Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...

Публикувано от THN 
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
14-03-2010 - 14:02:05
avatar
Quote
nearvana
като говорим за алчноста и ценообразуването е добре да споменем и реалностите:

[imoti.investor.bg]


Енемона купи сграда на БТК в София за 2,75 млн. евро

Енемона АД е купила сграда на БТК АД в гр. София, кв. Слатина, ул. Коста Лулчев 20 срещу сумата от 2,75 млн. евро, показва съобщение на дружеството, публикувано чрез Бюлетин Investor.bg.

Имотът е между Cky Sity Mall и хотел Плиска, като граничи с Националното училище за танцово изкуство.

Общата застроена площ на парцела е 5 360 кв. м., разположена на 4 етажа по 1 340 кв. м. Цената на квадратен метър разгъната застроена площ е 513 евро, но със сградата е придобит и парцел от 3 500 кв. м., което значително понижава цената на квадратен метър РЗП.

В момента на парцела са разположени 50 паркоместа. ...

Аз казах ли Ви, че Слатина е центъра на Вселената!:]

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Анонимен потребител
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
14-03-2010 - 17:07:59
Quote
sobstvenik 31
Все си мисля, че банките са основната причина за ценообразуването и причината е тяхната алчност.

Каква алчност на банките, какви 5 лева???

Левон Хампарцумян го каза преди време - банката печели 10% от лихва годишно, някой строители по стотици проценти за 2 години строителен цикъл го сложете.
Така че, банките са най-малкия проблем в случая.

Много други алчни хора има:
1) инвеститори
2) спекуланти
3) реститути
4) ако щете и брокери
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
14-03-2010 - 18:19:49
10% печели банката, ама 10% от колко? Колкото повече кредити, толкова повече по 10%.................
Затова и тяхната лакомия, наред с другата, която Тинки е посочил, е основна причина за не само българското дередже при имотите.
Само за брокерите не съм съгласен, от тях по принцип нищо не зависи.
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
14-03-2010 - 18:21:12
avatar
Quote
Тинки Уинки
Quote
sobstvenik 31
Все си мисля, че банките са основната причина за ценообразуването и причината е тяхната алчност.

Каква алчност на банките, какви 5 лева???

Левон Хампарцумян го каза преди време - банката печели 10% от лихва годишно, някой строители по стотици проценти за 2 години строителен цикъл го сложете.
Така че, банките са най-малкия проблем в случая.

Много други алчни хора има:
1) инвеститори
2) спекуланти
3) реститути
4) ако щете и брокери

Не съм много съгласен с теб! Строители, инвеститори, брокери извличат печалба от даден клиент еднократно, докато 1 банка печели вскяка година от един ипотечен кредит лихви +всевъзможни такси и т.н. Я сметни ГПР - примерно 18%х 30год. ипотека какво се получава.
За още по-лесно сметни цена на даден апартамент при закупуване и колко ще се върже при пълно изплащане за 30 год.
Разликата лап.лап. е за банката.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Анонимен потребител
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
14-03-2010 - 18:25:37
Как може изобщо да сравняваш печалбата на един стоител, дето при себестойност 200-250 евро, айде с обезщетението да дойде 300-350, та той продава на 1000, което е печалба от 200% и отгоре за 2 години строителен цикъл с ГПР от 10% на банката.
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
14-03-2010 - 18:54:14
avatar
Quote
Тинки Уинки
Как може изобщо да сравняваш печалбата на един стоител, дето при себестойност 200-250 евро, айде с обезщетението да дойде 300-350, та той продава на 1000, което е печалба от 200% и отгоре за 2 години строителен цикъл с ГПР от 10% на банката.

Различни неща смятаме явно, аз смятам крайната печалба на един апартамент за строителя и за банката дългосрочно от клиента закупил този апартамент. От друга страна строителите се нагрухтяха и вече се наиграха, докато банките ще продължават да смучат още доста годинки след годините на бума.

П.П. Тинки Уинки точно докато пишех този пост ми звъни някъкъв пощальон на външната врата на входа. Когато слязох той ми предаде 2 писма от ДСК. Аз се учудих, че ми пращат писма, защото съм ги предупредил да не ми пращат известия и че сам ще си проверявам сметките било лично било чрез "ДСК Директ". На моето учудване той ми отговори че има инфо, че те вече ще се плащат!eye popping smiley

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
14-03-2010 - 19:01:14
Никой не е продавал за 1000 при себестойност със земята 300, или ако това е било, е продължило кратко, най-много 2007 до средата на 2008г. Не лъжи хората и не падай до нивото на някои други манипулатори от форума.
Каквото било, било. Сега например при себестойност с обезщетението около 540-550 мой познат продава в строеж в хубав южен район /не Ливадите/ по 750-800. Печалбата в строителното предприемачество е около 25 до 35% годишно при две и половина до тригодишен цикъл за една сграда от започване на проектирането до акт 16. При сегашния риск това обяснява защо НИКОЙ НЕ СТРОИ. И защо на пазара трудно се намират ДОБРИ ИМОТИ за без пари. А вие си чакайте Куку да закука.
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
14-03-2010 - 19:20:48
avatar
Quote
Тинки Уинки
Quote
sobstvenik 31
Все си мисля, че банките са основната причина за ценообразуването и причината е тяхната алчност.

Каква алчност на банките, какви 5 лева???

Левон Хампарцумян го каза преди време - банката печели 10% от лихва годишно, някой строители по стотици проценти за 2 години строителен цикъл го сложете.
Така че, банките са най-малкия проблем в случая.

Много други алчни хора има:
1) инвеститори
2) спекуланти
3) реститути
4) ако щете и брокери

Освен печалбата за банките, аз имах и друг ефект от тяхното кредитиране. Поощряването на клиентите да вземат кредит води до ефекта сульо и пульо да теглят и да се уреждат като Данчо. Ето това води до изкривяване на пазара и надуване на балона съответно до алчно ценообразуване с бомбастична печалба.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Hun
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
16-03-2010 - 11:56:42
Quote
sobstvenik 31
Освен печалбата за банките, аз имах и друг ефект от тяхното кредитиране. Поощряването на клиентите да вземат кредит води до ефекта сульо и пульо да теглят и да се уреждат като Данчо. Ето това води до изкривяване на пазара и надуване на балона съответно до алчно ценообразуване с бомбастична печалба.


Няма страшно - тепърва предстои яко изтрезняване.
Проблема е че поради алчността на всички - вече е супер презастроено и пренаситено - което ще доведе до екстремни последствия - надолу...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход