Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...

Публикувано от THN 
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 20:08:33
Quote
broker112
да, а единствените хора дето обядват в ресторант с минерална вода и я пият час и половина са датчани, англичани и подобни екземпляри

Всеки сам да си вади изводите

Че какво лошо виждаш в това? Съвсем нормално. От тяхна гледна точка сигурно българите са екземпляри.
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 20:11:38
Имали бол пари, дали ...
Hun
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 20:14:55
Quote
Panther1
Имали бол пари, дали ...

Мъжът е катаджия :]

Имат и автомивка и още нещица...
После не можело със заплати да си купиш имоти - я гледай какво става...
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 20:18:04
Quote
BulCan
Че какво лошо виждаш в това? Съвсем нормално. От тяхна гледна точка сигурно българите са екземпляри.

Аааа не мое така, брокера като седне на ресторант поръчва Шато Петрус '82 магнум и една кофа черен хайвер...
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 21:14:32
Quote
broker112
, а единствените хора дето обядват в ресторант с минерална вода и я пият час и половина са датчани, англичани и подобни екземпляри

така наречените западняци не карат мерцедеси, щото са стиснати и си свиват задните части за да не ходят по голяма нужда

Всеки сам да си вади изводите

Мноооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооого си в грешка , момче, мноооого
Час и половина обяд с минерална вода може да реши производствените проблеми на едно предприятие за една седмица напред , може да накара един човек да се почувствува още повече човек. особено ако минералната вода е споделена с единомислещо ангелче, но може и да разклати нервната система на бизнесмени като Компира и Овена.
Така наречените западняци не карат мерцедеси по ред причини, една от които е постоянно работещия инстинкт за самосъхранение, включващ и самосъхранението на собственото достойнство. 1991 година повреме на една командировка в ГФР един от водещите инженери на компанията ни покани на разходка през уикенда с личната си Тойота. Когато един от нас го попита защо не кара Мерцедес, отговорът бе:
" Момчета , добрия Мерцедес, а аз мога да си позволя такъв, тук е униформа... Той върви с личен шофьор , секретарка и работно облекло във вид на безупречен костюм . А да караш недобър Мерцедес (в БГ се намират по 3-5000лв) е проява на лош вкус.
Такива ми ти работи с Мерцедесите
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 21:37:37
avatar
Quote
BulCan
Quote
broker112
да, а единствените хора дето обядват в ресторант с минерална вода и я пият час и половина са датчани, англичани и подобни екземпляри

Всеки сам да си вади изводите

Че какво лошо виждаш в това? Съвсем нормално. От тяхна гледна точка сигурно българите са екземпляри.

Най-вероятно всеки път остават потресени, като разберат, че в България минералната вода в повечето ресторанти се плаща. Или че се плаща за миризливата тоалетна. smiling smiley
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 21:39:49
Аз съм си избрал да наблюдавам един конкретен имот, който е най-евтиния в съотетния район. Гледам го наблюдавам си го, минаха се 6-8-12-18 месеца и няма и няма. Е с какъв акъл разни хора пускат идентични имоти в същия район на 50% по-високи цени не ми е ясно. И те така си висят 6-8-12 месеца.
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 22:11:18
Quote
greenbul
Аз съм си избрал да наблюдавам един конкретен имот, който е най-евтиния в съотетния район. Гледам го наблюдавам си го, минаха се 6-8-12-18 месеца и няма и няма. Е с какъв акъл разни хора пускат идентични имоти в същия район на 50% по-високи цени не ми е ясно. И те така си висят 6-8-12 месеца.

E с какъв акъл виж го broker112 как разсъждава - кой аз ли ще ви продам по-евтино бе цървули нави сега 10% увеличение на офертната ценаsmiling smiley))) Пазара нищо не разбира аз съм прав.
Достатъчно тъп е, за да не разбере, че застопорява пари и губи. Пари се печелят като се въртят, но той нали е голям тарикат ще тропа с крак и ще стиска докато не го продаде с печалба. Нищо че на неговите цени няма да го продаде в следващите 5-10 години.
Пазара стига дъно когато всички хвърлят кърпата. Докато има такива с по-няколко апартамента стискащи и като broker112, пундьовци, OwnerBG и разни други които ми се напъват, платени статии през месец как пазара отлепя и т.н. пазара няма да стигне дъното си.
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 22:24:36
avatar
честно казано , аз притежавам имотите си благодарение на нещастна случайност и на далновидността на моите родители, от които съм научил, че имот на добро местоположение не се продава никога и имот се купува, "Когато на пазара се лее кръв" по цитат на Ротшилд т.е. сегашният момент на криза. Той е визирал 1929г. - великата депресия.
но въпреки, че аз съм щастливо овчарче никога не бих си помислил да рискувам с промоциите на банка ДСК с изгодния ипотечен кредит за 30 години !!!. прекалено голям песимист съм за да се хвана. От друга страна това, че съм толкова консервативен ми попречи да пожъна огромни печалби в периода 2002 - 2008 ма.
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 22:24:40
avatar
Quote
karni
Quote
greenbul
Аз съм си избрал да наблюдавам един конкретен имот, който е най-евтиния в съотетния район. Гледам го наблюдавам си го, минаха се 6-8-12-18 месеца и няма и няма. Е с какъв акъл разни хора пускат идентични имоти в същия район на 50% по-високи цени не ми е ясно. И те така си висят 6-8-12 месеца.

E с какъв акъл виж го broker112 как разсъждава - кой аз ли ще ви продам по-евтино бе цървули нави сега 10% увеличение на офертната ценаsmiling smiley))) Пазара нищо не разбира аз съм прав.
Достатъчно тъп е, за да не разбере, че застопорява пари и губи. Пари се печелят като се въртят, но той нали е голям тарикат ще тропа с крак и ще стиска докато не го продаде с печалба. Нищо че на неговите цени няма да го продаде в следващите 5-10 години.
Пазара стига дъно когато всички хвърлят кърпата. Докато има такива с по-няколко апартамента стискащи и като broker112, пундьовци, OwnerBG и разни други които ми се напъват, платени статии през месец как пазара отлепя и т.н. пазара няма да стигне дъното си.

Страхотен си.
Ама и изнервен май.
А Броки112, губи свои пари, и може да го прави както си иска.
И жилото и меда са си негови.И може да извади медец.
Един имот не определя пазара, но може да покаже тенденция.

Та какво казваш за дъното.*book*

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход