Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...

Публикувано от THN 
Jim
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
09-03-2010 - 00:47:49
Едно интересно заглавие от в.Труд преди години:
ОТ ТРИ БЕБЕТА - ЕДНО БЪЛГАРЧЕ
Интервю с доц. Михаил Мирчев

И без да се чете цялото интервю е ясно какво е тенденцията. И всякакви сметки за себестойност, инфлация, средна заплата, наем и др. губят смисъл, ако ги няма хората, т.е. търсенето. Много ми е интересно има ли някой от т.н. Ъпъри с две деца?
Hun
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
09-03-2010 - 01:45:00
Quote
Jim
Много ми е интересно има ли някой от т.н. Ъпъри с две деца?

Jim - 2 деца не вършат работа.
2 деца само възпроизвеждат. 3 деца вече е прираст...
И ако трябва да наваксаме тези дето не се женят, тези дето нямат деца или имат по едно и ромите дето се развъждат - ами едно поколение семейства трябва да изкрва по 15 деца.

Ако пък трябва да изравним съотношението предлагани жилища къмто население по 100 деца на семейство.
Е ще трябва да се чака едно поколение, но това не е проблем при наличието на толкова оптимисти.
Нека се плодим да светлото бъдеще на България и да заемем по-голяма част от пустеещите жилища.
Така всички ще са щастливи - банки, инвеститори, строители, брокери и население.
Плодете се с по 100 и след едно поколение ще си заформим нов балон.

Напред!
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
09-03-2010 - 03:01:00
avatar
След краен брой поколения няма да има хора на Земята, така че общо взето тези неща са без значение. smiling smiley
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
09-03-2010 - 09:30:53
Quote
drakkar
Quote
broker112
Като нямаш апартаменти за продаване, и едва ли ще имаш някога какво те еня за тия дето имат, аз и на 50000Е да го продам споменатият апартамент пак ще съм на печалба, но защо трябва да го давам евтино, за да може някой новодошъл селянин в София или цървулко като теб да го препродаде после с двойна печалба, пък и не виждам с какво основание ти ми правиш сметка на имотите, парите и т.н.

Брокер, ако не те притеснява колко ти е излязъл имота, за който искаш над 100 к евро ? Понеже по телевизията постоянно приказват как себестойността била към 800 евро / кв. м. и печалбите били съвсем прилични. Щом и на 50 к евро си на печалба значи искаш поне двойно и не знам вече кого да слушам ?

себестойността специално на тази сграда сигурно е към 800 - 900 Е/м2, сградата наистина е луксозна и е на хубаво ( скъпо ) място. Аз съм го придобил по друга схема и реално ми се връзва много, ама много под себестойността си, колкото една евтина кола примерно
Hun
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
10-03-2010 - 01:29:27
На мен ми е интересно колко от брокерите са успели да ликвидират накупените от тях имоти които са позакупили когато са попадали на нещо.
Дали са предидили пика и са ги разкарали тогава или не.

Мисля че малцина са успели да продадат на самият пик, тъй като месеци преди това цените бяха толкова абсурдни че почти никой не купуваше вече, а и се презадоволи пазара.
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
14-03-2010 - 08:52:03
avatar
Все си мисля, че банките са основната причина за ценообразуването и причината е тяхната алчност. От кредит се печели от влог се губи и те пак ще се опитат да повторят врътката с широко рекламирани ипотечни кредити. Тогава много цървулковци ще си помислят, че това е момента да закупят, защото има много нерационален народ в BG, и банките пак на печалба. Юруш на маслините! Всичко е цикли, въпроса е колко дълго ще продължават тези цикли и дали кризата ще се окаже W образна или като в Япония L- образна.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
14-03-2010 - 09:15:33
Българите сме народ изтъкан от комплекси. Както казва един приятел, датчанин: единствените хора в Дания, които карат Мерцедеси, са таксиметровите шофьори.
Всеки сам да си вади изводите...

Абе съвсем сериозно ,аз в Копенхаген видях такси Audi Q7
?
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
14-03-2010 - 09:46:34
avatar
Quote
Hun
На мен ми е интересно колко от брокерите са успели да ликвидират накупените от тях имоти които са позакупили когато са попадали на нещо. Дали са предидили пика и са ги разкарали тогава или не. Мисля че малцина са успели да продадат на самият пик, тъй като месеци преди това цените бяха толкова абсурдни че почти никой не купуваше вече, а и се презадоволи пазара.

Хън, да направим разлика между брокерите, работещи в някое АНИ и "брокерите - връткаджии".
Брокерите в АНИ-тата, обикновенно, не са супер заможни и разчитат на някакъв месечен доход (друг е въпросът, колко е постоянен този доход). Малцина са брокерите с кеш пари да купуват и препродават имоти ( освен някакви мижави парцелчета за 4 - 5.000 евро). Средностатистическия брокер не е по-богат от шофьор на такси.
Явно имаш впредвид брокерите "връткаджии" - то, те усетиха пулса на пазара много точно.
Тези връткаджии продаваха и сами и чрез АНИ-та и прогледнаха първи, защото бяха вложили бая кеш пари.
Още през пролетта на 2008 , те първи свалиха цените си и се освободиха от най-неатрактивните си имоти.
Загазиха връткаджии аматьори (обикновенни чиляци решили да правят и те пачки) и сега те основно си имат скъпи селски къщи или скъп апартамент, но няма кой да им вземе тяхното ялово вложение.
И в момента професионалните връткаджии продължават работа - вярвайте ми.
Познавам един такъв - от нова година насам е купил два апартамента, и сега ги продава - пък вие си пишете за тренда. Ако се доверяваше на писанията тук, нямаше да купи, а трябваше да си ръгне парите в някоя банка - да, ама не. За три години е превъртял 60 апартамента и няколко къщи - и продължава.

Еврото идва към България.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-14 10:06 от ?.
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
14-03-2010 - 13:09:49
Quote
?
За три години е превъртял 60 апартамента и няколко къщи - и продължава.

Добре де, как ги "врътка" данъците при продажба на 60+ имота за 3 години? На имената на различни хора и фирми ли ги купува и продава? Или е на печалба даже и да си ги плаща?
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
14-03-2010 - 13:51:46
като говорим за алчноста и ценообразуването е добре да споменем и реалностите:

[imoti.investor.bg]


Енемона купи сграда на БТК в София за 2,75 млн. евро

Енемона АД е купила сграда на БТК АД в гр. София, кв. Слатина, ул. Коста Лулчев 20 срещу сумата от 2,75 млн. евро, показва съобщение на дружеството, публикувано чрез Бюлетин Investor.bg.

Имотът е между Cky Sity Mall и хотел Плиска, като граничи с Националното училище за танцово изкуство.

Общата застроена площ на парцела е 5 360 кв. м., разположена на 4 етажа по 1 340 кв. м. Цената на квадратен метър разгъната застроена площ е 513 евро, но със сградата е придобит и парцел от 3 500 кв. м., което значително понижава цената на квадратен метър РЗП.

В момента на парцела са разположени 50 паркоместа. ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход