Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Много се проточи тоя спад

Публикувано от дами и господа 
Re: Много се проточи тоя спад
03-03-2010 - 22:55:49
На мен съвсем нормално ми изглежда реакцията на продавачите
Тинки е смъкнал цената с 10 % и човека веднага е кандисал .
Дивал обаче е смъквал доста и съвсем в реда на нещата не се е стигало до сделка или чак след време са приемали
Малко ме учудва тези цени 650- 800 евро кв.м. аз например съм определил таргет макс. 500 евро , дори и по-малко добър квартал София,
но за стара тухла >40 г.,
Дори мога да се навия и на 70-80 год. сграда в добро състояние (може пък и аз да съм извратен ,знам ли ? )
Re: Много се проточи тоя спад
03-03-2010 - 23:06:35
Quote
дами и господа
На мен съвсем нормално ми изглежда реакцията на продавачите
Тинки е смъкнал цената с 10 % и човека веднага е кандисал .
Дивал обаче е смъквал доста и съвсем в реда на нещата не се е стигало до сделка или чак след време са приемали
Малко ме учудва тези цени 650- 800 евро кв.м. аз например съм определил таргет макс. 500 евро , дори и по-малко добър квартал София,
но за стара тухла >40 г.,
Дори мога да се навия и на 70-80 год. сграда в добро състояние (може пък и аз да съм извратен ,знам ли ? )

израза чак след време -спестява към 30к евро *beer*
Re: Много се проточи тоя спад
03-03-2010 - 23:14:44
Quote
дами и господа
. аз например съм определил таргет макс. 500 евро , дори и по-малко добър квартал София,
но за стара тухла >40 г.,
Дори мога да се навия и на 70-80 год. сграда в добро състояние (може пък и аз да съм извратен ,знам ли ? )


Направо ще се минете - според компетентните хора тук, до месеци цените на топ-локациите в София ще се сринат до нива от 150-200 евро/кв.м.
Просто изчакайте малко, тези цени са неминуеми, понеже Тинкитата, заедно с байганьовизираните Уинкита, ги сънуват най-редовно.Сънуват и това, че вече са купували на тези нива през 1997-а, например. Само дето не успяват да си намерят нотариалните актове от сделките.
Ако все пак това Ви се струва скъпо - няма проблем - при цени от 150 зад опашката на коня , жилищата в крайните квартали ще се раздават просто без пари.Ще можете да си вземете няколко с бонус едно наистина безплатно. Като разноските по прехвърлянето ще поемат освирепелите от глад брокери, докарани до състояние на невменяемост от глада.
Такива работиwinking smiley
Анонимен потребител
Re: Много се проточи тоя спад
03-03-2010 - 23:21:20
:}
Май си попрекалил малко с пиенето. Вярно че падаме с 2:0 ама ...
Re: Много се проточи тоя спад
03-03-2010 - 23:27:43
Quote
dival


израза чак след време -спестява към 30к евро *beer*
Така си е *beer* -е , малко екстремно им е дошло на хората , някак грубо и безпардонно , все едно им извиваш ръцете и им разбиваш надеждите за бързо забогатяване ама търсене -предлагане - кво да правиш
Re: Много се проточи тоя спад
04-03-2010 - 00:02:17
Все пак трябва да се отдаде заслуженото и на така наречените "ъпери".
Както и на многобройните знайни и незнайни борци за собствено жилище , геройски теглили ипотека .
Благодарение на тях се оформи един голям растеж (балон) и благодарение на тях има и съответно спад .
Така определено е по-интересно отколкото обичайните години на скука. *drunk*
Re: Много се проточи тоя спад
04-03-2010 - 00:40:01
След като вече е ясна историята на растежа и пикът през август 2008г. според мен най-подходящия момент за продажба е бил септември-декември 2007. Смятам че и при покупка по-подходящия момент е около 6 месеца преди дъното, т.е. още никой да не се е усетил и да си в силна позиция.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Много се проточи тоя спад
04-03-2010 - 01:45:53
Намерих много интересна оферта за панелен апартамент - 3 стаен , но не мога да дам линка, защото изписва, че е невалиден. А обявата си седи от 26.02.2010:
3-СТАЕН

4320000 EUR
(54000 EUR/кв.м)


град София
Света Троица Карта на района

Квадратура: 80 m2
Етаж: 6-ти
Телефон: ДА
ТEЦ: ДА

Особености: Панел

Допълнителна информация:
Непреходен 3-стаен апартамент немски панел. Два балкона пред кухня-усвоен и с ПВЦ и едната спалня. Две стаи и хол на паркет, кухня-теракот, баня, килер, тоалетна, коридор. Изложение-северозапад -югоизток. Цената за директни клиенти на агенцията.
Махнах само името на агенцията, че може да ми се разсърдят, пък те да са объркали нулите и сега да се чудят, защо никой не се обажда за тази изгодна сделка. Може пък и да е заради немския панел*huh*?



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-03-04 02:01 от nino.
Re: Много се проточи тоя спад
04-03-2010 - 02:05:41
Quote
nino
Може пък и да е заради немския панел*huh*?[/i]

А, заради локейшъна ще да е...
Re: Много се проточи тоя спад
04-03-2010 - 03:27:14
Quote
дами и господа
Нека да си кажа и аз -.Много се проточи тоя спад.*smiley_ahh*
Очаквах по-бързо да се развият процесите ама много се проточиха
........................................
Как мислите .*huh*

Ще ти кажа моето мнение, па ти си прави каквото си знаеш.
Не разбираш в достатъчна степен ситуацията, в която се намираш. Търпението е злато.
Кой продава днес? Или онзи, който е притиснат от невъзможност да си погасява борча, или онзи, който усеща накъде вървят нещата. Графиките на Додо ясно показват, че продавачите, които осъзнават положението си стават от ден на ден все повече и повече. Другите не ги интересува какви ще са цените. При всички случаи продават хора, които са на зор да продадат. А ти не си на зор да купиш! Само лихвите от парите ти ти носят повече доход от евентуалния наем на продаващия. Кой печели в тази игра на изчакването? Не разбираш ли, че времето работи за теб? Какво е година-две изчакване на добра лихва, пред 25-30 години изплащане на кредит? Нима не осъзнаваш, че лихвите по депозита ти се плащат от ипотекарите? Несправедливо ли е? Жестоко ли е? Такъв е животът!
Нима трябва да постъпиш състрадателно и да спасиш един глупак от собствената му глупост, нагърбвайки се с товара на глупостта му? Това е пазар, а не манастир. Ясно е, че за да спечели един, друг ще трябва да загуби. Такива са законите на природата. А точно сега ти си в превъзходна позиция да се възползваш. Ама като толкова си се разбързал и си загубил търпение - твои са си парите, решенията също.
Не ти давам съвет. Това е просто моето мнение. Твоя си е главата, отговорността и решението.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход