Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*

Публикувано от avram 
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
02-04-2010 - 23:00:55
avatar
Quote
status
Quote
sobstvenik 31

Най показателният пример за мен е Аристотел Онасис закупил огромни активи - кораби танкери , пристанищна инфраструктура в момента на великата депресия когато цената им е била колкото за скраб, но с търпение и упоритост е успял да ги превърне в огромен актив!
За да се инвестира се иска "дупе", не да караш по течението и да си чакаш лихвата от влог. От това никой не е забогатял.

Вярно...когато цената на НИ стане съпоставима с тази на скраба тогава наистина ще е дошло времето за инвестиране в такива активи. В момента сме в тази посока но има още доста стълбички надолу.
За момента май е по-добре "страхливо дупе" вместо "смело ама после наакано дупе". От разумно чакане не се забогатява но не се и обеднява . *beer*
..........................................
На това няма как да отговоря. Всеки прави своя избор дали да се занимава с инвестиции в трайни активи, бизнес или да е просто влогар който си е дал дупето под наем и спестява от заплатката и влага в банката за нищожни печалби. Тук беше споменато, че от бизнес се печели много повече отколкото от лихви. Всеки нормален човек вместо да си затваря парите в банка, ще ги реинвестира за разширение на бизнеса си!
Много жалко за ИМОТЕН ФОРУМ говори факта, че повечето участници са хора не могли да спестят навреме средства за първо жилище в голям град!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
02-04-2010 - 23:07:14
avatar
Жалко наистина, още повече че Собствениците са или пишман ипотекари или с нещо наследено наготово...
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
02-04-2010 - 23:11:24
avatar
Quote
valsodar
Постоянно чувам призиви за това, как сега е момента да се купува, а не виждам нито един от тези които ги дават да го прави?

Пари ли нямат? *angel*
.................................................
Всеки прави избор кога да купи, тук просто някои хора имат различни виждания кога ще е дъното. Иначе мисля че никой не подлага на съмнение факта, че трябва да се купува при дъно!
По отношение с втората част на изречението мога да отговоря, че аз персонално КУПИХ в края на ноември , после ще имам намерение да продавам за да купя друго, което по отношение на цените много не ме касае защото двете сделки имам намерение да извърша почти едновременно. Мисля също да ремонтирам друг имот и да го отдам под наем и т.н.
Не съм брокер, но имам намерение да оперирам активно на имотния пазар. Вече съм прочел доста литература за имотите, като инвестиция, като бизнес и като възможност за допълнителни приходи. Затова съм във този форум.
Кажете откровено ВИЕ влогари защо сте тук? Само не ми отговаряйте, че си чешате езиците и т.п. безмислици.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
02-04-2010 - 23:13:03
Quote
sobstvenik 31
Quote
status
Quote
sobstvenik 31

Най показателният пример за мен е Аристотел Онасис закупил огромни активи - кораби танкери , пристанищна инфраструктура в момента на великата депресия когато цената им е била колкото за скраб, но с търпение и упоритост е успял да ги превърне в огромен актив!
За да се инвестира се иска "дупе", не да караш по течението и да си чакаш лихвата от влог. От това никой не е забогатял.

Вярно...когато цената на НИ стане съпоставима с тази на скраба тогава наистина ще е дошло времето за инвестиране в такива активи. В момента сме в тази посока но има още доста стълбички надолу.
За момента май е по-добре "страхливо дупе" вместо "смело ама после наакано дупе". От разумно чакане не се забогатява но не се и обеднява . *beer*
..........................................
На това няма как да отговоря. Всеки прави своя избор дали да се занимава с инвестиции в трайни активи, бизнес или да е просто влогар който си е дал дупето под наем и спестява от заплатката и влага в банката за нищожни печалби. Тук беше споменато, че от бизнес се печели много повече отколкото от лихви. Всеки нормален човек вместо да си затваря парите в банка, ще ги реинвестира за разширение на бизнеса си!
Много жалко за ИМОТЕН ФОРУМ говори факта, че повечето участници са хора не могли да спестят навреме средства за първо жилище в голям град!

Ти майтап ли се правиш? В момента в БГ просто НЯМА по-добра нискорискова инвестиция освен влог в банка. За инвестиционно злато е вече късно човек "да се качва на влака", който се е усетил - усетил за една година е нагоре с 23.66% в EUR и с 24.60% в USD. За имотите беше време да се купува до 2005-2006 г. най-късно и да се продава до средата на 2008 г. Ценови нива както през средата на 2008 скоро няма да има.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-02 23:14 от BulCan.
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
02-04-2010 - 23:21:18
avatar
Факта, че наричаш депозита инвестиция е достатъчно показателен. От инвестиции в трайни активи се печели или губи и при мечи и при бичи пазар. Не познавам нито един сериозен бизнесмен или дори човек с икономически познания, да се прекланя пред влога. Това е просто несериозно! Остава да определим влога като траен актив! Особено "траен" при инфлация!

П.П. Ако съм зарзаватчия ще печеля повече от колкото от влог, най малкото защото цената на зарзавата се качва!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
02-04-2010 - 23:35:37
Quote
sobstvenik 31
Факта, че наричаш депозита инвестиция е достатъчно показателен. От инвестиции в трайни активи се печели или губи и при мечи и при бичи пазар. Не познавам нито един сериозен бизнесмен или дори човек с икономически познания, да се прекланя пред влога. Това е просто несериозно! Остава да определим влога като траен актив! Особено "траен" при инфлация!

П.П. Ако съм зарзаватчия ще печеля повече от колкото от влог, най малкото защото цената на зарзавата се качва!

За инфлацията си има цяр - commodities, влога нищо не пречи поне до края на годината да се нарече нискорискова инвестиция - 8% са си 8%, особено ако през това време печелиш от други неща. 1/3 от парите на влог в БГ в момента е добра тактика. Покупка на имот в БГ в моментаможе да бъде едиственно губеща инвестиция. Печаливша беше ако си купил през 2001 и си продал през 2008 - мога да ти го кажа от личен опит - 600%, за такава печалба от завъртане на имоти в близките 20 години - просто забрави.

П.С. Пропуснах да отбележа, че след 20 години населението на БГ ще е доста по-малобройно, доста по-възрастно и с пременена етническа пропорция, та и тогава даже няма как да се получи подобна печалба, освен ако не се събере през годините над 1000% инфлация.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-02 23:46 от BulCan.
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
03-04-2010 - 00:33:05
естествено че влоговете могат да се считат за инвестиция. 8-9% за година печалба е стремеж и блян на ВСЕКИ инвеститор. дългосрочна печалба над 10% годишно по принцип е изключение, освен ако не си сводник и дилър. голямата грешка на пишман-спекулантите е че се опитват с един удар да избият рибата... ефекта е обратен.

btw, преосмислете си таргета за манипулиране - спекуланти на пазара на НИ скоро няма да се появят. не защото банките това или цените онова, а защото ЛИКВИДНОСТ няма. ако спекуланта не може да излезе БЪРЗО от позиция не го търси. насочете се към хора които имат нужда от жилище - те са ви таргета за сега. ако имате да продавате помислете за варианти на лизинг с ипотека на ваше име. все някой ще се върже. иначе тука колкото и да плюете по "влогари" - все тая. БулКан ти го каза - ще купи на ниво 2001-2002г и ще продаде на ниво 2007-2008. това търси спекуланта. И собственика без да иска пак същото каза - спекуланта (Онасис/сорос или който и да е там) ще купи на цената за скраб! е, когато на жълтите павета станат 200$/м2 тогава чакайте Сорос... и Спиридон smiling smiley до тогава - не са ви те таргета.
айде наздраве, успех на всички и весели празници!
*drink1*
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
03-04-2010 - 06:23:21
avatar
Quote
sobstvenik 31
Факта, че наричаш депозита инвестиция е достатъчно показателен. От инвестиции в трайни активи се печели или губи и при мечи и при бичи пазар. Не познавам нито един сериозен бизнесмен или дори човек с икономически познания, да се прекланя пред влога. Това е просто несериозно! Остава да определим влога като траен актив! Особено "траен" при инфлация!

П.П. Ако съм зарзаватчия ще печеля повече от колкото от влог, най малкото защото цената на зарзавата се качва!

------------------
имах един приятел (лека му пръст) , който още по време на застоя бачкаше по ръба на закона , правеше кинти и главата му беше като сметало !
Та той имаше лаф (за такива като Буркан) - сиромах човек и на половин п...у...т...к...а е доволен
човек , който смесва понятието инвестиция и понятието влог няма какво да каже , лошото е , че на него никой не може да Мууууу го каже (покойният Иван Радоев пишеше по такива поводи - глупакът знае , умният се учи от разумният а разумният от глупаците)
в моя занаят най-добри са малцинствата с руски паспорт - невъзможно е да разбереш защо но ще ти дам жокер :
свободният човек спи с пистолет под юргана , спокойният спи с белезници......... в Канада свободните са малко - пълно е с такива като теб...чакащи някой да ИМ даде,осигури , защити , гарантира..........познавам хора с по две дипломи , специализации и пр...........които едва свързват двата края , защото се неприложими с конкурентна среда , мислят с чужди глави !
собственикът ти е дал добър пример със зарзаватчията , поне такъв стани за да си смениш софтуера , но когато някой е прост-то е почти доживот.
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
03-04-2010 - 07:11:26
avatar
Quote
vivic
естествено че влоговете могат да се считат за инвестиция. 8-9% за година печалба е стремеж и блян на ВСЕКИ инвеститор. дългосрочна печалба над 10% годишно по принцип е изключение, освен ако не си сводник и дилър. голямата грешка на пишман-спекулантите е че се опитват с един удар да избият рибата... ефекта е обратен.

btw, преосмислете си таргета за манипулиране - спекуланти на пазара на НИ скоро няма да се появят. не защото банките това или цените онова, а защото ЛИКВИДНОСТ няма. ако спекуланта не може да излезе БЪРЗО от позиция не го търси. насочете се към хора които имат нужда от жилище - те са ви таргета за сега. ако имате да продавате помислете за варианти на лизинг с ипотека на ваше име. все някой ще се върже. иначе тука колкото и да плюете по "влогари" - все тая. БулКан ти го каза - ще купи на ниво 2001-2002г и ще продаде на ниво 2007-2008. това търси спекуланта. И собственика без да иска пак същото каза - спекуланта (Онасис/сорос или който и да е там) ще купи на цената за скраб! е, когато на жълтите павета станат 200$/м2 тогава чакайте Сорос... и Спиридон smiling smiley до тогава - не са ви те таргета.
айде наздраве, успех на всички и весели празници!
*drink1*
------------------------
Като гледам , че пишеш в събота в малките часове , ясен си.........не сработи страгетията и сега се потиш :]
подчертаните термини : таргет , ликвидност , спекулации не са твои - не звучиш истински , подхождат ти колкото на папуас Питагоровата теорема .*angel*
понаучи нещо за пазарните догми , които следва на приемеш безусловно:
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
03-04-2010 - 11:33:06
Quote
avram

------------------
имах един приятел (лека му пръст) , който още по време на застоя бачкаше по ръба на закона , правеше кинти и главата му беше като сметало !
Та той имаше лаф (за такива като Буркан) - сиромах човек и на половин п...у...т...к...а е доволен
човек , който смесва понятието инвестиция и понятието влог няма какво да каже , лошото е , че на него никой не може да Мууууу го каже (покойният Иван Радоев пишеше по такива поводи - глупакът знае , умният се учи от разумният а разумният от глупаците)
в моя занаят най-добри са малцинствата с руски паспорт - невъзможно е да разбереш защо но ще ти дам жокер :
свободният човек спи с пистолет под юргана , спокойният спи с белезници......... в Канада свободните са малко - пълно е с такива като теб...чакащи някой да ИМ даде,осигури , защити , гарантира..........познавам хора с по две дипломи , специализации и пр...........които едва свързват двата края , защото се неприложими с конкурентна среда , мислят с чужди глави !
собственикът ти е дал добър пример със зарзаватчията , поне такъв стани за да си смениш софтуера , но когато някой е прост-то е почти доживот.

Пундя, дърто номенклатурче, почитател на Слави, чалгата, силикона, късите вратове, ниските чела, бързото забогатяване, пистолета под възлгавницата, руските малцинства, изключително компетентен по въпроса с какви хора е пълно в Канада (която си виждал само на кино и по Интернет, както и повечето други държави из големия свят).

народът го е казал много просто: лаком гъз - кръв сере.

Доста тарикати забогатяха много бързо в любимата ти среда в БГ през последните 20 години. Доста от тях ги гръмнаха, въпреки, че не само спяха с пищови под възлгавницата, ами ги пазеха армии охранители, други са на път да търкат наровете, трети тепърва ще бъдат разорени и/или (само)убили се, четвърти станаха известни политици, пети олигарси, които нямат бутане. Иска ти се да си като някои от тях, ама ако беше нямаше да киснеш по цял ден в този форум и да пишеш едно и също откакто аз поне чета (около 2 години) трудно разбрани за оФцИте "мъдрости" от 5-6 различни ник-а.

Колкото да "зарзаватчията" - да, и зарзаватчиите правят кинти, купувачите на едро даже никак не-лоши. Въпроса, който е добре да си зададе човек е дали детската му мечта е да бъде "зарзаватчия" и да се занимава с това.

Обикновенно на теб лично не ти отговарям на постовете, даже не са ми и забавни. Този път е изключение, защото ме удостои поименно с височайшето си промито от живота в една много-много объркана държава внимание.

P.S. Сетих се, че нещо спомена в поста си и за конкурента среда. Колкото и да ти пиша и да ти обяснявам за такава, просто няма да ме разбереш, защото в БГ просто никога не е имало истинска пазарно конкурентна среда, а ти друга и не познаваш.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-03 12:15 от BulCan.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход