Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
27-11-2010 - 22:50:02
Quote
фло
Quote
goro


Филипики срещу Германия - 1

:}Не,не, не-е-е-е Жоре! Видя се,че не си Цезар или Наполеон,като Демостен ще те приемат докторите!
И като един истински Демостен,редно е да си наричаш тюрлюгювеча Меркелики,защото филипиките са били срещу Филип Македонски ,пък ти "твориш" срещу Меркел и германците!:]

Знаех, че го познаваш (Демостен), но чак да се хвалиш. :]
И Флокики също добре ми звучи.
Храната добра ли е? (в психиатрията).
И да не е - моя тюрлюгювеч е уникален - така че малко си я разнообразил! :]
Наздраве!
*beer*
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
28-11-2010 - 00:28:04
Quote
goro
Приятелю,
на един крал, пък макар и за ден, подобава да бъде снизходителен. Но не подобава да послъгва вадейки изрази от контекста!
И щом питаш, пак така тарикатски - да ти кажа директно - под БУФЕРНА ПАМЕТ в случая разбирам способността ти да възприемеш един цял параграф и възможността да го осмислиш. След последния ти пост се съмнявам, че може да се ъпгрейдва, но признавам - имах надежди!
Тъжно.
Ъпдейта без ъпгрейд е винаги ограничен! sad smiley
За разлика от теб, никога не съм вадил думи от контекста на нещата. Иронично намекнах, че парите, за които говориш, че Германия хипотетично ще "изцоца" са смешни спрямо залога, а ти съвсем насериозно взе да ми използваш думите за да продължиш да тръбиш как някакви осите щели нещо да цоцат... Ако се мислиш за голям манипулатор и демагог - не, не си.
А относно "буферната памет" - явно и ти не знаеш какво точно търсиш и с какво да ме "шибнеш" в лицето, след като ми изпращаш търсене, а не конкретен открит резултат. Общоприето, буфер е абстрактно понятие - част от оперативната памет, заделена за да синхронизира два паралелни процеса, които пишат и четат едни и същи данни (малко като свободно съчинение ти го обяснявам, но мисля, че е ясно). Затова не може да бъде "ъпгрйдната". Но извади известен късмет с "кеш-памет" - най-накрая в Уикипедия наистина се споменава като второ наименовение на дисковия кеш, признавам си, не помислих за това като се сдрачих с теб. Жалко, че не си го имал предвид първоначално, а ти се падна от тотото.
Иначе си прав, нямам шанс да се ъпгрейдна до твоето ниво. В смисъл, никога не мога да се науча да пиша виртуозно като теб неясни, неопределени и непроверими твърдения. Сега, само за да подкрепя думите си, кажи ми две произволни думи, които да не могат да се комбинират, така че като ги напишеш в Гугъл, търсенето да не върне някакъв смислен резултат? С изключение на "честен" и "фанариот".



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-11-28 01:01 от king_for_a_day.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
28-11-2010 - 00:48:26
Жоро, как може на цели поне 30 страници да играеш кратката сценка, в която гърка задава реторичен въпрос "кой ми сра в гащите?" и после си отговаря "Меркел, лично и то няколко пъти" ...

да не говорим, че ефекта е обратен щото някак си се набива въпроса "а къв го чини гърка със свалени гащи и глава в облаците, че някой друг да му ... в гащите"

смешна работа!
*drink1*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-28 00:50 от vilavarna.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
28-11-2010 - 08:43:43
Quote
king_for_a_day
...някакви осите щели нещо да цоцат...
...А относно "буферната памет"...
....В смисъл, никога не мога да се науча да пиша виртуозно като теб неясни, неопределени и непроверими твърдения...
Млади приятелю,
Отговарям ти само защото изглеждаш симпатичен. И ника ти ми харесва. Показва чуство и самоирония, рядко срещани днес.
Ти вярваш ли, че ще ти пусна линк към търсене за БУФЕРНА ПАМЕТ а не директно към cache memory, ако съм искал да бъда така еднозначен?

Не твърдя!
Изреждам общоизвестни факти - ясни и проверими!
Останалото са прости като мен силогизми!
Накрая ръся повечко лютив пипер за да пари тюрлюгювеча!

п.п.
- Не става въпрос за "осите" (от оса - насекомо), а за оситата - източногерманци. Вкара го в приказката status, мъж разсъждаващ, към когото бях малко несправедлив (вероятно не само към него), за което не съжалявам.
- Няма да влизам повече в лични полемики, въпроси и отговори - беше едно умишлено отклонение.
- Ще се въздържам до някой коментар по политическото злободневие.
1234
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
28-11-2010 - 12:42:08
Хаха, лапсус *pardon* - нямах предвид нито насекоми, нито "оси" като множествено число на името на алианса от ВСВ :]
И аз също понаруших добрия тон, затова спирам с нападките. Ще продължавам да следя темата и те моля и ти под "спиране на нападките" да имаш предвид не само личните към съфорумците, но и необоснованите към Меркел, германците, българите и т.н. Всеки има право да изказва гледна точка по спора, както гърци, така и германци, защото нещата никога не са само черни или бели, въпросът е да не прекаляваме с емоционалните оценки за сметка на рационалните.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
30-11-2010 - 00:23:55
Днес, един приятел от другата стая започна да обяснява какво щяло да стане ако Германия ударела по масата smiling smiley
Но недообясни. Предполагам защото mutti Меркел от месеци удря по масата!
Удари по масата - подскочат спредовете - тичат пожарникарите да гасят.
Удари по масата - подскочат спредовете - тичат пожарникарите...
Чудя се момчетата дето играят по борсите, ползват ли корелацията? :]
И въпросът вече не е кога Германия ще удари по масата, а кога на другите ще им писне от нейното скудоумие!

И...
"Европа потъва към немислимото" ( "Europe is edging towards the unthinkable" Financial Times )
Простете свободния ми превод, и този е прост като мене, ако и по възпитан.
Аз просто, бих написал "Немската политика е безумна".



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-30 00:36 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
01-12-2010 - 19:13:18
Чета днес...
4,589 ТРИЛИОНА е помоща към финансовата система на Европа от нейните данъкоплатци, според данните на еврокомисията... Financial Times, Willem Buiter от Citibank, Gary Jenkins от Evolution Securities, че и разни други правят едни мръсни инсуниации, че видите ли ЕЦБ вече била готова да тръгне по пътя на quantitative easing... (с около 2 трилиона) То аз и без последното си мисля, че Обама и ФЕД ряпа да ядат в сравнение с евро-другарите Трише-Меркел!!!
С простия си ъгъл обаче не мога да изкарам сметките. Помоща за гръцките банки ми е ясна... май... И за ирландските... май... .
Събирам... събирам... събирам... и не мога да ги докарам до 4,589 ТРИЛИОНА!
И пак с простия си балкански ъкъл се сещам за една проста балканска поговорка: Крадеца вика дръжте крадеца! Че му показва и средния пръст на Венера!

п.п...................................
Едни 17% заедно с едни по-малко от 17%, си позволяваха да се договарят на четири очи за сметка на цяла Европа. Защо ли, ако не бяха тайно надули един френко-германски банков балон но записан само на сметката на прасетата?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-01 19:27 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
01-12-2010 - 20:04:13
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
01-12-2010 - 21:06:57
Quote
status
Вярно ,Меркел е виновна

:]

Май те надцених, юнако!
Не съм ли ти казвал да не се доверяваш само на български вестници? Едно просто търсене в гугъл би те спасило от глупостите ти!
Quote

The company was bought in 2002 by a group of German investors under the industrial leadership of the German shipyard HDW. HDW is a subsidiary of the German ThyssenKrupp Marine Systems. However, sector problems have led to a progressive decline of the shipyard. The number of employees was reduced to 1300 in 2009 after serious economic problems. On March 1, 2010, an agreement was reached to sell 75.1% of the company to UAE's Abu Dhabi Mar.
Но да не изпадаме в подробности и да обиждаме почитателите на дървената фрау, субсидирана от гръцките будали!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
01-12-2010 - 22:52:34
За глупостта ....ти си знаеш *yes*
а може и да попрочетеш тук, че да спреш да пишеш глупости.
Има и доста други и по-интересни и достоверни източници ама ти май само гръцките четеш.
И колко пъти и колко хора трябва да ти кажат, че любимата ти Гърция е в реален технически фалит и ако не са ГЕРМАНСКИТЕ пари ще дъвчите само на маслиновите дръвчета кората.
И да си знаеш още нещо -оценките ти никак не ме интересуват,което не ми пречи да се забавлявам на изцепките ти в този форум ....баща ти явно е забравил да ти каже и да те научи, че "волът като рие -на гърба му пада".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход