Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
29-03-2010 - 21:17:53
Quote
Брокеръ
Quote
jores
Quote
Брокеръ
Quote
iciltd
Quote
dicho
В сегашната схема на бизнес отношенията има фундаментален дефект - посредника носи риска за вероятността на дадени събития, без изобщо управлението на процеса да е в негова власт, т.е. той се явява "заложник на риска" (което е абсолютно недопустимо).
--------------------
Така е, не прочетох внимателно предния пост, но след по - задълбочен прочит не разбирам какъв риск носи посредника и защо се явява заложник на този риск, разбира се, че е недопустимо.

"dicho"
Ако няма сделка, ангажимента + всички разходи на посредника по търсенето (част от маркетинга), се дължат от клиента на посредника.
С други думи клиента е длъжен да обезпечи финансово посредника!
Пример: Представете си юрист, който е ангажиран и работи по дадено дело. Работата на юриста + всички такси се финансират авансово от клиента! Не може юриста сам да си плаща и да плаща такси! Дали делото ще приключи в полза на клиента - това решава съда! Изхода от делото не е във властта на юриста. Ето защо на юристите предварително се плаща, а при спечелено дело се премират с процент!
АБСОЛЮТНО СЪЩАТА СХЕМА Е И ПРИ ПОСРЕДНИКА НА НИ! *black eye*

Иска ти се нали.
Наемам те, ти ходиш и си пиеш кафето някъде, а аз ти плащам независимо от резултата. Я слез на земята

Важи в обратната посока с абсолютна сила: днес търся "Х" утре търся "У", вдруги ден "май сега не е време за покупка", и някой обичайно няколко работят залуду докато друг гледа сеира /безплатно/. Аз за себе си съм решил, не си мърдам пръста без договор и аванс, нямам никакво намерение да инвестирам време, пари и знания в бити каузи.
При ясно зададени критерии от страна на клиента няма проблем да се реализира поръчка, а кои клиенти са наясно със себе си - тези които са готови да се ангажират реално с даден изпълнител, по собствено желание осъзнавайки, че имат нужда от него, за мен останалите не са в графа "клиент", залагайки и този подход си спестявам адски много време съответно пари в отсяването на "клиента" от "неклиента".
Темата е много дълга, за това дадох линк на предходната страница към едни стари мои писания мисля, че имаше към 160 коментара.
АВАНС - вярваш ли си или просто си пишеш. Иначе си прав - абсолютно бита карта

Никога не говоря без факти, ако си много убеден едва ли би отказал да вземеш някой лев, та в този ред на мисли да чукнем един облог, доказвам с договори и банкови извлечения winking smiley.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-29 21:18 от jores.
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
29-03-2010 - 21:33:42
avatar
Кой в България вярва на тези неща. АЗ НЕ ВЯРВАМ. Единичен случай - да, с познати или подобно. Иначе НЕ
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
29-03-2010 - 21:42:20
Падащите цени ме изнервят, вярно, но за липсата на купувачи много не сте познали.
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
29-03-2010 - 21:47:38
avatar
Quote
Imotko
Падащите цени ме изнервят, вярно, но за липсата на купувачи много не сте познали.

А защо те изнервят падащите цени?
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
29-03-2010 - 21:53:01
Те напоследък падащите цени не са западали много, но една неопределеност още си витае на пазара. А не ми харесва, защото неизвестността пречи на планирането на бизнеса.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-29 21:54 от Imotko.
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
30-03-2010 - 10:29:53
Quote
Брокеръ
Quote
iciltd
Quote
Брокеръ
Quote
iciltd
Quote
dicho
В сегашната схема на бизнес отношенията има фундаментален дефект - посредника носи риска за вероятността на дадени събития, без изобщо управлението на процеса да е в негова власт, т.е. той се явява "заложник на риска" (което е абсолютно недопустимо).
--------------------
Така е, не прочетох внимателно предния пост, но след по - задълбочен прочит не разбирам какъв риск носи посредника и защо се явява заложник на този риск, разбира се, че е недопустимо.

"dicho"
Ако няма сделка, ангажимента + всички разходи на посредника по търсенето (част от маркетинга), се дължат от клиента на посредника.
С други думи клиента е длъжен да обезпечи финансово посредника!
Пример: Представете си юрист, който е ангажиран и работи по дадено дело. Работата на юриста + всички такси се финансират авансово от клиента! Не може юриста сам да си плаща и да плаща такси! Дали делото ще приключи в полза на клиента - това решава съда! Изхода от делото не е във властта на юриста. Ето защо на юристите предварително се плаща, а при спечелено дело се премират с процент!
АБСОЛЮТНО СЪЩАТА СХЕМА Е И ПРИ ПОСРЕДНИКА НА НИ! *black eye*

Иска ти се нали.
Наемам те, ти ходиш и си пиеш кафето някъде, а аз ти плащам независимо от резултата. Я слез на земята

"Брокеръ"
За такива като Вас предлагам алтернативен подход:
1. Сключваме посреднически договор с изключителни права;
2. Разполагам с изрично пълномощно да извършвам действия по договора от Ваше име и за Ваша сметка;
3. Аз определям кой ще е Вашия контрагент, цената и условията на сделката - без изобщо да Ви питам искате или не!
4. Текущите разходи са за моя сметка - риска го нося аз!
*black eye*
Пълни глупости. Ти нищо не предлагаш бе човек. Кажи ясно и просто какво ще извършиш срещу това заплащане???

СДЕЛКА!!! *black eye*
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
30-03-2010 - 10:43:35
iciltd,
Ако не представлява фирмена тайна, какъв процент от сключените Ви сделки е по схемата:
"1. Сключваме посреднически договор с изключителни права;
2. Разполагам с изрично пълномощно да извършвам действия по договора от Ваше име и за Ваша сметка;
3. Аз определям кой ще е Вашия контрагент, цената и условията на сделката - без изобщо да Ви питам искате или не!
4. Текущите разходи са за моя сметка - риска го нося аз!"
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
30-03-2010 - 11:07:11
Отговор на въпроса - Не приемам лично точка 3-"Без да Ви питам искате ли или не "????

1. Сключваме посреднически договор с изключителни права;
2. Разполагам с изрично пълномощно да извършвам действия по договора от Ваше име и за Ваша сметка;
3. Аз определям кой ще е Вашия контрагент, цената и условията на сделката - без изобщо да Ви питам искате или не!
4. Текущите разходи са за моя сметка - риска го нося аз!"

Работя само със сключени Договори ,изключение ..се правят от "стари" клиенти.Не работя с аванс от продавачите.
Не работя с пълномощно, освен при изключение -Примерно продавача е в чужбина .Упълномощаването е да сключа предварителен Договор.-за цялото плащане по сделката -НЕ!!
Контрагента КУПУВАЧА се определя сам -устройва го имота и купува..НЕ ПРОМЕНЯМ ЦЕНА БЕЗ СЪГЛАСИЕ НА ПРОДАВАЧА!!!Задължително УВЕДОМЯВАМ ПРОДАВАЧА ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ИНТЕРЕСА!
Разходите за реклама са на за моя сметка!!-ТОВА ПРИ ПРОДАЖБА .!!

При търсене ЗА покупка -Задължително Договор и аванс!!!Прави се "ресто" при сделка.!!!
Това че някой се е обаждал да ме попита как вървят цените в Хиподрума ,не е достатъчно да ми стане клиент!!!!
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
30-03-2010 - 11:46:52
Quote
Dimitar.
iciltd,
Ако не представлява фирмена тайна, какъв процент от сключените Ви сделки е по схемата:
"1. Сключваме посреднически договор с изключителни права;
2. Разполагам с изрично пълномощно да извършвам действия по договора от Ваше име и за Ваша сметка;
3. Аз определям кой ще е Вашия контрагент, цената и условията на сделката - без изобщо да Ви питам искате или не!
4. Текущите разходи са за моя сметка - риска го нося аз!"

Единични случаи.
Основно се работи с договор + аванс.
*black eye*
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
30-03-2010 - 11:51:02
Въртоглав, "твоят начин" ми звучи много по-реално и удовлетворяващо двете страни: брокер и купувач/продавач.

edit:
П.С. Докато съм писал, iciltd ми е отговорил, което благодаря.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-30 11:52 от Dimitar..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход