Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ръст, спад или задържане?

Публикувано от javcho 
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 15:48:49
Quote
javcho
Интересно, мненията са се приближили доста.

Между другото и моето мнение е подобно.

Никой ли не очаква поне малък ръст?


Как никой? Според Пунди вече отдавна сме в Ъп-ът.

Иначе лично аз съм напълно съгласен с мнението на paio. Сега пътувайки из страната се вижда повсеместната мизерия, а пък камо ли когато държавната касичка започне да чука на кухо.

Българският пазар на НИ може да бъде раздвижен само от външна интервенция, която в близките 5-10 години според мене няма да има.
Раздвижване на пазара само от вътрешни фактори е практически невъзможен поради явната липса на кеш и зависимостта търсене/предлагане.

купувъ нищу, прудавъ сичку, нъема крупиетъ и давъ под наем почти девици
=====+++Баш Агенция.ком+++=====
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 17:12:25
avatar
Quote
Scyther
Quote
dodo2
От вчера има картинка за цена/наем отношението, която е леко странна.

[forum.imoti.net]

Кое е странното? Според мен наемите падат по-бързо от цените.

Странно е. Сега почти навсякъде след пукането на балона отношението цена/наем е със следния вид:



Само тук сме бастион на глупостта и сме наопаки. Или сме супер инертни. Т.е. има потенциал за доста по-сериозен спад на цените и е много интересно кога и дали ще се случи.
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 17:15:24
avatar
Няма да се получи този стремглав ръст надолу, въпреки мечтите на влогарите. Моята прозгноза е, че в момента сме на дъното на U-образният завой. Със затопляне на времето се очаква и затопляне на цените.
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 17:33:11
Ей ,ама аман от клошари .Абе хора вземете си откраднете един по -приличен кашон и си представете ,че сте купили имот!!!!
Престанете да говорите глупости по форумите ,за сривове ,спадове и цени по 150 евро .ВсЪЩНОСТ ИМА ТАКИВА ЦЕНИ прави сте !!!С едно уточнение не са за вас!!!ТОЛКОВА СТРУВА ЕДИН КВАДРАТ ПАРЦЕЛ УПИ!!! в южната часто до София!!..!!!Последната сделка е на тази цена!!!!Сключен предваритлен договор!!
Кризата си е криза ...,но тя си отива .Отива си за едни ,а остава вечна за други !!!
Та по темата .....ЗАДЪРЖАНЕ на цените !!!!Сами си отговорете какво следва след задържането...им!!!eye popping smiley
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 17:36:36
Quote
ivorad
Цените на НИ най-вероятно ще вървят надолу и в следващите 5-6 месеца. С един много по-нисък темп от миналогодишния. Това при положение, че през лятото не стигнем до някакъв финансов колапс, а икономиката се позакрепи.
При добри икономически резултати - първо раздвижване на пазара може да се очаква около Нова година. Ако кризата зацикли умерено - цените ще продължат надолу, макар и с още по-слаб темп. Ако, обаче, катастрофираме икономически - възможен е и по-рязък спад.

Горе-долу съм съгласен с горното, но:

Quote
ivorad
Всъщност, мечтателите за срив в цените мечтаят за икономическа катастрофа, при която биха могли да купят на особено ниски цени. Техен проблем, но все пак да напомня очевидното - дори при най-черен сценарий, цените на жълтите павета няма да паднат до кота "149". Просто вече сме падали в лайната / 1996-7/ и дори по времето на това падане - цените на елитните имоти бяха далече над 1000$.

Точно през 97-ма магазин, който носи в момента 900е наем струваше 36 000 $, дали е лукс имот? Не знам. Иначе далеч съм от мисълта, че жълтите павета ще са по 149 евро. Барбарон даваше 500 кофти прогноза, 700 - оптимистична прогноза за София (средна цена).
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 17:38:06
И аз мисля, че ще бъде същото след 1г., защото и преди 1г. цените бяха като сегашните.
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 17:39:45
avatar
Quote
Imotko
И аз мисля, че ще бъде същото след 1г., защото и преди 1г. цените бяха като сегашните.

Следвайки тази логика аз твърдя, че цените никога няма да се променят :]
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 18:31:23
Quote
Imotko
И аз мисля, че ще бъде същото след 1г., защото и преди 1г. цените бяха като сегашните.

С това не съм съгласен.

През последните 3 години, имало ли е според теб спад изобщо?
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 19:52:54
Quote
dodo2
Quote
Scyther
Quote
dodo2
От вчера има картинка за цена/наем отношението, която е леко странна.

[forum.imoti.net]

Кое е странното? Според мен наемите падат по-бързо от цените.

Странно е. Сега почти навсякъде след пукането на балона отношението цена/наем е със следния вид:



Само тук сме бастион на глупостта и сме наопаки. Или сме супер инертни. Т.е. има потенциал за доста по-сериозен спад на цените и е много интересно кога и дали ще се случи.
Мда, и аз така мисля. Ние по цени сме "Барабар Петко с мъжете", но по икономика, БВП и доходи, сме "На гол тумбак-чифте пищови". Нещо гнило има, което рано или късно ще лъсне.
Re: Ръст, спад или задържане?
22-04-2010 - 20:13:18
Quote
Въртоглав
Ей ,ама аман от клошари .Абе хора вземете си откраднете един по -приличен кашон и си представете ,че сте купили имот!!!!
Престанете да говорите глупости по форумите ,за сривове ,спадове и цени по 150 евро .ВсЪЩНОСТ ИМА ТАКИВА ЦЕНИ прави сте !!!С едно уточнение не са за вас!!!ТОЛКОВА СТРУВА ЕДИН КВАДРАТ ПАРЦЕЛ УПИ!!! в южната часто до София!!..!!!Последната сделка е на тази цена!!!!Сключен предваритлен договор!!
Кризата си е криза ...,но тя си отива .Отива си за едни ,а остава вечна за други !!!
Та по темата .....ЗАДЪРЖАНЕ на цените !!!!Сами си отговорете какво следва след задържането...им!!!::o
Формулирай какво влагаш в понятието "клошар". Искам да разбера дали се вмествам в него.Ако аз ,строителя вече съм клошар, твоите пари вложени в имот вече най-вероятно са изгоряли.Може би просто още не си го разбрал. Анализирай това изречение.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-22 20:31 от paio.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход