Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ръст, спад или задържане?

Публикувано от javcho 
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 20:31:22
"Клошар" е човек, сривльо, от Западна Анадола, който през живота си никога не е купил имот, защото цените са балонирани и той (клошаря) чака цените да станат колкото на старо трабантче за имоти топ локейшън след 5-6 години, но и тогава няма да си купи, от страх, да не се набълбука с кредит smiling smiley, Клошаря предпочита да яде пуканки и да гледа сеира на ипотекарите, как плащат цял живот кредити, а на него (клошаря) му е кеф да държи кеша (яйцата) разпределени в няколко кошници. smiling smiley
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 20:33:44
Quote
tearesum
"Клошар" е човек, сривльо, от Западна Анадола, който през живота си никога не е купил имот, защото цените са балонирани и той (клошаря) чака цените да станат колкото на старо трабантче за имоти топ локейшън след 5-6 години, но и тогава няма да си купи, от страх, да не се набълбука с кредит smiling smiley, Клошаря предпочита да яде пуканки и да гледа сеира на ипотекарите, как плащат цял живот кредити, а на него (клошаря) му е кеф да държи кеша (яйцата) разпределени в няколко кошници. smiling smiley

*drunk* Е тва е. С няколко думи описа целият форум.
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 20:41:35
avatar
Клошар е човек, който няма къде да живее и затова рови по кофите. Те обикновено са с по няколко хронични заболявания и винаги несигурен подслон. Клошаря може да остане под наем цял живот и да не създаде семейство, защото ако създаде такова той трябва да жертва част от влога който е цялото му богатство. Това богатство обаче е винаги недостатъчно като стойност за да се закупи имот на реални цени, а е богатство което очаква цените да достигнат нереално ниски стойности. Затова клошарят /влогар/ завинаги остава такъв какъвто е!
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 20:44:02
Спокойно, не съм толкова тъп. Исках да кажа, че две години след началото на кризата в България и след началото на спада на имотния пазар цените са се задържали на нива, които са били достигнати още на първата година от спада. Сега още има спад, но той е много малък и по сегменти, затова твърдя, че за следващата една година цените няма да паднат още много. На фона на сегашните около 700-850 на кв.м. за южните райони на София да дочакате до догодина по това време да паднат още по 70 евро на кв.м. не е кой-знае какво. И то да паднат боклуците и панелите.
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 20:50:37
Quote
tearesum
"Клошар" е човек, сривльо, от Западна Анадола, който през живота си никога не е купил имот, защото цените са балонирани и той (клошаря) чака цените да станат колкото на старо трабантче за имоти топ локейшън след 5-6 години, но и тогава няма да си купи, от страх, да не се набълбука с кредит smiling smiley, Клошаря предпочита да яде пуканки и да гледа сеира на ипотекарите, как плащат цял живот кредити, а на него (клошаря) му е кеф да държи кеша (яйцата) разпределени в няколко кошници. smiling smiley
Благодаря за ясната формулировка. Не се вмествам напълно - ще трябва да продам някои неща .(но няма на кого) . Но може дългата депресия да ни вкара в пътя на твоята истина , сиреч да стана завършен автентичен клошар. Ти като мислиш за имоти получаваш ли " сатисфекшън"? Аз не. Ако не е нормално ще се обърна към лекар.С голямо притеснение забелязвам ,че бързо ми омръзват някои неща.
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 21:12:10
Quote
paio
Quote
tearesum
"Клошар" е човек, сривльо, от Западна Анадола, който през живота си никога не е купил имот, защото цените са балонирани и той (клошаря) чака цените да станат колкото на старо трабантче за имоти топ локейшън след 5-6 години, но и тогава няма да си купи, от страх, да не се набълбука с кредит smiling smiley, Клошаря предпочита да яде пуканки и да гледа сеира на ипотекарите, как плащат цял живот кредити, а на него (клошаря) му е кеф да държи кеша (яйцата) разпределени в няколко кошници. smiling smiley
Благодаря за ясната формулировка. Не се вмествам напълно - ще трябва да продам някои неща .(но няма на кого) . Но може дългата депресия да ни вкара в пътя на твоята истина , сиреч да стана завършен автентичен клошар. Ти като мислиш за имоти получаваш ли " сатисфекшън"? Аз не. Ако не е нормално ще се обърна към лекар.С голямо притеснение забелязвам ,че бързо ми омръзват някои неща.

много ми хареса това лафче, smiling smiley

за имоти мисля тогава когато ми трябват, а когато съм във форума мисля основно за бъзици smiling smiley
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 21:22:37
avatar
Влогарите стискат палци до посиняване с молитви и надежди цените бързо и рязко да падат надолу, надолу.
Истина е, че имотите в основните си групи паднха с около 30 % спрямо пика - лятото 2008 год.
Бавното темпо на падане ги изнервя и те чакат златния си миг да купят имот "за стотинки".
Целта на повечето влогари е в определен момент да атакуват "имотът на мечтите си".
Според мен в четирите най-големи града няма да го дочакат този миг.

Собствениците на един (основен) имот наблюдават пазара отстрани.
Те само констатират спада, но човек вечер все някъде трябва да спи и имотът дава спокойствие.
Собствениците на няколко имота констатират пропуска си на момента с продажба на "излишните" си имоти и вкарването на "евентуално получените пари" в банка (за лихви).
Собствениците на няколко имота са доста изнервени, защото констатират загуба на здрави пачки от пропуснатия момент за продажба на "излишното".
Има и едни други, които инвестираха всичкия кеш (та дори и заеми) в селски луксозни къщи и се надяваха на руснаци и англичани, обаче закъсняха с трафика и сега имат селски къщи за по 100.000 евро, реално обаче и 25.000 няма кой да им даде за тях. Селските луксозни имоти са най-лошата инвестиция.
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 21:37:19
Quote
TZARS
Влогарите стискат палци до посиняване с молитви и надежди цените бързо и рязко да падат надолу, надолу.
Истина е, че имотите в основните си групи паднха с около 30 % спрямо пика - лятото 2008 год.
Бавното темпо на падане ги изнервя и те чакат златния си миг да купят имот "за стотинки".
Целта на повечето влогари е в определен момент да атакуват "имотът на мечтите си".
Според мен в четирите най-големи града няма да го дочакат този миг.

Собствениците на един (основен) имот наблюдават пазара отстрани.
Те само констатират спада, но човек вечер все някъде трябва да спи и имотът дава спокойствие.
Собствениците на няколко имота констатират пропуска си на момента с продажба на "излишните" си имоти и вкарването на "евентуално получените пари" в банка (за лихви).
Собствениците на няколко имота са доста изнервени, защото констатират загуба на здрави пачки от пропуснатия момент за продажба на "излишното".
Има и едни други, които инвестираха всичкия кеш (та дори и заеми) в селски луксозни къщи и се надяваха на руснаци и англичани, обаче закъсняха с трафика и сега имат селски къщи за по 100.000 евро, реално обаче и 25.000 няма кой да им даде за тях. Селските луксозни имоти са най-лошата инвестиция.

В първата част все едно е разсъждавало е тва от аватара ти.
Втората част по-бива
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 21:37:31
avatar
Идилия!

На Шипка всичко е спокойно.

А едни други обяви минават вече на трети търг, а купувачи няма ли няма.
Гордите собственици се прекръстят набърже, плюят си в пазвата против уплах, а злото се множи ли множи...
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 21:49:18
Може ли някой да ми обясни. Защо Вие "собствениците" толкова много се дразните че имам пари на влог. Та те са си мои, както и имотите са си ваши. Аз не ви натискам да продавате - това си е Ваш бизнес. А Вие защо се дразните че аз имам пари на влог - това не мога да го разбера. Бихте ли били така любезни да ми обясните?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход