Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Професия брокер на имоти – как се промениха нещата

Публикувано от dedepene 
Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
27-03-2010 - 23:44:58
Понеже статията всъшност нищо не казва, според вас как (ако въобще) се промениха нещата?

Апропо, Goro, вдигнахте ли комисионните на падащия от години пазар? Щото преди година и нещо ти рисувах едни графики, търсене-предлагане, тва-онова, а ти ми подмяташе народни поговорки и разправяше как комисионните летели нагоре...*bow*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-27 23:47 от dedepene.
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 00:03:15
тази професия умира
Hun
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 02:24:22
От статията разбрахме че брокера трябва да има поне няколко висши,... да е яко мотивиран да се резлизира професионално - да се разбира да бачка по 20 часа - 7 дни в седмицата,... да е с медиумни възможности - да може да хипнотизира и продавачи и купувачи че да реализира сделка,... още 5 - 6 качества които споменават великите агенции, както и десеттина които ще се споменат в интевюто като - ще си трошиш собствената си кола, ами GSM-a нали разбираш и т.н....
А и не на последно място, да не яде много тъй като пари от сделки почти няма - така че да е свикнал на глад.

А уядените собственици на агенции не си дават сметка че идиотите свършиха.
Идва време да си спомнят как се борави с телефона защото както е тръгнало ще си останат сами с по някой приходящ и съответно изходящ студент ентусиаст.
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 12:15:41
Мисля че има нужда от брокери
Съвсем друг е въпроса , че не си дават много зор
Аз например съм предлагал и 10 % за продажба на мои имот- всички са супер амбицирани и не стигат до никъде -защо ?
Много просто - никои не си направи труда да качи предложението в собствен саит (повечето нямат) или в саит за имоти .Всички тръгнаха да продават по телефон
От брокери винаги ще има нужда , но аз като отида при тях очаквам да работят в мои интерес и с желание и динамика
В повечето случаи се приема оферта и се разпространява към други агенции с които например изобщо не съм разговарял
Едно от наи -ценните неща е информацията , не разбирам защо агенциите си обменят информация която в даден момент може да се окаже безценна
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 12:59:05
Едно наблюдение. По мойта тема - за къща на село. Понеже следим обявите и ще ви дам пример, за "ОТЛИЧНО" свършена работа на брокер. Всъщност, не знам точно какво работят. Та конкретния случай е следният. Една къща, е дадена в няколко обяви. Още преди месеци я гледахме - има я в няколко сайта. По едно време й падна цената - мисля 46 К стана, а беше тръгнала от близо 60. Та гледаме - паднала цената и минавайки за друга къща, решихме да погледнем и нея на място и с идеята ако се поспазарим още малко и ако ни хареса, да правим сделка. Слизаме в селото, въртим се около къщата и една жена от селската кръчма ни запита кого търсим. Знаете хората на село как знаят всичко и искат да са винаги в час със случващото се наоколо. Но въпросът точно беше "НОВИТЕ или СТАРИТЕ собственици търсите?" И ние мигайки, питаме "И НОВИ ли има". "Ами да, преди 2-3 седмици я купиха младо семейство от Търново"......
Поговорихме си и разбрахме, че вече няма къща за продан значи. smiling smiley Такаа. До тук добре. Щом е продадена обаче, преди няколко седмици, защо обявата още седи? Продължихме си по пътя и в София вече прибирайки се, отново гледаме обявите следващата седмица - все още си седи обявата и то не само в една агенция. Ние на 21 февруари разбираме, че къщата е продадена. Тъй като взехме да се дразним, решихме да се обадим на едната агенция, тази с най-ниската обявена цена - Адина май беше да я питаме що аджеба седи тая обява още. Това вече се случва края на февруари - "Ами даааа, прави сте, то трябваше да я свалим да не се обявява, ама колежката тука....... ама заповядайте..... имаме нови интересни обяви....." и така 5 мин простотии и ни убеждават какви професионалисти са. Нещо обаче не ми звучаха убедително. Както и да е. На другите агенции не ни се и щеше даже да им се обаждаме да ги светнем да си махнат обявата. Но днес, като видях темата, реших да погледна, още ли се предлага къщата. Ами предлага се все още за продажба - в края на март и се чудя до кога ли ще седи в списъка.....ИЗТЕКЛА ОБЯВА МНООООГО ОТДАВНА а този господин на снимката от "Адрес" с широкото вратле един път му звънях по повод на друга къща и беше "изключително любезен". Нямам думи просто. Надути, нагли, нахални - това е моето наблюдение - може пък аз да не съм случила smiling smiley
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 13:04:23
В интернет е пълно с не актуални обяви - това е една от причините хората да оставят с впечатление че цените си стоят и не падат
Много собственици са коригирали цените надолу , но просто това не се отразява във вече публикуваните обяви
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 13:46:19
avatar
"Кандидат селянке" проблема, който описахте е много често срещан.
Работата на АНИ-тата у нас не е регламентиран перфектно.
Неприятните емоции са както за Вас, така и за брокерите.
Сложничко е за обясняване. Не се сърдете на брокерите.
При условие, че поработите два месеца този занаят - то всичко ще Ви се изясни.

Относно: надути, нахални, нагли, то това си е до човека.
Там вече отиваме до възпитанието от първите 7 години.
Такива можете да срещнете, и в магазина за обувки, и в автосервиза, и в общината, и навсякъде.
Това си е MADE IN BULGARIA.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-28 13:51 от TZARS.
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 14:07:12
Мисля, че старите обяви стоят из сайтовете не само проради мързела и непрофесинализма на брокерите, а и защото обаждайки се на такава обява купувачът остава с впечатление че има голямо търсене на имоти и те се купуват като топъл хляб /внушението може би е :"ето и този имот се продал, дали пък да не побързам с покупката?"/.

[zdravbadi.com]
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 14:12:53
avatar
Quote
Бай Пешо
Мисля, че старите обяви стоят из сайтовете не само проради мързела и непрофесинализма на брокерите, а и защото обаждайки се на такава обява купувачът остава с впечатление че има голямо търсене на имоти и те се купуват като топъл хляб /внушението може би е :"ето и този имот се продал, дали пък да не побързам с покупката?"/.

Е, ти добре си се повлиял от тази манипулация - от една година купуваш!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Професия брокер на имоти – как се промениха нещата
28-03-2010 - 14:14:18
Quote
dival
В интернет е пълно с не актуални обяви - това е една от причините хората да оставят с впечатление че цените си стоят и не падат
Много собственици са коригирали цените надолу , но просто това не се отразява във вече публикуваните обяви

Аз наблюдавам, че се появяват на една цена и след 7 дни на по-висока 20% и то от една и съща агенция. Това как ще го коментираш?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход