Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Панел - наем или покупка?

Публикувано от michel88 
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 20:26:04
Quote
ivorad
Quote
broker112
моля те кажи ми къде в панелният блок има противоземетръстни шайби, че аз не съм компетентен и незнам, много те моля отговори ми

Само абсолютен лаик би задал подобен въпрос. Понеже даже не си е дал труда да се осведоми, че добрата сеизмичната устойчивост на панелните конструкции не се дължи на противоземетръсни шайби, а на нещо друго.
Както и да е - важното е "компетентно" да се ръсят бисери :]

да, аз много добре знам на какво се дължи " добрата " сеизмична активност на панела, но не ми беше това въпроса. Благодаря ти все пак за изчерпателният и " компетентен " отговор. Пожелавам ти дълъг живот в " качественото " панелно строителство
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 20:28:36
avatar
Quote
broker112


Явно е само, че си чувал за заварчиците- виетнамци, нищо повече. Нищо не си виждал, щото разстояние по метър просто няма как да стане. Трябва малко и акъл, като пишеш- да си представиш кое как е. А строителството, драги, не е нито комунистическо, нито капиталистическо, а качествено и некачествено. Толко е просто, че няма нужда и от средна интелигентност, за да схванеш.


Има, има как да не съвпадат панелите с цял метър, а пък съм и виждал, но можеш да го разбереш само ако слезеш от трамвая, с който се прибираш към панелният ти коптор. А заварките на виетнамците са толкова успешни, колкото и твоята кариера на неуспяла бабиера химичка, преквалицирала се после като брокерка - комисионерка.[/quote]

Много си лабав в нервите, душко! Като нямаш аргументи, повтаряш едни и същи обиди по ен пъти. Смешен си и жалък, ама какво да те правя- и теб майка те е раждала, пък и комплекси и простащина те мъчат, трябва някъде да ги избиеш. Е, най- безопасно е във форума, скрит като мишка..............
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 20:38:36
Quote
broker112
Quote
ivorad
Quote
broker112
моля те кажи ми къде в панелният блок има противоземетръстни шайби, че аз не съм компетентен и незнам, много те моля отговори ми

Само абсолютен лаик би задал подобен въпрос. Понеже даже не си е дал труда да се осведоми, че добрата сеизмичната устойчивост на панелните конструкции не се дължи на противоземетръсни шайби, а на нещо друго.
Както и да е - важното е "компетентно" да се ръсят бисери :]

да, аз много добре знам на какво се дължи " добрата " сеизмична активност на панела, но не ми беше това въпроса. Благодаря ти все пак за изчерпателният и " компетентен " отговор. Пожелавам ти дълъг живот в " качественото " панелно строителство

Друже, отговорът ми наистина е изчерпателен и компетентен - просто в общуването с хора като Вас изчерпателната компетентност се нарича "снизходителност". Това е единственото адекватно отношение към личност, която проявава такава патологическа нужда да говори, меко казано, нелепици.
tot
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 20:40:33
хайде стига вече обиди.
По темата: лично аз бих закупил панелно жилище, но бих съблюдавал няколко фактора:
1. Съседи - ако са поддържани и боядисани общите части(а не излющени стени), има хубава градинка пред входа, има чистачка и т.н., явно хората не са кепазета и бъдещата поддръжка на блока не би била особен проблем.
2. Състоянието на ВиК-то, извършвана ли е смяна, има ли течове и наводнения в мазите и т.н.
3. Правен ли е покрива скоро и т.н.
Междудругото наскоро ремонтираха едно панелно общежитие в Студ. град основно(ВиК, саниране и т.н.). Блок 52 мисля, че беше. Просто светна.
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 20:53:02
avatar
Quote
broker112

Има, има как да не съвпадат панелите с цял метър, а пък съм и виждал, но можеш да го разбереш само ако слезеш от трамвая, с който се прибираш към панелният ти коптор. А заварките на виетнамците са толкова успешни, колкото и твоята кариера на неуспяла бабиера химичка, преквалицирала се после като брокерка - комисионерка.

Много си лабав в нервите, душко! Като нямаш аргументи, повтаряш едни и същи обиди по ен пъти. Смешен си и жалък, ама какво да те правя- и теб майка те е раждала, пък и комплекси и простащина те мъчат, трябва някъде да ги избиеш. Е, най- безопасно е във форума, скрит като мишка..............
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 20:53:35
То колегата eger го е написал ама кой да обърне внимание нали е на последният ред:"- нужда от САНИРАНЕи поддръжка на КОНСТРУКЦИЯТА в СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ за ВСИЧКИ блокове"
Това е цитат от линка относно панелните блокове. колкото до тая арматура дето си я купувал сигурно е второ направление защото такъв диаметър няма в таблиците и не се ползва масово.
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 20:55:32
Аааа Камелия, имай милост към колегата, има задача да пробута поне един двустаен кимизарник ново строителство до края на месеца. който е 100 пъти по-добър от панелна гарсониера, въпреки че е по-малък по площ и с безумно разпределение.
tot
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 21:02:44
Quote
builder
То колегата eger го е написал ама кой да обърне внимание нали е на последният ред:"- нужда от САНИРАНЕи поддръжка на КОНСТРУКЦИЯТА в СЛЕДВАЩИТЕ 10 ГОДИНИ за ВСИЧКИ блокове"
Това е цитат от линка относно панелните блокове. колкото до тая арматура дето си я купувал сигурно е второ направление защото такъв диаметър няма в таблиците и не се ползва масово.
естествено, че имат нужда от саниране. То не може да имаш и кола дори и да я караш без да и смянаш маслото и филтрите например.
Всичко си иска подръжка, дали е панел, дали е тухла или дърво, няма значение.
Тук говорим за качествено изпълнение и материали. Панела превъзхожда в това отношение по-голямата част от новите сгради.
Изцяло саниран панел - според мен това е едно добро решение. само, че трдно се намира, много малко блокове са направени все още...
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 21:08:20
Саниренето си е саниране става въпрос за потдръжка на конструкцията ,което преведено означава проверка и ако е нужно възстановяване на заварките ,а това как ще се случи не знам.За армировката виноват наистина я има.*ok*
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 21:27:54
Quote
камелия
Quote
broker112

Има, има как да не съвпадат панелите с цял метър, а пък съм и виждал, но можеш да го разбереш само ако слезеш от трамвая, с който се прибираш към панелният ти коптор. А заварките на виетнамците са толкова успешни, колкото и твоята кариера на неуспяла бабиера химичка, преквалицирала се после като брокерка - комисионерка.

Много си лабав в нервите, душко! Като нямаш аргументи, повтаряш едни и същи обиди по ен пъти. Смешен си и жалък, ама какво да те правя- и теб майка те е раждала, пък и комплекси и простащина те мъчат, трябва някъде да ги избиеш. Е, най- безопасно е във форума, скрит като мишка..............

Май вече съвсем си опънала нервите, щом един пост го пишеш по два пъти. Но ти е простено. На въздраст си вече, живота ти е минал напразно, живееш в панелен коптор, най - вероятно наследствен, кариера - никаква, пробваш по комунистическо време като химичка, но явно посредствена, щом те съкращават в началото на демокрацията, после дай да станем брокер, че е най - лесно, но то и за брокер се трябва акъл, ама на теб ти липсва, минават си годините, а ти развитие никакво, пак си живееш в панелният кимизарник, пътуваш си с трамвая и си броиш по пет пъти дневно двата лева в джоба, и какво остава, дай да си избиваме комплексите по форумите, и да си мислим, че сме велики и успяли.
Ако мислиш, че се крия, кажи на коя спирка на трамвая да те чакам и ще ти се покажа, проблем нямаш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход