Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Професия брокер на имоти – как се промениха нещата

Публикувано от dedepene 
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
29-03-2010 - 20:16:15
avatar
Quote
greenbul
Брокер в ерата на Интернет?
Това звучи нелепо!

Каква е връзката!?!?!? *xxx* Брокера не е човека, който само ви търси обяви из нета и ви разхожда по огледи.

Брокера е човека, който е юридически грамотен и ще обезпечи сделката грамотно от предварителния договор до нотариуса. Брокера е човека, който знае на каква цена ще се продаде имота ти за да не си губиш времето твоето, неговото и на купувачите с месеци или години. Брокера ще провежда огледи вместо теб (ако си продавач/хазяин). Брокера ще ти даде ценни съвети за цялата сделка и стъпките по нейното осъществяване, защото той ги е изминавал стотици пъти, а ти никога или 1-2 пъти, което не е достатъчно за да натрупаш опит и да си мислиш, че с едно увт от АГ ще решиш всичко и ще спиш спокойно... Брокера е човека, който може да води преговорите много по-успешно от теб и да спести на купувача хиляди евро. За да водиш успешно преговори трябва да натрупаш опит, а опит не се трупа в нета. А пък да тръгнеш да си купуваш парцел без грамотен брокер да речем си е руска ролетка smiling smiley))

Нета си е нет. Аз си слагам снимки на всички имоти и никога не съм искал да бъда тур-оператор... Незнам как нета изключва работата на брокера!? И за да се оцени един имот трябва да се види на място пак не става по нета... Изобщо не си прав smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
29-03-2010 - 20:31:43
Quote
iciltd

С други думи клиента е длъжен да обезпечи финансово посредника!

Аз пак с мойте простички въпроси. Той отдавна ми е в главата, ама все не му намирам отговора. Та, аз бидейки купувач, използвайки интернет, виждам снимки и си харесвам имота. Чудесно до тук. Снимката да приемем е сложена в сайт на АНИ. Но аз само съм я видяла там и сама съм се свързала с продавача. Да речем решим да правим сделка - изведнъж - хоп - агенцията трябвало да вземе 5-10 или Бог знае колко % само защото е публикувала някъде снимка. Е защо? Къде е риска на брокера и каква точно услуга е направила на мен Купувача, която да струва 10%? Къде е финансовата му ангажираност с мен, че трябва да му платя аз такава огромна сума? Да речем съм съгласна за някаква сума за това, че е сложил снимка (и обявата не е фалшива, даже трябва и да му се поклоня сигурно, че е от тези, които на ЗАБРАВЯТ да махнат не актуалните обяви), ама не и тази искана от тях.
Разсъждавам си на глас и наистина благодаря на просветляващите ме.
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
29-03-2010 - 20:40:11
avatar
Quote
iciltd
Quote
Брокеръ
Quote
iciltd
Quote
dicho
В сегашната схема на бизнес отношенията има фундаментален дефект - посредника носи риска за вероятността на дадени събития, без изобщо управлението на процеса да е в негова власт, т.е. той се явява "заложник на риска" (което е абсолютно недопустимо).
--------------------
Така е, не прочетох внимателно предния пост, но след по - задълбочен прочит не разбирам какъв риск носи посредника и защо се явява заложник на този риск, разбира се, че е недопустимо.

"dicho"
Ако няма сделка, ангажимента + всички разходи на посредника по търсенето (част от маркетинга), се дължат от клиента на посредника.
С други думи клиента е длъжен да обезпечи финансово посредника!
Пример: Представете си юрист, който е ангажиран и работи по дадено дело. Работата на юриста + всички такси се финансират авансово от клиента! Не може юриста сам да си плаща и да плаща такси! Дали делото ще приключи в полза на клиента - това решава съда! Изхода от делото не е във властта на юриста. Ето защо на юристите предварително се плаща, а при спечелено дело се премират с процент!
АБСОЛЮТНО СЪЩАТА СХЕМА Е И ПРИ ПОСРЕДНИКА НА НИ! *black eye*

Иска ти се нали.
Наемам те, ти ходиш и си пиеш кафето някъде, а аз ти плащам независимо от резултата. Я слез на земята

"Брокеръ"
За такива като Вас предлагам алтернативен подход:
1. Сключваме посреднически договор с изключителни права;
2. Разполагам с изрично пълномощно да извършвам действия по договора от Ваше име и за Ваша сметка;
3. Аз определям кой ще е Вашия контрагент, цената и условията на сделката - без изобщо да Ви питам искате или не!
4. Текущите разходи са за моя сметка - риска го нося аз!
*black eye*
Пълни глупости. Ти нищо не предлагаш бе човек. Кажи ясно и просто какво ще извършиш срещу това заплащане???
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
29-03-2010 - 20:42:44
Горката фирма, дело е снимала селската къща коректно, по начин, който да позволява къщата да се намери на терена, а сега ще пие студена вода. Като искаш да не плащаш, питай из село и в кръчмата, не гледай снимки в нета. Не ползвай чужд труд.
Не захващайте обсъждани с години теми, много е досадно да потретваме едно и също за всеки новодошъл във форума.
Тинки, ако има желание, разбира се, би могъл да даде линкове към много подобни теми.
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
29-03-2010 - 20:45:27
Quote
Брокеръ
Quote
iciltd
Quote
dicho
В сегашната схема на бизнес отношенията има фундаментален дефект - посредника носи риска за вероятността на дадени събития, без изобщо управлението на процеса да е в негова власт, т.е. той се явява "заложник на риска" (което е абсолютно недопустимо).
--------------------
Така е, не прочетох внимателно предния пост, но след по - задълбочен прочит не разбирам какъв риск носи посредника и защо се явява заложник на този риск, разбира се, че е недопустимо.

"dicho"
Ако няма сделка, ангажимента + всички разходи на посредника по търсенето (част от маркетинга), се дължат от клиента на посредника.
С други думи клиента е длъжен да обезпечи финансово посредника!
Пример: Представете си юрист, който е ангажиран и работи по дадено дело. Работата на юриста + всички такси се финансират авансово от клиента! Не може юриста сам да си плаща и да плаща такси! Дали делото ще приключи в полза на клиента - това решава съда! Изхода от делото не е във властта на юриста. Ето защо на юристите предварително се плаща, а при спечелено дело се премират с процент!
АБСОЛЮТНО СЪЩАТА СХЕМА Е И ПРИ ПОСРЕДНИКА НА НИ! *black eye*

Иска ти се нали.
Наемам те, ти ходиш и си пиеш кафето някъде, а аз ти плащам независимо от резултата. Я слез на земята

Важи в обратната посока с абсолютна сила: днес търся "Х" утре търся "У", вдруги ден "май сега не е време за покупка", и някой обичайно няколко работят залуду докато друг гледа сеира /безплатно/. Аз за себе си съм решил, не си мърдам пръста без договор и аванс, нямам никакво намерение да инвестирам време, пари и знания в бити каузи.
При ясно зададени критерии от страна на клиента няма проблем да се реализира поръчка, а кои клиенти са наясно със себе си - тези които са готови да се ангажират реално с даден изпълнител, по собствено желание осъзнавайки, че имат нужда от него, за мен останалите не са в графа "клиент", залагайки и този подход си спестявам адски много време съответно пари в отсяването на "клиента" от "неклиента".
Темата е много дълга, за това дадох линк на предходната страница към едни стари мои писания мисля, че имаше към 160 коментара.
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
29-03-2010 - 20:50:56
avatar
Quote
jores
Quote
Брокеръ
Quote
iciltd
Quote
dicho
В сегашната схема на бизнес отношенията има фундаментален дефект - посредника носи риска за вероятността на дадени събития, без изобщо управлението на процеса да е в негова власт, т.е. той се явява "заложник на риска" (което е абсолютно недопустимо).
--------------------
Така е, не прочетох внимателно предния пост, но след по - задълбочен прочит не разбирам какъв риск носи посредника и защо се явява заложник на този риск, разбира се, че е недопустимо.

"dicho"
Ако няма сделка, ангажимента + всички разходи на посредника по търсенето (част от маркетинга), се дължат от клиента на посредника.
С други думи клиента е длъжен да обезпечи финансово посредника!
Пример: Представете си юрист, който е ангажиран и работи по дадено дело. Работата на юриста + всички такси се финансират авансово от клиента! Не може юриста сам да си плаща и да плаща такси! Дали делото ще приключи в полза на клиента - това решава съда! Изхода от делото не е във властта на юриста. Ето защо на юристите предварително се плаща, а при спечелено дело се премират с процент!
АБСОЛЮТНО СЪЩАТА СХЕМА Е И ПРИ ПОСРЕДНИКА НА НИ! *black eye*

Иска ти се нали.
Наемам те, ти ходиш и си пиеш кафето някъде, а аз ти плащам независимо от резултата. Я слез на земята

Важи в обратната посока с абсолютна сила: днес търся "Х" утре търся "У", вдруги ден "май сега не е време за покупка", и някой обичайно няколко работят залуду докато друг гледа сеира /безплатно/. Аз за себе си съм решил, не си мърдам пръста без договор и аванс, нямам никакво намерение да инвестирам време, пари и знания в бити каузи.
При ясно зададени критерии от страна на клиента няма проблем да се реализира поръчка, а кои клиенти са наясно със себе си - тези които са готови да се ангажират реално с даден изпълнител, по собствено желание осъзнавайки, че имат нужда от него, за мен останалите не са в графа "клиент", залагайки и този подход си спестявам адски много време съответно пари в отсяването на "клиента" от "неклиента".
Темата е много дълга, за това дадох линк на предходната страница към едни стари мои писания мисля, че имаше към 160 коментара.
АВАНС - вярваш ли си или просто си пишеш. Иначе си прав - абсолютно бита карта
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
29-03-2010 - 20:54:32
avatar
Добри идеи, дано да ги видим и на практика.
Крайно време е една доказала се като обществено безполезна професия да се затрие, за което не бих съжалявал! winking smiley

Майтап бре Дичо!
(знам ти първосигналните реакции, за това и е уточнението на финала)
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
29-03-2010 - 20:58:59
avatar
Един ден имаше доста подробно разпитване относно конструкцият, двора и други детайли на селска къща видяна в мой сайт. На следващия ден вечерта същия юнак с треперещ глас ми призна, че след като си е принтирал снимките, цял ден е обикалял селото да я намери. Питал, разпитвал, обаче нищо - провал. Поканих го в офиса, не дойде. След време свалих цената с 15.000 евро (аз определях продажната цена) и пак го поканих в офиса, и той пак не дойде - гузен. Къщата си намери друг купувач, който е много доволен. Около нова година ме поканиха на "свинско и винско".
Както казва Ицето: Ей тва е майна.
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
29-03-2010 - 21:01:38
Quote
Imotko
Горката фирма, дело е снимала селската къща коректно, по начин, който да позволява къщата да се намери на терена, а сега ще пие студена вода. Като искаш да не плащаш, питай из село и в кръчмата, не гледай снимки в нета. Не ползвай чужд труд.
Не захващайте обсъждани с години теми, много е досадно да потретваме едно и също за всеки новодошъл във форума.
Тинки, ако има желание, разбира се, би могъл да даде линкове към много подобни теми.

Ами питам си. Така и ги намираме, а после ги виждаме и в нета. Те хората ги знаят коя се продава и коя не. Особено в кръчмите. Първо там отиваме. smiling smiley После и през "хоремаг-а" минаваме. Както и да е.

И извинявай, че съм подхванала обсъждана с години тема. Няма как да зная, пък и от краткия ми престой наблизо, виждам че едно и също си го дъвчете в 6 (и повече) актуални в момента теми, ама това не ви пречи да си го дъвчете. Що реши мен да захапеш, не ми стана много ясно *huh*. Здраве да е smiling smiley Да не те е изнервило нещо днес, падащи цени, липса на купувачи?
Хайде, пожелавам ти нови и само разнообразни и неповтаряни теми и постове. smiling smiley Аз обещавам да не шуквам, че току виж много си се разфучал smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
29-03-2010 - 21:09:12
avatar
"Кандидат селянке" , Вие може би реално си търсите къща.
Вариант 1 - Набелязвате си 5, 6 села и ги обхождате, питате, разпитвате
Вариант 2 - След търсене в нета, който си е просто едно приятно занимание се спирате на някоя агенция, която ви е на сърце и си заявявате желаните параметри. Тогава си живеете живота, а те когато намерят подходящ имот Ви го предлагат и готово.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход