайлите.
Re: Ръст, спад или задържане?
23-04-2010 - 00:18:55
Quote
BulCan


Хе хе, човек с 20 000 Е в банка едва ли може да се нарече "влогар" smiling smiley Колко лихва може да се вземе с 20 000? Около 1400 годишно. Не се ли вземат поне 10 - 12 К Е годишно от лихва, то по-добре да се "въртят" в нещо друго или даже да се харчат, не си струва упражнението...


Oooooo, мислиш невероятно ограничено.
Ако, обаче, един собственик на 20 000 не е ограничен човек и успее да дочака 149 Екв.м. на жълтите павета / това ще се случи до Нова година/, ами че това са близо 135 кв.м. на Докторската градина.
После, когато цените там отново ударят 2 500, я смятай : 135Х2 500 = 337 000!
От 20 000 директно скачат на над 300 000.
Това е простата сметка!
winking smiley
Re: Ръст, спад или задържане?
23-04-2010 - 00:29:48
1400 евро годишно в момента е около минималната заплата в момента. Има доста хора в България които вземат тея пари с тажък труд.
Според теб човек трябва да има около 200 000 (двеста хиляди) евро на депозити за да си струва, така ли?
Другите да харчат? Ми те ги похарчиха. За апартаменти. За коли. За плазми. Че и кредити взеха. Ти одобряваш ли?
Може и по друг начин да се сметне. Ако разделим всички депозити на броя на населението се получава пак 1400 (по-скоро 1500 ма да не издребняваме). Т.е. един човек с депозит 20 К евро получава годишно от лихва толкова колкото средно има българинът спестявания.

В българските банки има:
около 55 000 депозита 50 000 до 200 000 лева. Като болшинството са под 100 К лева.
около 4 000 депозита над 200 000 ЛЕВА.
Като тук сигурно има и доста дублажи от разни хора дето си плачат за разстрел... те доста хора си и стигнаха до разстрела де.
Може да има и хора с по 10 депозита по 20 000 евро, ама на мен лично ми се струва излишно раздробяване ако си решил да печелиш от лихви, пък и при по-големи депозити освен по лесно управление можеш да преговаряш и за допълнителна лихва. Недостатъка го знаем.

Допълнително възможностите за "въртене" по принцип се увеличават с размера на наличните средства или поне аз имам някакви такива представи. Ма може и да бъркам.

Ta как точно могат да се въртят 20К евро в българските условия? Дай 2-3 примера.
Re: Ръст, спад или задържане?
23-04-2010 - 00:41:43
avatar
Парите не могат да бъдат "въртяни" по никакъв начин и в никакъв случай! Те трябва да бъдат оставени в плен на "негово величество" Влога докато свят светува. Въпреки очертаващите се все по-ниски лихви от влог непокриващи дори инфлацията, парите няма за какво да бъдат похарчени. Парите сами по себе си като инвестиция или инвестиция в "шума" - една достойна за адмирации бизнес идея!
Re: Ръст, спад или задържане?
23-04-2010 - 00:55:11
Quote
Panther1
1400 евро годишно в момента е около минималната заплата в момента. Има доста хора в България които вземат тея пари с тажък труд.
Според теб човек трябва да има около 200 000 (двеста хиляди) евро на депозити за да си струва, така ли?
Другите да харчат? Ми те ги похарчиха. За апартаменти. За коли. За плазми. Че и кредити взеха. Ти одобряваш ли?
Може и по друг начин да се сметне. Ако разделим всички депозити на броя на населението се получава пак 1400 (по-скоро 1500 ма да не издребняваме). Т.е. един човек с депозит 20 К евро получава годишно от лихва толкова колкото средно има българинът спестявания.

В българските банки има:
около 55 000 депозита 50 000 до 200 000 лева. Като болшинството са под 100 К лева.
около 4 000 депозита над 200 000 ЛЕВА.
Като тук сигурно има и доста дублажи от разни хора дето си плачат за разстрел... те доста хора си и стигнаха до разстрела де.
Може да има и хора с по 10 депозита по 20 000 евро, ама на мен лично ми се струва излишно раздробяване ако си решил да печелиш от лихви, пък и при по-големи депозити освен по лесно управление можеш да преговаряш и за допълнителна лихва. Недостатъка го знаем.

Допълнително възможностите за "въртене" по принцип се увеличават с размера на наличните средства или поне аз имам някакви такива представи. Ма може и да бъркам.

Ta как точно могат да се въртят 20К евро в българските условия? Дай 2-3 примера.

Честно да ти кажа, не съм се замислял толкова дълбоко в нещата, нито съм следил статистиката... Повечето депозити си имат както недостатъци, така и някои предимства. Освен в различни банки, е добре да са и на имената на много доверени близки хора (жена, родители, братя, сестри). Освен, че попадат под лимита на гарантираните влогове (колкото и пършива да е тази гаранция, все пак е нещо), при нужда могат да се изтеглят доста по-бързо без такса (при повечето банки се губи лихвата до момента, но имат различен лимит за теглене в брой на ден без такса за това. Не е нужно да се разкарват съответните близки хора до банките, прави се по едно пълномощно от всеки от тях. Ако парите са повече, тези такси се натрупват и са от значение.

За въртенето на наличните средства и държането на депозит, всеки индивидуално може да се направи сметка, каква част да държи и каква да "върти". Идеална ситуация няма, но като цяло може да се види кое до какви резултати води.

Как се въртят 20 К в български условия, нямам идея... Последните пари, които съм изкарал в България бяха през 1989 като студент, ако не смятам лихви от влогове от последната година и половина и препродажба на 2 имота след 5-годишна собственност в периода 2001-2008 (и двете операции не подлежат на данъчно облагане, поне до момента).
Re: Ръст, спад или задържане?
23-04-2010 - 00:59:16
Нееее, не си разбрал. Парите трябва да бъдат забити в "негово величество" бетона и туплите! На престижна локация в бивши заблатени ливади, евентуално може в къща без канализация. Строени от неграмотни турчаля, под вещото ръкъводство на мутро-бизнесмени. Въпреки очевидния спад от 30% за 2 години при минимална инфлация и лихвени нива от 5-6%! Инвестиция с отрицателна доходност 30% породена от масова безмозъчна лакомия, алчни банкери и слабоумни брокери - една достойна за адмирации бизнес идея!
Re: Ръст, спад или задържане?
23-04-2010 - 01:07:30
В България все пак има електронно банкране. Ако сметките на банката не са блокирани - можеш да преместиш милиони практически за няколко секунди.
Ако държиш на теглене в брой - има достатъчно банки, които нямат такса ако ги уведомиш предния ден, че ще теглиш някаква сума над определения лимит.
С тези банки, които ти слагат такса при теглене в брой, дори и с предизвестие, аз не работя. Едната я напуснах точно заради това. Изтеглих и закрих всичко което имах там и точка. Който им е клиент да си му мисли. Не сме в социализЪма да има само ДСК.
Re: Ръст, спад или задържане?
23-04-2010 - 01:25:29
Quote
Panther1
В България все пак има електронно банкране. Ако сметките на банката не са блокирани - можеш да преместиш милиони практически за няколко секунди.
Ако държиш на теглене в брой - има достатъчно банки, които нямат такса ако ги уведомиш предния ден, че ще теглиш някаква сума над определения лимит.
С тези банки, които ти слагат такса при теглене в брой, дори и с предизвестие, аз не работя. Едната я напуснах точно заради това. Изтеглих и закрих всичко което имах там и точка. Който им е клиент да си му мисли. Не сме в социализЪма да има само ДСК.

Оказва се, че и с това не съм достатъчно запознат (не става въпрос за електронното банкиране, това и тинейджърите го знаят). smiling smiley Банките, с които банкирам в БГ ми дават лимит за теглене на ден без такса. Сигурно можеш да преместиш милиони за секунди, ама до момента съм нямал милион, че да пробвам, а за хиляди БГ банките дерат много високи такси за банкови преводи. При условие, че си плащаш изцяло за превода в банка от която изпращаш от чужбина, тук вземат пак такса за "честта да ги получат". Ако знаеш такива, които не вземат такава, ми пиши, до момента аз не съм виждал, а и си падам малко "лоялист" - като съм свикнал да боравя с някои банки и им знам особеностите, не ми се занимава да разучавам други smiling smiley

Абе "бакалска" работа, ама то пък си има и баланс и до каква степен живота ти може да минава в сметки и какво ти остава за останалите интереси.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-23 01:28 от BulCan.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход