Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ръст в кредитирането - Имотите Пак поскъпват !

Публикувано от прУфесУр тъпарон 
Re: Ръст в кредитирането - Имотите Пак поскъпват !
20-03-2010 - 09:59:54
avatar
Не съм гледал въпросната госпожа, но според мен банките ще се опитат да създадат изкуствен бултрап, за да се отърват от поне част от проблемните имоти. Неслучайно досега не излязоха на пазара на НИ. Държат ги нарочно да не срутят пазара, сега отпушват леко кредитирането, рекламка, ала - бала и в един момент ще разпродадат абсолютно всичко, както Алианц преди 2 години на БФБ. Ипотекарите стават квартиранти, наемите ще поскъпнат, оттам и цените ще тръгнат нагоре. Но дотогава има време, нивата от 2001 са първа цел. Тоя момент ще чакат умните хора и ще напазаруват на цени отпреди 7-8 години, за да отдават под наем инвестиция изплащаща се за 9-10 години, както повеляват иконочическите закони.
Re: Ръст в кредитирането - Имотите Пак поскъпват !
20-03-2010 - 10:10:59
avatar
Quote
drakkar
Не съм гледал въпросната госпожа, но според мен банките ще се опитат да създадат изкуствен бултрап, за да се отърват от поне част от проблемните имоти. Неслучайно досега не излязоха на пазара на НИ. Държат ги нарочно да не срутят пазара, сега отпушват леко кредитирането, рекламка, ала - бала и в един момент ще разпродадат абсолютно всичко, както Алианц преди 2 години на БФБ. Ипотекарите стават квартиранти, наемите ще поскъпнат, оттам и цените ще тръгнат нагоре. Но дотогава има време, нивата от 2001 са първа цел. Тоя момент ще чакат умните хора и ще напазаруват на цени отпреди 7-8 години, за да отдават под наем инвестиция изплащаща се за 9-10 години, както повеляват иконочическите закони.

--------------------

има някаква логика във въпроса ти - но само в него!
Отговорът ти обаче е със логика около точката на замръзване на водата !
-------
ето ти едно обективно мнение - авторът е стар "познайник" но не е заинтересован - чети и се учи........ако можеш : [forum.imoti.net]



----------
аватарът ти семейна снимка ли е ??:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-20 10:12 от avram.
Re: Ръст в кредитирането - Имотите Пак поскъпват !
20-03-2010 - 12:55:38
avatar
Quote
avram
Снощи в "Панорама" шефът на бюджетната комисия - Менда Стоянова го заяви в прав текст :
Кредитите са сериозен сигнал за обръщане на посоката !
За останалото - или трябва да се сетите предварително или да ви го кажат , или да чакате 30 години
Както се казва , дори глупакът има избор ..............нищо че е глупав задълго!
Банковата политика е изпреварващ индикатор за случващото се .
За останалите - "общественото" мнение , каквото и да означава това в държава на последно място в Европа.

22.02.2010, Н. Василев: Ръстът идва 1-2г. след възстановяването на икономиката
"Пазарът на недвижими имоти се движи със забавяне след икономическия цикъл. Когато икономическият растеж свърши, цените на имотите се задържат още известно време, защото собствениците не искат да продават на по-ниска стойност. След това цените падат и съответно ръстът идва 1-2 г. след възстановяването на икономиката."

26.02.2010, С. Дянков: Нов край на края на кризата прозря Дянков
"След като през ноември обеща да изпълзим от кризата през май 2010-а, финансист №1 удължи срока й до края на т.г., а може и до началото на 2011 г."

26.02.2010, БНБ: Тенденция за сваляне на лихвите няма
"За тенденция към сваляне на лихвите по кредитите у нас изобщо не може да се говори. Редица кредити не само че не са поевтинели от началото на 2010 г., а дори са поскъпнали, става ясно от лихвената статистика на БНБ за януари, обявена вчера."

02.03.2010, С. Александров: Не одобрявам
"Това, което не одобрявам, е, че статистиката на БНБ дава усреднени величини, които не дават представа каква част от ръста на кредитирането се дължи на реално отпуснати кредити и каква - на обратното изкупуване на портфейли. Ако не е от реално кредитиране, това означава, че банките сме длъжници към икономиката - не сме вкарали реални пари."
Re: Ръст в кредитирането - Имотите Пак поскъпват !
20-03-2010 - 12:59:46
авраамчо, ми айде изпускаш влака - аз ще ти продам
Re: Ръст в кредитирането - Имотите Пак поскъпват !
20-03-2010 - 13:07:45
Мойте данни сочат, че в момента има раздвижване, скромната ми прогноза е че няма да продължи повече от шест месеца поради простя факт: след тази вълна няма препдоставки за нова.
tot
Re: Ръст в кредитирането - Имотите Пак поскъпват !
20-03-2010 - 13:26:33
Quote
Imotko
1-2 сделки на седмица за нотариус. Ама вярно бъкел представа си нямаш.
Ти да не си полудял? Това е толкова абсурдно, колкото и 149 евро на жълтите павета.
:},
брат ми е нотариус бе аланколооо.....
По 1-2 прехвърляния на имоти има на седмица. А преди 2-3 години имаше по 5-6 на ден.....
Re: Ръст в кредитирането - Имотите Пак поскъпват !
20-03-2010 - 13:57:31
avatar
Quote
tot
Quote
Imotko
1-2 сделки на седмица за нотариус. Ама вярно бъкел представа си нямаш.
Ти да не си полудял? Това е толкова абсурдно, колкото и 149 евро на жълтите павета.
:},
брат ми е нотариус бе аланколооо.....
По 1-2 прехвърляния на имоти има на седмица. А преди 2-3 години имаше по 5-6 на ден.....

Това за кой град се отнася.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
tot
Re: Ръст в кредитирането - Имотите Пак поскъпват !
20-03-2010 - 13:58:09
Re: Ръст в кредитирането - Имотите Пак поскъпват !
20-03-2010 - 14:02:14
avatar
Quote
tot
София
Или се майтапиш, или се майтапиш мноого.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
tot
Re: Ръст в кредитирането - Имотите Пак поскъпват !
20-03-2010 - 16:26:20
За кое по-точно се майтапя....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход