Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-03-2010 - 11:20:14
avatar
Заплашената от банкрут Гърция трябва да продаде някои от необитаемите си острови, за да привлече пари в брой, заявиха пред вестник "Билд" двама от съюзниците на германския канцлер Ангела Меркел. Гърция има около 6000 острова, като само 227 са обитавани.

Да вземем да ги изкупим ние и после да ги врътнем на двойна цена, а, голям кеф ще е ! *drunk*

Еврото идва към България.
Re: Какво става в Гърция ли?
05-03-2010 - 02:01:23
Какво става в Гърция ли?

Гърция горката, жива да я оплачеш. Краш, бум, фалит и въпрос на оцеляване на 14-тата заплата и премиите за явяване на работа овреме, била затънала с 300 млрд.евро дълг на фона на скромния брутен вътрешен продукт на стойност 357 милиарда долара, или 0,58% от световната икономика, според Световната банка. В същото време, за 2009 г., Гърция има спад на БВП, забележете, с 0,65%! Инфото за БВП(Гърция) го взех от тук: [#$%&.com]
Та 300 млрд.евро дълг по текущ курс 1.3584 USD/EUR идва да показва $407,52 млрд. борч, което е 114% от БВП на Гърция.

В същото време страната, която се справя най-добре в кризата и с най-стабилен бюджет в ЕС имаме обем на БВП за 2009 година възлизащ на около 66.19 млрд. лв. според публикацията на [news.expert.bg] , а според друга публикация на [www.investor.bg] , брутният външен дълг на България приближава 37 млрд. евро.
Та ако нещо не съм се объркал излиза, че БВП (България 2009) от 66.19 млрд.лв е около 33,94 млрд. евро. Или външния ни дълг покрива 109% от БВП. И това на фона на скромен спад от 6.2% на БВП за 2009-та.

Как да не настръхне човек, при такъв завиден икономически просперитет!

Та какво става в Гърция ли? Ще постегнат малко коланите, ще се лишат от някоя надбавка за тръгване от работа овреме, (разбира се не без бой, блокади, стачки и протести) и криво ляво ще я избутат някак.

Мен друг въпрос ме мъчи. Как така мързеливите маляки получават 14 заплати и куп бонуси, живеят на гърба на цял ЕС и имат 7-8 пъти по-голям БВП, европейски доходи, пътища и ред други облаги, а ние, най-големите тарикати, най-работливите, патриотите с най-голямо национално самочувствие, най-знаещите, най-можещите, с най-стабилната банкова система и най-балансирания бюджет сме най-бедните в ЕС?
Ей това ме притеснява.
Нека да завърша с една патриотарска задачка: Ако 357 милиарда долара БВП на Гърция съставляват 0,58% от световната икономика, то колко % от световната икономика съставляват 46,1 млрд. долара български БВП?...
Re: Какво става в Гърция ли?
05-03-2010 - 02:09:40
avatar
Според съобщението към 31.12.2009 г. държавата дължи 600 млн. на бизнеса и до края на март "ще бъде направено всичко възможно, съобразно изпълнението на бюджета, да бъдат погасени до 50 на сто от тях". Деветдесет на сто от задълженията са към строителни фирми. Според Българската стопанска камара (БСК) държавата дължи на фирмите освен неразплатени суми по договори така и невърнато ДДС в размер на 2 млрд. лева. *xxx*
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-03-2010 - 09:37:55
avatar
Re: Какво става в Гърция ли?
05-03-2010 - 10:06:54
Quote
Scyther
...
Мен друг въпрос ме мъчи. Как така мързеливите маляки получават 14 заплати и куп бонуси, живеят на гърба на цял ЕС и имат 7-8 пъти по-голям БВП, европейски доходи, пътища и ред други облаги, а ние, най-големите тарикати, най-работливите, патриотите с най-голямо национално самочувствие, най-знаещите, най-можещите, с най-стабилната банкова система и най-балансирания бюджет сме най-бедните в ЕС?
...

Scyther,
ами да се опитам аз с моите откъслечни познания и информация да ти отговоря...
За маляките (чекиджиите) работи над 30% от банковата система на България, сериозен процент от банковата система на Македония, Сърбия, Румъния, че даже и Турция...
За маляките работи и част от икономиката на тези страни... (макар, че някой път си мислят че работят за немците или люксембурците)
Пак маляките държат най-големия в света дял от морските търговски превози, нищо че са окачили различни байраци по коритата си...
И си изпаднал в сериозно заблуждение, считайки маляките за мързеливци (като не могат с дясната карат с лявата ръка)

Всъщност, дай да се разберем за какво става въпрос!
Маляките още не са поискали финансова помощ от никого! Проблемът им не са парите, а че ги купуват на международния пазар прекалено скъпо (последно с 6% и отгоре лихва - та затова не се учудвай на лихвите в България ) , за което най-голям дял имат швабите и оня пезевенк Трише... Маляките реват, че именно това може да ги докара до фалит и е време дебелата Меркел и Тришко да се осветстят...

Маляките дават почти 5% от вътрешния си продукт за отбрана... Само с 1% да го съкратят и дебелата Меркел съвсем ще се разбеснее - че и работни места ще и се наложи да закрие - нали нейните фирми са основни доставчици и основни кредитори, ма си прави устата да прибира и 6% лихва. Тя вече беснее за подводниците, дойче-телеком и сименс (фирмата корумпирала най-много политическия живот тук) , за спирането на субсидиите за нови автомобили... Ама маляките се усетиха, освен че попритегнаха коланите, днес ще влизе в сила и допълнителен данък върху луксозните автомобили - по-голямата част немско производство, нали мерки искат, утре веднага след като се срещнат с дебеланата летят при Обама и МВФ - въобще не им дреме на маляките от МВФ - ЗА ПАРИ СТАВА ВЪПРОС - и европейската солидарност има граници...
И в еврото не са толкова влюбени маляките, лесно биха се върнали към драхмата... Именно евроти им е. мамата и не само на тях... Оказа се, че силното евро беше полезно най-вече за швабите - основен експортьор в... Европа...

... швабите май се опитват да постигнат онова, което не успяха да постигнат с ботуша - и то на кой фронт - на оня за който като се родил, казали че евреина заплакал... Всъщност, както и преди 65г резултата няма да е от полза за швабите и ще ми се наложи да плащат - с немска дебилщина някои неща не стават... Чисто и просто, ако дебелата Меркел продължи в същия дух, от лидери на Европа, чието мнение всички останали страни зачитат, ще се превърнат в плашилото на Европа... А Европа помни... Даже смятам, че общественото мнение вече се обръща в полза на Гърция (България я изключвам - това е невъзможно, защото глупостта НИ винаги е имала превес над интереса. )
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-03-2010 - 10:38:04
хахахах жоро ти вярваш ли си на това което си написал след 3 месеца като гръцките пенсионери почнат да получават купони вместо пенсии в евро ще видиш за какво става въпрос в гърция и ще ти проумее главата какъв им е проблема
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-03-2010 - 10:51:27
Quote
emiliano
хахахах жоро ти вярваш ли си на това което си написал след 3 месеца като гръцките пенсионери почнат да получават купони вместо пенсии в евро ще видиш за какво става въпрос в гърция и ще ти проумее главата какъв им е проблема

Емилианчо,
дал съм малко факти (не е нужно нита да нито да не им вярвам) и малко размисли.
Ако на гръцките пенсионери започнат да им дават купони (Гърция се изхранва сама, че и изнася даже и за България) на българските ще трябва да им дадат директно по една лопата да си копаят гробовете...
Явно не ти е ясно за какво става въпро...

Ето няколко цитата от друг форум - долу горе отразяват полюсите на умственото ни развитие...

Quote

Ние сме в ролята на циганин, който се радва че в двора на комшията чорбаджия - му се е запалил боклука и пуши - и нашенеца намира повод да се радва че и комшията е зле... мъъъка, мъъъка българска - ние сме на светлинни години зад гърците, но четейки коментарите - нямаме "даже" изгледи да се приближаваме а продължаваме главоломно да се отдалечаваме и пропадаме...

Quote

Комшиите са вече във война със световния октопод, ако някой още не е забелязал. И при нас идва.
Турция се бори с опит за военен преврат, а Гърция с икономически заговор. Знаем коя е движещата сила. Гръцките профсъюзи не са "осъдили като непосилни" точно данъците върху луксозните стоки, каквото впечатление внушава статията. Так че октоподът да не си въобразява че с тази мастилената завеса нещо ще прикрие. А нелегитимната и несуверенна страна Германия, която няма мирен договор с враговете си от втората световна война, да си гледа своите проблеми. Истинската и могъща Германия е другаде и когато ни потрябва ще я повикаме.

Quote

Гърците "Луксозните коли и джипове ще бъдат облагани с въпросния данък със ставка между 10 и 30%."
- При нас намалиха данъка за джиповете? Кой наш мошеник го предложи ?
Боко: Нормално, Гърция е в криза. България не е. Затова АЗ намалих акциза за големите автомобили и джипове!
Re: Какво става в Гърция ли?
05-03-2010 - 13:22:34
Quote
Scyther
Какво става в Гърция ли?

Гърция горката, жива да я оплачеш. Краш, бум, фалит и въпрос на оцеляване на 14-тата заплата и премиите за явяване на работа овреме, била затънала с 300 млрд.евро дълг на фона на скромния брутен вътрешен продукт на стойност 357 милиарда долара, или 0,58% от световната икономика, според Световната банка. В същото време, за 2009 г., Гърция има спад на БВП, забележете, с 0,65%! Инфото за БВП(Гърция) го взех от тук: [#$%&.com]
Та 300 млрд.евро дълг по текущ курс 1.3584 USD/EUR идва да показва $407,52 млрд. борч, което е 114% от БВП на Гърция.

В същото време страната, която се справя най-добре в кризата и с най-стабилен бюджет в ЕС имаме обем на БВП за 2009 година възлизащ на около 66.19 млрд. лв. според публикацията на [news.expert.bg] , а според друга публикация на [www.investor.bg] , брутният външен дълг на България приближава 37 млрд. евро.
Та ако нещо не съм се объркал излиза, че БВП (България 2009) от 66.19 млрд.лв е около 33,94 млрд. евро. Или външния ни дълг покрива 109% от БВП. И това на фона на скромен спад от 6.2% на БВП за 2009-та.

Как да не настръхне човек, при такъв завиден икономически просперитет!

Та какво става в Гърция ли? Ще постегнат малко коланите, ще се лишат от някоя надбавка за тръгване от работа овреме, (разбира се не без бой, блокади, стачки и протести) и криво ляво ще я избутат някак.

Мен друг въпрос ме мъчи. Как така мързеливите маляки получават 14 заплати и куп бонуси, живеят на гърба на цял ЕС и имат 7-8 пъти по-голям БВП, европейски доходи, пътища и ред други облаги, а ние, най-големите тарикати, най-работливите, патриотите с най-голямо национално самочувствие, най-знаещите, най-можещите, с най-стабилната банкова система и най-балансирания бюджет сме най-бедните в ЕС?
Ей това ме притеснява.
Нека да завърша с една патриотарска задачка: Ако 357 милиарда долара БВП на Гърция съставляват 0,58% от световната икономика, то колко % от световната икономика съставляват 46,1 млрд. долара български БВП?...

0,075%

Твоите въпроси мъчат и мен, и много хора.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-03-05 13:47 от Muza.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-03-2010 - 13:29:58
Наемам жена от Гърция да ми почиства , трябва ми наи много 2 пъти седмично
за всяко почиатване заплащам по 10 евро

smiling smileyизвиняваите , не се стърпях , надявам се правилно ме разбрахте
Re: Какво става в Гърция ли?
05-03-2010 - 14:00:32
Quote
goro
И си изпаднал в сериозно заблуждение, считайки маляките за мързеливци (като не могат с дясната карат с лявата ръка)

Всъщност, дай да се разберем за какво става въпрос!

горо, изглежда или не съм се изразил правилно, или ти си изпаднал в заблуждение относно коментарът ми. Нарочно сравних дълговете на Гърция като процент от БВП с тези същите на България. За да се види те къде са и ние къде се намираме. Защото всеки ден по десетина кофти новини излизат за Гърция, спрягат се понятия като фалит, оцеляване, разпад на ЕС и т.н., заради Гърция, а ние тук виждаш ли сме най-стабилната икономика и едва ли не крепим еврото и изнасяме на гърба си икономиката на ЕС.
Да, ама Гърция има 357млрд. долара БВП, а България 46,1 млрд. долара. БВП на Гърция за 2009-та се е понижил едва с 0,65%, а нашият се е сурнал с 6,2%.
Гърция ги хванаха, че имат 114% дълг от БВП, а ние имаме 109%, без да са ни хващали. И една не малка част от този 109% дълг го дължим на 4-те гръцки банки у нас. "Фалиралата" Гърция кара по гладки пътища, взема 14 заплати и бонуси за ходене на работа навреме, а ние с най-балансирания бюджет, се тресем по дупките и Дянков се чуди от къде да намери 2,6 млрд, които дължи само на фирмите по неплатени програми и невърнато ДДС.
Обаче Гърция била "практически фалирала", а ние сме биле най-стабилните в ЕС!!!
Такива ми бяха мислите, когато пишех горния си коментар. Дефиницията "мързеливите маляки", може би трябваше да я сложа в кавички, но я употребих така, надявайки се да прозвъчи саркастично,а и защото е често употребявана в България. Не ми се пише сега, но прочети пак предния ми коментар и може би ще се разберем.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход