Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...

Публикувано от THN 
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 22:36:56
ти пък сега лично го приеsmiling smiley))
аз за какво да се изнервям? Нямам апартаменти за продаване та като вас да се стискам за палците на краката как кризата свършила и да се напъвате да пишете глупости.
На broker112 мога само да му се смея на акъла. Типична реакция на някой стискащ даден актив при падащ пазар.
Hun
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 22:37:37
Дъно та дъно.

Говорите само за дъна и блянувате по него - химери.

Пуснете търсачките и вижте колко имоти се предлагат.
Стоят си от две години и то най евтините.
Свалени са доста от цените и пак стоят.
Това са десетина хиляди обяви само за София!!!

Колко са зяпачите или огледните туристи? 50?... 100?
Колко са реалните купувачи с възможности? 5, 10, 20???

Сега съпоставете предлагане с реално търсене и ще видите колко далече е дъното.

Дъно следващите 2-3 години няма да има.
Това е.
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 22:41:52
avatar
Имам един Опел Вектра, дето го продавам за 1000 лв. и никой не го ще.

Да взема да го пусна за 3 000лв.

Една кола не определя пазара, но може да покаже тенденция......



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-07 22:45 от дидо.
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 22:44:09
Quote
sobstvenik 31
честно казано , аз притежавам имотите си благодарение на нещастна случайност и на далновидността на моите родители, от които съм научил, че имот на добро местоположение не се продава никога и имот се купува, "Когато на пазара се лее кръв" по цитат на Ротшилд т.е. сегашният момент на криза. Той е визирал 1929г. - великата депресия.
но въпреки, че аз съм щастливо овчарче никога не бих си помислил да рискувам с промоциите на банка ДСК с изгодния ипотечен кредит за 30 години !!!. прекалено голям песимист съм за да се хвана. От друга страна това, че съм толкова консервативен ми попречи да пожъна огромни печалби в периода 2002 - 2008 ма.

Консервативен е добре, щом не си се "набучил" да купуваш 2007-2008, имотите са ти наследственни и имаш добри доходи си ОК. Съгласен съм, че се купува в криза, но само ако цените са "кризисни". Не знам как са били през 1929 по време на Голямата депресия (предполагам ниски), но от година и половина насам например в САЩ може да се направят доста изгодни инвестиции в НИ, на много места цените паднаха драстично. За БГ, аз лично не виждам до момента ценови нива, на които си струва да се купува (изключвам "на едро", както купиха някои мои познати).
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 22:45:27
avatar
Quote
дидо
Имам един опел Вектра, дето го продавам за 1000 лв. и никой не го ще.

Да взема да го пусна за 3 000лв.

Една кола не определя пазара, но може да покаже тенденция......

Давай.Твой си е.
Ама 3400 е по добър вариант.
Да има мегдан за отстъпки.
Че като кацне някой разбирач, да се спазарите.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 22:47:11
avatar
По - вероятно е да кацнат "Господари на Ефира", да ме попитат кой ми е дилъра.......
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 23:05:10
Quote
karni
ти пък сега лично го приеsmiling smiley))
аз за какво да се изнервям? Нямам апартаменти за продаване та като вас да се стискам за палците на краката как кризата свършила и да се напъвате да пишете глупости.
На broker112 мога само да му се смея на акъла. Типична реакция на някой стискащ даден актив при падащ пазар.

човече, нито ме знаеш, нито ме познаваш, че да ме наричаш " тъп ", пък и аз не виждам с какво съм те обидил, по същата логика аз сега мога да ти тегля една пут..ка майна и на теб, и на майка ти, и на цялата ти смотана семка
Като нямаш апартаменти за продаване, и едва ли ще имаш някога какво те еня за тия дето имат, аз и на 50000Е да го продам споменатият апартамент пак ще съм на печалба, но защо трябва да го давам евтино, за да може някой новодошъл селянин в София или цървулко като теб да го препродаде после с двойна печалба, пък и не виждам с какво основание ти ми правиш сметка на имотите, парите и т.н.
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 23:10:49
OwnerBG - виждаш ли кой е изнервенsmiling smiley))
той жалния още си мечтай за врътки с апартаментиsmiling smiley))
живей с няколко години назад.......
има далеч по-интересни и по-печеливши, а и по-ликвидни неща от твоите хралупи дръж си ги не ми трябват.


П.С. не живея в София, а и нямам желание. Ако за теб това е върха на сладоледа за мен не е.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-03-07 23:17 от karni.
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 23:14:05
Quote
greenbul
Аз съм си избрал да наблюдавам един конкретен имот, който е най-евтиния в съотетния район. Гледам го наблюдавам си го, минаха се 6-8-12-18 месеца и няма и няма. Е с какъв акъл разни хора пускат идентични имоти в същия район на 50% по-високи цени не ми е ясно. И те така си висят 6-8-12 месеца.

Това означава, че за този район не е имало нито една сделка от 18 месеца. Малко се съмнявам. Сделките са малко, но не е без хич.
И как ще постъпиш, ако все пак този имот се продаде?

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: АЛЧНОСТТА и ценообразуването – причини, взаимодействия и тенденции...
07-03-2010 - 23:48:05
avatar
Quote
dragula
И как ще постъпиш, ако все пак този имот се продаде?

Ще черпи купувача една студена вода.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход