Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*

Публикувано от avram 
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
03-04-2010 - 11:43:17
Quote
vivic

btw, преосмислете си таргета за манипулиране - спекуланти на пазара на НИ скоро няма да се появят. не защото банките това или цените онова, а защото ЛИКВИДНОСТ няма. ако спекуланта не може да излезе БЪРЗО от позиция не го търси. насочете се към хора които имат нужда от жилище - те са ви таргета за сега. ако имате да продавате помислете за варианти на лизинг с ипотека на ваше име. все някой ще се върже. иначе тука колкото и да плюете по "влогари" - все тая. БулКан ти го каза - ще купи на ниво 2001-2002г и ще продаде на ниво 2007-2008. това търси спекуланта. И собственика без да иска пак същото каза - спекуланта (Онасис/сорос или който и да е там) ще купи на цената за скраб! е, когато на жълтите павета станат 200$/м2 тогава чакайте Сорос... и Спиридон smiling smiley до тогава - не са ви те таргета.
айде наздраве, успех на всички и весели празници!
*drink1*

*ok**ok**ok*
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
03-04-2010 - 12:03:11
avatar
Като се опрем на факта, че всеки умен инвестор купува при дъно в цените, най трудното е да определи кога е това дъно. Според някои форумци това ще е $200. Аз обаче не смятам така. Първо защото това е цена под себестойност и го няма в никоя Еропейска столица никъде и няма да го има никъде. Тук има множество спорове за цената на себестойност колко реално е , но със сигурност няма да е под Е350. Другият сериозен аргумент е че пазарната цена не се интересува от цената на себестойност, а от търсенето и предлагането. Дори да приемем, че в България има свръхпредлагане, то повечето е ново строителство и инвесторите не са склонни да правят подаръци. Те както се вижда предпочитат да държат празни блоковете докато не се стабилизира пазара. Тази стабилизация те не се надяват, че задължително ще се получи от хора средна ръка - ипотекари, а по-скоро от големи фирми и фондове които изкупуват имоти на килограм.
Такъв пример е Доверие, на които скоро четох финансовия отчет и колко имота са закупили през 2009г. и колко им е печалбата от тях дори през изминалата кризистна година! Да не забравяме и новите насоки в демографската политика, която не е продиктувана от стимулиране на раждаемостта, а от министъра без портфейл чиято програма е да привлече около 30-40000 българи от чужбина в Прародината, които разбираемо ще се насочат към големите градове и за 2-3 години тези нови 56000 апартаменти в София при добре провеждана антикризистна политика ще бъдат запълнени. Това е моята теза. Дали съм прав - времето ще покаже.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
03-04-2010 - 12:21:22
абе дано да си прав, ама като се замислиш че в софия в момента има 5,000,000 м2 жилища в строеж и още 1,500,000 м2 в проект (което си е 90-100,000 жилища в строеж или с преоект) а от друга страна има 100,000+ празни жилища (едноцифрени сметки за ток) се получава че само до тук имаме 190,000 жилища за продажба. тук не броим готови жилища с хора живеещи в тях, но търсещи продажба!
е, дано надеждите за 30-40,000 иноземци желаещи БГ паспорт да се окажат реални. и дано тия иноземци се настанят САМО в софия а не запрашат директно към ЕУ. и дано всички тия иноземци (от молдова и други богати и пребогати държави) дойдат с торбата с парите на аерогарата и директно към агенциите за НИ се насочат.
дали така ще стане? smiling smiley
надали...

много е забавно така отстрани да наблюдаваш бляновете на закъснелите продавачи smiling smiley то не бяха завръщащи се англичани, то не бяха араби, то не бяха руснаци, по едно време инвестиционни фондове сънуваха, миналата зима на МО се надяваха, сега хвърлят влажен поглед към "проф" Божидар Димитров. ха да го видим колко иноземни купувачи ще докара smiling smiley

е, въпреки всики негативни факти нека пожелаем успех и спокоен сън на всички леко понабутали се продавачи!
и наздраве! *drunk*
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
03-04-2010 - 12:27:50
avatar
Любопитно ми е как ще приемат цените на копторите тук, след като имат база за сравнение?
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
03-04-2010 - 12:35:07
avatar
Ако конкретно визираш мен, аз не съм от набуталите се продавачи, първо защото не съм се набутал, купил съм през 2002г. и сега по време на кризата направих една дребна покупка. Смятам че и през 2002 и в края на 2009г. не съм се набутал. Особено факта че последната си покупка направих с 30% надолу от офертната цена! Аз нямам притеснения за собствените си инвестиции ни най-малко.
Това обаче не ми пречи да разсъждавам, че никоя криза не е продължила повече от 5 години , дори и великата депресия. Което ме навежда на мисълта, че възстанови ли се реалната икономика следваща възходящия тренд на финансовите пазари ще последват и имотите - може би най-късно защото са най-тромавата и слабо ликвидна инвестиция но неизменно ще се случи. Както казах преди малко :
не само отделни купувачи ще се насочат към НИ, но усилено изкупуват в момента и ще изкупуват в бъдеще големите инвестиционни фондове. Щом ти не вярваш, чакай си $200 квадрат. Аз не подхождам с емоция по отношение на цените защото не чакам армагедон, както и нов балон, а изпълзяване с много плавен разтеж.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
03-04-2010 - 12:45:25
не не, нито теб нито някой конкретно визирам. разсъждавам си просто наум. нищо лично smiling smiley
хайде стига празни приказки тук, вън е страшно готино времето smoking smiley

п.п а и нещо за излизането от кризата - набързо така, просто ми е хоби/работа "инвестирането" и няма как да пропусна - като държиш една позиция с очакване да вземеш профит след обръщане на тренда е задължително да се смята кост ъф кери. в случая - възвръщаемостта на инвестицията спрямо аналогична взета като бенчмарк. за мен бенчмарка е депозит на стойността на апартамента. при 5г срок за обръщане на тренда и лихва 4% лихва имаш 22% профит при бенчмарка, значи за да си на "жус" след 5г трябва да продадеш на 22% по-висока цена от сега + 2-5% за такси, освежаване, данък сгради... е те така може да си сметнеш че АКО човек Х е послушал форумните сривльовци 2008г и е продал, сега би имал близо 70% повече кеш тотал (продажба+депозит) от човека У който е продал точно днес. това за 1.5г....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-03 12:57 от vivic.
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
03-04-2010 - 13:10:04
avatar
когато говорят прости хора - истината е винаги проста , Тя е обратната на тезата на простите !
кое е скъпо е кое евтино Е дилема от времето на 10 конгрес на БКП .
ами той и бензинът е скъп :
на върха на нефта VII 2007 - при 147 долара/барел - бензинът беше 2.65 лв / литъра
на дъното на нефта - XII 2008 - при 35 долара барел - бензинът беше 1.65 лв / литъра............а според кухите кратуни е трябвало да бъде около 70 ст , както и кв.м жилищна площ - около 149 евро

НЕК експортира ток при цена около 3.3 евроцента/квтч ..................е оФци блеещи някой да ви пита дали ви е удобно !
Банките са кредитирали един кв на цена около 500 - 550 евро/кв ...........другото е самоучаствието +платените лихви до момента на т.н. криза ! Банките не са изгубили и НЯМА да изгубят - пак ще изгубите вие!
Като ви напълнят тиквите с оптимизъм - къде ще ходите да не купувате , като тръгне лавината или купувате или .............до следващата криза , ако оживеете
------------
историята ВИНАГИ се повтаря , който ПЪРВИ си спомни миналото , ще успее в бъдещето
сеирджии винаги ще има , прецакани също
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
03-04-2010 - 13:21:37
avatar
Quote
vivic
дано надеждите за 30-40,000 иноземци желаещи БГ паспорт да се окажат реални. и дано тия иноземци се настанят САМО в софия а не запрашат директно към ЕУ. и дано всички тия иноземци (от молдова и други богати и пребогати държави) дойдат с торбата с парите на аерогарата и директно към агенциите за НИ се насочат. дали така ще стане? smiling smiley надали...
При условие, че у нас се изсипят 30-40.000 "кандидат българи", то 90 % ще се насочат към София.
Първо щя влязнат точно в агенции за имоти, за да търсят квартири под наем.
Човек вечер трябва някъде да спи. В чужда държава агенциите дават спокойствие.
Повишеното търсене на жилища под наем ще повиши наемите.
По-високите наеми ще станат добра почва за кешовиците да атакуват жилища за покупка с цел наем.
Наема ще е по-добър вариант от лихва по влог.
Пазара ще се радвижи (и цените също).
Неизвестността е дали годишно 30-40.000 "нови българи" ще бъдат реалност.
Ако това стане, край за мечтите 200 евро / кв.м.
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
03-04-2010 - 13:26:43
avatar
Quote
vivic
не не, нито теб нито някой конкретно визирам. разсъждавам си просто наум. нищо лично smiling smiley
хайде стига празни приказки тук, вън е страшно готино времето smoking smiley

п.п а и нещо за излизането от кризата - набързо така, просто ми е хоби/работа "инвестирането" и няма как да пропусна - като държиш една позиция с очакване да вземеш профит след обръщане на тренда е задължително да се смята кост ъф кери. в случая - възвръщаемостта на инвестицията спрямо аналогична взета като бенчмарк. за мен бенчмарка е депозит на стойността на апартамента. при 5г срок за обръщане на тренда и лихва 4% лихва имаш 22% профит при бенчмарка, значи за да си на "жус" след 5г трябва да продадеш на 22% по-висока цена от сега + 2-5% за такси, освежаване, данък сгради... е те така може да си сметнеш че АКО човек Х е послушал форумните сривльовци 2008г и е продал, сега би имал близо 70% повече кеш тотал (продажба+депозит) от човека У който е продал точно днес. това за 1.5г....
...............................................................
Значи на теб ти е хоби/ работа- "бенчмарка" депозит. Много интересна работа имаш! Само че те предупреждавам, че скоро и от тази "работа" ще започнеш да се потиш! Гледайки тенденции и почесвайки се.:] Но как смея да правя аз забележки на изпечен инвеститор, който умее да капитализира лихвата по влог - просто виртуоз!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Банките вече са агрeсивни в Кредитирането *ok*
03-04-2010 - 14:11:30
Quote
TZARS
Quote
vivic
дано надеждите за 30-40,000 иноземци желаещи БГ паспорт да се окажат реални. и дано тия иноземци се настанят САМО в софия а не запрашат директно към ЕУ. и дано всички тия иноземци (от молдова и други богати и пребогати държави) дойдат с торбата с парите на аерогарата и директно към агенциите за НИ се насочат. дали така ще стане? smiling smiley надали...
При условие, че у нас се изсипят 30-40.000 "кандидат българи", то 90 % ще се насочат към София.
Първо щя влязнат точно в агенции за имоти, за да търсят квартири под наем.
Човек вечер трябва някъде да спи. В чужда държава агенциите дават спокойствие.
Повишеното търсене на жилища под наем ще повиши наемите.
По-високите наеми ще станат добра почва за кешовиците да атакуват жилища за покупка с цел наем.
Наема ще е по-добър вариант от лихва по влог.
Пазара ще се радвижи (и цените също).
Неизвестността е дали годишно 30-40.000 "нови българи" ще бъдат реалност.
Ако това стане, край за мечтите 200 евро / кв.м.

Това с "новите българи" сме го дъвчили вече. Даже и да идват по 30-40 000 всяка година (което не ми се вярва), напускащите БГ млади хора са в пъти повече. Тези 30-40 000 трябва да си намерят работа, за да могат да си плащат квартитите и да купуват жилища. Не знам идеята да живеят на държавна издръжка първите месеци или години как ще се хареса на БГ данъкоплатеца. Нужна е голяма по мащаб и ефективна емиграционна структура, освен това и мястото (държавата) трябва да е много привлекателно, да предлага разнообразна и високо платена работа, за да си струва "барута" по преместването. Иначе новодошлите, в момента, в който се видят с паспорт на ЕС ще дръпнат към по-зелени пасища. Приемането на "нови жители" в размер, който да повлияе на демографията не е лъжица за всяка държава. За нас е по-скоро въпрос на повдигане на нац. самочувствие. Не знам как си ги представяте тези неща.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход