Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Панел - наем или покупка?

Публикувано от michel88 
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 17:48:19
и най - лошото ново строителство е сто пъти по - хубаво и от най - добрият панел ( ако въобще може да се каже, че има добър панел )
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 17:51:13
avatar
Quote
broker112

явно си новодошла/ придошла в София, щото аз си спомням, че основните заварчици на панели бяха виетнамците, къде заварили, къде не, всичко това сега е раждясало от течовете и времето и единственият начин е събаряне, да не отваряме дума въобще за разминаването на панелите, че съм виждал до 1 метър разстояние между панелите. Да се говори, че панелите са качествено кумунистическо - виетнамско строителство е просто смешно.

Явно е само, че си чувал за заварчиците- виетнамци, нищо повече. Нищо не си виждал, щото разстояние по метър просто няма как да стане. Трябва малко и акъл, като пишеш- да си представиш кое как е. А строителството, драги, не е нито комунистическо, нито капиталистическо, а качествено и некачествено. Толко е просто, че няма нужда и от средна интелигентност, за да схванеш.
tot
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 17:57:00
Quote
broker112
и най - лошото ново строителство е сто пъти по - хубаво и от най - добрият панел ( ако въобще може да се каже, че има добър панел )
наистина ли го мислиш това, или просто имаш някоя "нова" кутийка за продаване :}
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 19:30:51
Quote
камелия
Quote
broker112

явно си новодошла/ придошла в София, щото аз си спомням, че основните заварчици на панели бяха виетнамците, къде заварили, къде не, всичко това сега е раждясало от течовете и времето и единственият начин е събаряне, да не отваряме дума въобще за разминаването на панелите, че съм виждал до 1 метър разстояние между панелите. Да се говори, че панелите са качествено кумунистическо - виетнамско строителство е просто смешно.

Явно е само, че си чувал за заварчиците- виетнамци, нищо повече. Нищо не си виждал, щото разстояние по метър просто няма как да стане. Трябва малко и акъл, като пишеш- да си представиш кое как е. А строителството, драги, не е нито комунистическо, нито капиталистическо, а качествено и некачествено. Толко е просто, че няма нужда и от средна интелигентност, за да схванеш.


Има, има как да не съвпадат панелите с цял метър, а пък съм и виждал, но можеш да го разбереш само ако слезеш от трамвая, с който се прибираш към панелният ти коптор. А заварките на виетнамците са толкова успешни, колкото и твоята кариера на неуспяла бабиера химичка, преквалицирала се после като брокерка - комисионерка.
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 19:36:07
Quote
tot
Quote
broker112
и най - лошото ново строителство е сто пъти по - хубаво и от най - добрият панел ( ако въобще може да се каже, че има добър панел )
наистина ли го мислиш това, или просто имаш някоя "нова" кутийка за продаване :}

не само, че си го мисля наистина, но и в действителност е така, експлотационният живот на панелите отдавна е изтекъл и те са само заплаха за обществото, да не отваряме въобще пък думата за топлотехническа и енергийна ефективност на панелите

Навремето имаше такъв виц: немците проверяват стълката на новата кола, затваряйки котка вътре в колата, ако котката се задуши и умре, значи стъклата седят добре на колата, а руснаците затварят една котка в москвето, и ако котката не избяга от москвето, значи стъклата уплътняват добре

същото може да се перефразира и за панелното строителство
tot
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 19:54:55
Quote
broker112
Quote
tot
Quote
broker112
и най - лошото ново строителство е сто пъти по - хубаво и от най - добрият панел ( ако въобще може да се каже, че има добър панел )
наистина ли го мислиш това, или просто имаш някоя "нова" кутийка за продаване :}

не само, че си го мисля наистина, но и в действителност е така, експлотационният живот на панелите отдавна е изтекъл и те са само заплаха за обществото, да не отваряме въобще пък думата за топлотехническа и енергийна ефективност на панелите

Навремето имаше такъв виц: немците проверяват стълката на новата кола, затваряйки котка вътре в колата, ако котката се задуши и умре, значи стъклата седят добре на колата, а руснаците затварят една котка в москвето, и ако котката не избяга от москвето, значи стъклата уплътняват добре

същото може да се перефразира и за панелното строителство

хехе, много далече от истината си приятел. Незнам руснаците как са строили, но мавзолея на Герги Димитров е построен за няколоко дена , а си спомням че преди няколко години не успяха да го разрушат месеци наред и го взривяваха незнам колко пъти докато го съборят...
А хич пък да не отваряме дума за "новото строителство", което с една метла и малко упоритост за няколко дена ще изметеш плочата:]
Проблема на нашите панели, както и на всички наши сгради е че не се поддържат въобще. Ще видим тези нови сгради след 20-30 години на какво ще приличат и дали ще ги има въобще, недай си Боже да се полюлее земята малко по-силно. Със сигурност панела е много по-устойчив на земетръс( най-малкото има големи възможности за деформаций) отколкото новите сгради строени с 9милиметрова арматура в основите и рехъв бетонец в колони, плочи и т.н. Иначе по-красиви са сградите, признавам.
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 20:08:39
може би си прав, за тебе си сигурно, всеки си има мнение, за мита че панелите били по устойчиви на земетресение, моля те кажи ми къде в панелният блок има противоземетръстни шайби, че аз не съм компетентен и незнам, много те моля отговори ми
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 20:15:12
Само за протокола 9мм арматура няма.Иначе не знам какви хора се вкопчват в панелите ама щом им харесва......*drunk*
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 20:20:21
Quote
broker112
моля те кажи ми къде в панелният блок има противоземетръстни шайби, че аз не съм компетентен и незнам, много те моля отговори ми

Само абсолютен лаик би задал подобен въпрос. Понеже даже не си е дал труда да се осведоми, че добрата сеизмичната устойчивост на панелните конструкции не се дължи на противоземетръсни шайби, а на нещо друго.
Както и да е - важното е "компетентно" да се ръсят бисери :]
tot
Re: Панел - наем или покупка?
06-03-2010 - 20:25:44
Quote
builder
Само за протокола 9мм арматура няма.Иначе не знам какви хора се вкопчват в панелите ама щом им харесва......*drunk*
има, има, лично от завода в Дебелт това лято съм купувал. Много беше евтина си спомням.
Брокер прочети тази темичка на колегата [forum.imoti.net] , там е обяснено почти всичко за всякакъв тип строителство на език за неспециалисти.
Иначе аз не съм против новото строителство, но да си го строя сам, или пък да ми го строи човек, на когото имам абсолютна вяра, че не пести от материали и от квалифициран труд!
бил съм свидетел на няколко строежа от край до край и не ми се мисли за горките новодомци къде си навират главите sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход