Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-03-2010 - 16:06:50
Quote
batko
Meн пък в Прокредит една какичка направо почна да ме моли да не прехвърлям 50К кинта в друга банка.Ама направо ще се разплаче и ме пита какво не харесвам.Казах и че не харесвам лихвата.Мацките ми харесват но лихвата не.Когато човек се занимава с финансови въпроси мацките не бива да му пречат.То и в другата банка пак хубави каките.какво да правим като българките са красиви.Може да сме бедни ама не спим до грозни крави.

Ти пък, що не раздели депозита в няколко банки? Що кака, що нещо, а?*xxx*
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-03-2010 - 22:09:32
Малко информация за новите мерки в Гърция
ДДС
- от 4,5 на 5% - за книги учебници и пр...
- от 9 на 10% - за стоки от първа необходимост - храна и дрехи
- от 19 на 21% - за останалите
- запазване на преферинциалните ставки по островите
Подоходен
- извънреден данък за доходите над 100 000Е
- орязване на доходите в държавния сектор грубо с около 8% (т.е- стартовата заплата на вишист ще падне около 1300-1350е)
Недвижима собственост
- увеличаване на данъците за имоти над 5 000 000е - май става на 2%
- данъците на имотите собственост на офшорни фирми 15%

- увеличаване на акцизите върху горивата (без тези за отопление)

- забава връщането на ДДС (това трябва да са го научили от Дянков)

Мерките трябва да се гласуват в петък.

Засега спредовете започнаха да се успокояват, но все още са пре-високи. Колкото по високи са, толкова по скъп ще е кредита не само за гърците, но и за българите... smiling smiley

Най-често задавания въпрос последните няколко дни от един високоуважаван журналист - буквално задава го всяка вечер.
Защо последните двама бивши премиери са още на свобода?

--------
да добавя - гръцкият дълг се учетворява последните 10-12 години.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-03 22:12 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-03-2010 - 22:27:47
Quote
goro
Малко информация за новите мерки в Гърция
ДДС
- от 4,5 на 5% - за книги учебници и пр...
- от 9 на 10% - за стоки от първа необходимост - храна и дрехи
- от 19 на 21% - за останалите
- запазване на преферинциалните ставки по островите
Подоходен
- извънреден данък за доходите над 100 000Е
- орязване на доходите в държавния сектор грубо с около 8% (т.е- стартовата заплата на вишист ще падне около 1300-1350е)
Недвижима собственост
- увеличаване на данъците за имоти над 5 000 000е - май става на 2%
- данъците на имотите собственост на офшорни фирми 15%

- увеличаване на акцизите върху горивата (без тези за отопление)

- забава връщането на ДДС (това трябва да са го научили от Дянков)

Мерките трябва да се гласуват в петък.

Засега спредовете започнаха да се успокояват, но все още са пре-високи. Колкото по високи са, толкова по скъп ще е кредита не само за гърците, но и за българите... smiling smiley

Най-често задавания въпрос последните няколко дни от един високоуважаван журналист - буквално задава го всяка вечер.
Защо последните двама бивши премиери са още на свобода?

--------
да добавя - гръцкият дълг се учетворява последните 10-12 години.

Goro, радвам се да те "чуя". Живи да ви оплачем с това "здраво" стягане на коланите smiling smiley
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-03-2010 - 22:32:31
Quote
Scyther
Quote
batko
Meн пък в Прокредит една какичка направо почна да ме моли да не прехвърлям 50К кинта в друга банка.Ама направо ще се разплаче и ме пита какво не харесвам.Казах и че не харесвам лихвата.Мацките ми харесват но лихвата не.Когато човек се занимава с финансови въпроси мацките не бива да му пречат.То и в другата банка пак хубави каките.какво да правим като българките са красиви.Може да сме бедни ама не спим до грозни крави.

Ти пък, що не раздели депозита в няколко банки? Що кака, що нещо, а?*xxx*
Не се притеснявай парите ми са разделени в три банки.И там дето лихвата е най голяма има най много кинти.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-03-2010 - 22:46:12
Quote
batko
Quote
Scyther
Quote
batko
Meн пък в Прокредит една какичка направо почна да ме моли да не прехвърлям 50К кинта в друга банка.Ама направо ще се разплаче и ме пита какво не харесвам.Казах и че не харесвам лихвата.Мацките ми харесват но лихвата не.Когато човек се занимава с финансови въпроси мацките не бива да му пречат.То и в другата банка пак хубави каките.какво да правим като българките са красиви.Може да сме бедни ама не спим до грозни крави.

Ти пък, що не раздели депозита в няколко банки? Що кака, що нещо, а?*xxx*
Не се притеснявай парите ми са разделени в три банки.И там дето лихвата е най голяма има най много кинти.

Хитрец! winking smiley Забърсваш някоя кака и хоп - вътрешна информация...
Бъзикам се. *beer*
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-03-2010 - 23:16:04
Quote
Scyther
Quote
batko
Quote
Scyther
Quote
batko
Meн пък в Прокредит една какичка направо почна да ме моли да не прехвърлям 50К кинта в друга банка.Ама направо ще се разплаче и ме пита какво не харесвам.Казах и че не харесвам лихвата.Мацките ми харесват но лихвата не.Когато човек се занимава с финансови въпроси мацките не бива да му пречат.То и в другата банка пак хубави каките.какво да правим като българките са красиви.Може да сме бедни ама не спим до грозни крави.

Ти пък, що не раздели депозита в няколко банки? Що кака, що нещо, а?*xxx*
Не се притеснявай парите ми са разделени в три банки.И там дето лихвата е най голяма има най много кинти.

Хитрец! winking smiley Забърсваш някоя кака и хоп - вътрешна информация...
Бъзикам се. *beer*

Хе хе, те ако каките имаха вътрешна информация, щях да се навъртам около гишетата :] Истината е, че ти сигурно знаеш за банките, за които бачкат повече от 95% от тях.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-03-2010 - 23:53:34
Булкане, нищо не знам аз. Тъкмо се канех да те питам нещо, че имам проблем. Не ме кефят уихвите в едната банка, та освен в султанската, в кои други си инвестирал? Ако може на лични.
Благодаря!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-03-2010 - 00:20:21
Здравей Асене, отдавна не те бях срещал из форума и се радвам, че си тук. Ще се рздвам да чуя СЕГА, твоето мнение за банките в БГ. Доколкото си спомням, едни твои стари прогнози, досега трябваше да сме на опашките пред заключените им врати. Имаш ли депозит в БГ, сега лихвите никак не са лоши.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-03-2010 - 01:11:01
Quote
Scyther
Булкане, нищо не знам аз. Тъкмо се канех да те питам нещо, че имам проблем. Не ме кефят уихвите в едната банка, та освен в султанската, в кои други си инвестирал? Ако може на лични.
Благодаря!

Имаш поща, без претенции за особена компетентност по въпроса от моя страна...
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-03-2010 - 02:40:23
Quote
BulCan
Quote
Scyther
Булкане, нищо не знам аз. Тъкмо се канех да те питам нещо, че имам проблем. Не ме кефят уихвите в едната банка, та освен в султанската, в кои други си инвестирал? Ако може на лични.
Благодаря!

Имаш поща, без претенции за особена компетентност по въпроса от моя страна...

Благодаря! Отговорих, също без претенции за компетентност.*beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход