Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Панел - наем или покупка?

Публикувано от michel88 
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 11:37:04
Камелче, доколкото съм запознат, слабото място на панелките са връзките. Не си мисли, че тези, които са ги строили, са били с много познания и акъл. Другият проблем са течовете - връзките раждясват и гният.

Иначе въпросът ти с новото строителство е много резонен. Там пък от какво ли не са пестили.
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 11:43:24
avatar
Quote
gogolcho
Камелче, доколкото съм запознат, слабото място на панелките са връзките. Не си мисли, че тези, които са ги строили, са били с много познания и акъл. Другият проблем са течовете - връзките раждясват и гният.

Иначе въпросът ти с новото строителство е много резонен. Там пък от какво ли не са пестили.

Всички се позовават на това, въпросът е, колко слабо място са връзките? Или- какво се влага в значението на "слабо", след като първите панели, които са 50г., са си на местата? След като и този- от снимката на Додо2, не е паднал? А тези, които са заварявали, са били заварчици с тапии- не хванати от улицата. Това имам предвид, когато се опитвам да обясня на многознайковците.........
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 11:53:28
avatar
Факта, че нещо не е паднало в продължение на 40-50 години, не води автоматично до извода, че няма да падне още толкова! Много е сбъркана логиката тук.

За да сме сигурни в експлотационният срок на която и да е сграда, тя трябва да бъде технически обследвана не как да е и не от кой да е, нещо което си е заложено като идея в енергийните паспорти на сградите, където за съжаление залагат само топлоотдаването на сградата, но не и остатъчният й живот.

А остатъчният живот на сградата, е основополагаща величина, при всеки един избор на имот.
Смяташ колко години живот й остават, делиш цената на тях и сравняваш с останалите. Отчитайки и разходите за отопление и поддръжка. В крайна сметка панелите са изцяло губещи при едно подобно сравнение, поради липсата на каквато и да е поддръжка от самото им построяване.
Да, някои входове са си сменили водопроводните инсталации, но това е направено единствено след поредица течове от тях. А колко вреди са нанесли тези течове, за времето през което са били оставени да си текат върху сглобки и плочи е съвсем друга тема, за която редовите обитатели и идея си нямат до момента в който блока не почне да се накланя, напуква или просто не го удари земетресението, за което са уверени, че ще издържи.
Виждали ли сте, как се срива кула от карти?
Така се сриват и панелните строителства, когато връзките им са корозирали.
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 12:01:10
avatar
Quote
valsodar
Факта, че нещо не е паднало в продължение на 40-50 години, не води автоматично до извода, че няма да падне още толкова! Много е сбъркана логиката тук.

За да сме сигурни в експлотационният срок на която и да е сграда, тя трябва да бъде технически обследвана не как да е и не от кой да е, нещо което си е заложено като идея в енергийните паспорти на сградите, където за съжаление залагат само топлоотдаването на сградата, но не и остатъчният й живот.

А остатъчният живот на сградата, е основополагаща величина, при всеки един избор на имот.
Смяташ колко години живот й остават, делиш цената на тях и сравняваш с останалите. Отчитайки и разходите за отопление и поддръжка. В крайна сметка панелите са изцяло губещи при едно подобно сравнение, поради липсата на каквато и да е поддръжка от самото им построяване.
Да, някои входове са си сменили водопроводните инсталации, но това е направено единствено след поредица течове от тях. А колко вреди са нанесли тези течове, за времето през което са били оставени да си текат върху сглобки и плочи е съвсем друга тема, за която редовите обитатели и идея си нямат до момента в който блока не почне да се накланя, напуква или просто не го удари земетресението, за което са уверени, че ще издържи.
Виждали ли сте, как се срива кула от карти?
Така се сриват и панелните строителства, когато връзките им са корозирали.

Всичко написано от теб, се отнася за всяка една сграда, независимо какъв е вида строителство. Толкова ли е трудно да се разбере?:]
Анонимен потребител
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 12:09:27
Ами то и за всяка една кола може да се напише подобно нещо, ама някакси хората имат вяра на Мерцедес повече отколкото на Москвич.
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 12:10:21
Quote
камелия
Quote
gogolcho
Камелче, доколкото съм запознат, слабото място на панелките са връзките. Не си мисли, че тези, които са ги строили, са били с много познания и акъл. Другият проблем са течовете - връзките раждясват и гният.

Иначе въпросът ти с новото строителство е много резонен. Там пък от какво ли не са пестили.

Всички се позовават на това, въпросът е, колко слабо място са връзките? Или- какво се влага в значението на "слабо", след като първите панели, които са 50г., са си на местата? След като и този- от снимката на Додо2, не е паднал? А тези, които са заварявали, са били заварчици с тапии- не хванати от улицата. Това имам предвид, когато се опитвам да обясня на многознайковците.........

Грешка, част от блоковете са строено от трудоваци, цигани и турци без грам квалификация. Има панели, които се държат на 2 точки и това го знам от ръководител на такава бригада. Да, не са паднали панелки до момента, ама преди 2 години така си разправяхме, че и криза нямало, ама ей го на имотите се оказаха чудовищен балон, както бяха писали някои хора тук, на които опонираше.
За химичните закони ти знаеш най-добре, но те уверявам че физичните и икономическите действат безотказно. Нито набълбуканите ипотекари ще устоят на закономерно случилата се криза, нито прогнилите панели ще устоят на гравитацията.
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 15:51:03
avatar
Quote
greenbul

Грешка, част от блоковете са строено от трудоваци, цигани и турци без грам квалификация. Има панели, които се държат на 2 точки и това го знам от ръководител на такава бригада. Да, не са паднали панелки до момента, ама преди 2 години така си разправяхме, че и криза нямало, ама ей го на имотите се оказаха чудовищен балон, както бяха писали някои хора тук, на които опонираше.
За химичните закони ти знаеш най-добре, но те уверявам че физичните и икономическите действат безотказно. Нито набълбуканите ипотекари ще устоят на закономерно случилата се криза, нито прогнилите панели ще устоят на гравитацията.

Грешка, но при теб. Да, трудоваци строяха, но СВ им провеждаха обучение и излизаха с професия, че и с разряд.
И тъй като от физика не разбирам, от заварки- също, та да питам. Какви ли ще са били тия 2 заварки, дето държат по 50г.?
Няма нещо на този свят, сътворено от човека, което да е вечно. Така че, всичко построено се амортизира с годините. Смешно е да се твърди, че само панелите са му подвластни.
Всъщност, това е и темата. smiling smiley
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 16:15:12
Quote
greenbul
Quote
камелия
Quote
gogolcho
Камелче, доколкото съм запознат, слабото място на панелките са връзките. Не си мисли, че тези, които са ги строили, са били с много познания и акъл. Другият проблем са течовете - връзките раждясват и гният.

Иначе въпросът ти с новото строителство е много резонен. Там пък от какво ли не са пестили.

Всички се позовават на това, въпросът е, колко слабо място са връзките? Или- какво се влага в значението на "слабо", след като първите панели, които са 50г., са си на местата? След като и този- от снимката на Додо2, не е паднал? А тези, които са заварявали, са били заварчици с тапии- не хванати от улицата. Това имам предвид, когато се опитвам да обясня на многознайковците.........

Грешка, част от блоковете са строено от трудоваци, цигани и турци без грам квалификация. Има панели, които се държат на 2 точки и това го знам от ръководител на такава бригада. Да, не са паднали панелки до момента, ама преди 2 години така си разправяхме, че и криза нямало, ама ей го на имотите се оказаха чудовищен балон, както бяха писали някои хора тук, на които опонираше.
За химичните закони ти знаеш най-добре, но те уверявам че физичните и икономическите действат безотказно. Нито набълбуканите ипотекари ще устоят на закономерно случилата се криза, нито прогнилите панели ще устоят на гравитацията.

Eй това е пълна глупост дето си го написал.Служил съм в кеча и строихме блокове за военните.Никъде в кеча отговорни операции не са вършени от войници.Мангалите зидаха мажеха носеха вар цимент кабели тръби циклеха мозайка но отговорните операции се правеха от цивилни майстори под контрола на военни инженери.Освен това никой дори и не си помисляше да слага по тънка арматура или по малко или бетон с по нисък клас на якост.Ловя бас с форумните капацитети че новото строителство при 7.00 по Рихтер е на земята а старото може да се повреди но няма да падне.Новото и старото строителства са като земетресенията в Хаити и Чили само дето новото прилича на строежите в Хаити.
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 16:31:18
Quote
камелия
Quote
gogolcho
Камелче, доколкото съм запознат, слабото място на панелките са връзките. Не си мисли, че тези, които са ги строили, са били с много познания и акъл. Другият проблем са течовете - връзките раждясват и гният.

Иначе въпросът ти с новото строителство е много резонен. Там пък от какво ли не са пестили.

Всички се позовават на това, въпросът е, колко слабо място са връзките? Или- какво се влага в значението на "слабо", след като първите панели, които са 50г., са си на местата? След като и този- от снимката на Додо2, не е паднал? А тези, които са заварявали, са били заварчици с тапии- не хванати от улицата. Това имам предвид, когато се опитвам да обясня на многознайковците.........

явно си новодошла/ придошла в София, щото аз си спомням, че основните заварчици на панели бяха виетнамците, къде заварили, къде не, всичко това сега е раждясало от течовете и времето и единственият начин е събаряне, да не отваряме дума въобще за разминаването на панелите, че съм виждал до 1 метър разстояние между панелите. Да се говори, че панелите са качествено кумунистическо - виетнамско строителство е просто смешно.
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 17:27:09
пффф...още един специалист...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход