Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
01-12-2010 - 22:52:59
Е Жоре,щом и status-а обезценявяш не ти остана таргет -група за меркеликите.Пиши вече направо на гръцки меркеликите ,да са доволни тези,за които го правиш! То се видя,че в тая тема за гръцките банки у нас няма да видим и ред от тебе и понеже тука накланяш тежестта главно в посока национализъм и гръцки шовинизъм да взема да изцепя и аз нещо нашенско ,патриотарско!
Спомнете си Дойран! Битката при Дойран,където българската войска ,предвождана от ген. Вазов разгромява англо-гръцките сили. В резултат на двудневните ожесточени боеве Съглашението губи 11 673 убити и ранени и 547 пленени срещу 1 736 убити и 1 000 ранени българи. Цели английски полкове оставят костите си в подножието на върховете Дуб и Кала тепе!Английският премиер Лойд Джордж пише по-късно:
„ В никоя война англичаните не са давали наведнъж толкова много жертви, както при Дойран."Чърчил,по това време е министър по военните доставки и това никога не го забравя и си отмъщава като ни харизва на Сталин при деленето на Европа през втората световна война макар,че ген. Вазов през 1936 г. е посрещнат на гарата в Лондон с наведените бойни знамена на Империята,както никой друг военен деец ,в знак на уважение.*book*
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
02-12-2010 - 10:51:32
Quote
фло
Е Жоре,щом и status-а обезценявяш не ти остана таргет -група за меркеликите.Пиши вече направо на гръцки меркеликите ,да са доволни тези,за които го правиш! То се видя,че в тая тема за гръцките банки у нас няма да видим и ред от тебе и понеже тука накланяш тежестта главно в посока национализъм и гръцки шовинизъм да взема да изцепя и аз нещо нашенско ,патриотарско!
Спомнете си Дойран!...

:]

фло-чка,
Аз приятелю, пиша за простите като мен - старая се да посоча факти, ясни и проверими. За сравнение, обмисяне и преценка. Примерно - минималната заплата от 740Е 15 пъти в годината във фалирала Гърция. Изводите всеки си прави сам - и за собствените си управници и за чуждите.
Гърция е свободна страна. Определено ми харесва. Има и други страни дето ми харесват - една даже повече - но нямам възможността да живея там.
Иначе, по пропагандата гарнирана с патриотарството си ти. След последния ти пост, очаквам да изпееш и "Край Босфора...". Подсеща ме за пламенната ти защита на настоящото българско правителство преди време. Като си представя интелектуалния капацитет на последното, не съм далеч от мисълта да допусна, че е възможно да има и платени мекерета, дори във форум като този. За всеки случай - погледни огледалото.

За status-а...
Ами какво да кажа... Изглежда си е объркал статуса... Твърди от време на време врели-некипели. Първо сравняваше селско-стопанското производскво на България и Гърция. Срещу фактите - пита защо биели негрите. Вчера, прочел една статия за попълване на празните сиви пространства, бърза да блесне. Пък се оказа, че се отнасяло за немка собственост субсидирана от гърците... При толкова много материали в нета - трябва да си голям калитко за да избереш точно този, който даказва тезата на опонента ти! Дано да не така и в живота.

За банките, гръцките, не се безпокой. По почина на другарката Меркел, държавите може, но те не може да фалират. Пък и чувам, че чичо Трише се готвел да пусне печатницата - щото онази немско-френска дупка няма запълване!

За българските банки незнам. Ама какво ти пука! Твойте пари нали не са там!

Жив и здрав!
*beer*
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
02-12-2010 - 13:32:29
Жоре,щом очакваш и поръчваш ето го,за теб!


Край Босфора..
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-12-2010 - 07:32:13
Quote
фло
Жоре,щом очакваш и поръчваш ето го,за теб!
Край Босфора..

Благодаря, фло! Винаги съм знаел, че
Патриот си! Душа даваш!
Мислех си обаче, с оглед на съвременността, ако в песента сменим Роман с Реджеп, дали няма да се включат в изпълнението и и грекилите? Вярно, че последния път като пяха в хор с бай-ганювците се поскараха, ама патриотите трябва взаимно да се уважават.
И без това Симеон Велики бил наричан полугрък-полуромеин, ти като също толкова образован, не може да не го знаеш! :]

----------------------------------------------------------------------------

Казваха за вчера, че имало вероятност чичо Трише да развърже кесията за всички. Той обаче я остави полуотвързана (до април), както си беше. Сигурно за да не могат тези дето са по-далече да надничат във нея. Тези дето са много наблизо - нямат проблем. Те директно си бъркат - взимат на 1% и помагат на 5+%. :]
С моя прост ъкъл тъй ми изглежда.

--------------------
Плутарх писал Успоредни животописи, аз пък разглеждах паралелограми: ЕЦБ

Туй били парите - некви си М3!


Туй били липсите - Government deficit - по модерно му!


А пък т-уй било един балон!

Спихват го полека, да се не взриви, щото който е най-близо до него, най ще го заболи!

-------------------------------------------
Моят приятел консерватор (консерватор та дрънка) вика, че щели да я мъчат тъй - докато напечатаното в джобовете на тарикатите се изравняло с произведеното от джопчетата на глупаците. Тъй и вълкът щял да бъде сит и агнето цяло. Ех, малко по-слабо, ама кой го интересува. Битият - бит...

Туй били заплатите или по точно Unit labour costs (за тарикатите да се чете само отдолу нагоре - за глупаците обратно)




Редактиран 6 път(и).Последна редакция на 2010-12-03 08:12 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-12-2010 - 22:40:52
Жилищните кредити, които населението в Гърция дължи започнаха да намаляват:
1)
- в края на август 2010г. бяха 81,374 милиона евро
2)
- в края на октомври 2010г. бяха 79,957 милиона евро

Тоест само за два месеца има намаление от над 1.4 милиарда евро. :] :] :] :]

[www.bankofgreece.gr]
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
07-12-2010 - 08:05:58
Ангела Меркел заплашила, че Германия може да изостави еврото като национална валута
Колкото по-навреме толкова по-добре! Но и късно е по-добре от никога! (Както в случая със старото инфо на Сега)

Какво, точно иска рекетьорката:
Да наказва недисциплинираните държави! Направо да ги лишава от глас. Не да наказва недисциплинираните "държавници", не бандитите, не разбойниците, не крадците, а направо държавите - демек народите! Непълноценните народи! Стара хитлеристка мечта!
Всичко това гарнирано с някои разумни въведения, които трябваше отдавна да бъдат направени и на които се противопоставяше основно Германия, и които директно приложени в днешната ситуация биха предизвикали катастрофа. Пропаганда типично по Гьобелс. (Може би е добре да и припомним "благородната" кончина на олигофрена убил 6-те си деца)
Чудя се как не е поискала още и въвеждането на имуществен ценз. Да направим от ЕС - АД. ...Бем ти демокрацията! Който е сварил да грабне най-големия кокал - той ша командва!...

Все пак, да я поздравим по случай утрешния празник на настоящите (и ще ми се и бившите студенти) с едно изпълнение на един старец-исполин, който напоследък, може би заради преклонната си възраст, каза само две думи.
Достоен! (в този клип)
и
Неподчинение!
(преди няколко дни)



Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
09-12-2010 - 18:22:34
Горо,

Ти как би постъпил братле, ако имаш няколко деца и бакалина ти се обади и каже, че едно от тях му дължи една твоя годишна заплата за вафли и сладолед?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
09-12-2010 - 23:23:46
Quote
Aceton
Горо,

Ти как би постъпил братле, ако имаш няколко деца и бакалина ти се обади и каже, че едно от тях му дължи една твоя годишна заплата за вафли и сладолед?
Този бакалин е вандал-неолиберал,братовчед на канцлера Меркел:ami:
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
09-12-2010 - 23:55:52
Quote
Aceton
Горо,
Ти как би постъпил братле, ако имаш няколко деца и бакалина ти се обади и каже, че едно от тях му дължи една твоя годишна заплата за вафли и сладолед?

Много точен и земен въпрос!
Бакалинът, като голям човек би следвало да знае, че детето ми не е сайбия на кесията ми. И аз като голям човек също знам, че за да му дава той цяла година вафли и сладолед (а защо не и наркотици) и то толкова много, трябва да е имал някаква изгода. Подкупвал е детето ми и възползвайки се от наивността и палавостта му е крал нещо от къщата ми - голяма е къщата ми и тепърва ще установявам какво. Да ми се обажда бакалина за сметката означава само едно - освен крадец, а нищо чудно и педофил, е със сигурност и невъобразим наглец. Затова ще го хвана, ще му отрежа м... (за всеки случай) и ще му блъскам главата в стената докато повърне откраднатото!
Така бих направил аз.
А ти как би постъпил, братле?

------------

Няколко пъти в този форум, общият ни и обичан приятел Ф.Л.О. ни обясняваше що е то Мегали идея, гръкофилство, елинизъм и пр... Несъмнено нещо е чел. Навярно нещо и е разбрал. Всеки един от нас разбира нещата според собствените си възможности за анализ и синтез.
Преди 5-6 години, бях попаднал в един гръцки форум (не съществува вече), където един обясняваше разликата между грекилите (новогърците) и гърците. Запазих си текста и го преведох преди време. Мислех да го пусна така както е, но се опасявах, че ще възбудя буря от негодувание сред Българаните! И реших да си поиграя.
Замених някои от думите така:
Грекил с Българан
Ромеи/Гърци – Българи
Ромейство – Българщина
Ромейска – Българска.
1821 – 1876
В скобките са варианти-пояснения на превода.
И се получи също толкова актуален текст. Ето го.

Quote
превода
“... От гредна точка на Българщината, Българаните всички са предатели!

Това обаче, не означава, че Българинът избягва съюзите. Не. Фантазьор и наивник не е! И никога не се превръща в духовен и телесен роб на съюзника си. Става съюзник, верен на договореното, но идеологически и духовно необвързан.

Това обаче отново, не означава, че приема само българското и нищо чуждо. Приема всяко добро нещо и го прави българско. Както става съюзник според държавническия си интерес, по същия начин придобива всичко от което се нуждае от мъдростта на учените по света и го нагажда според българската си култура. Никога не свързва положителните (точните) науки с цивилизацията, защото знае, че и варваринът може да има, да придобие и да развива точните науки за да ги използва в поробването и унищожаването на човечеството.
За това Българинът знае (счита), че е духовен водач и на тези които и като технократи и като икономически сили са лидери.

Българанинът, си мисли, че такова водачество имаха единствено древните Българи и фантазира себе си като пазач на на развалините им. Той смята за продължители и лидери на цивилизационния модел на древните Българи Европейците (днешните). Не е в състояние да разбере, че единствено Българщината е продължител и водач на (древно)българската цивилизация. Затова Българанинът, е главният фактор в култивирането на робския (произлизащ от робството) мироглед (мислене) на новъбългарския дух в България. Българанинът вярва на своите чужди господари.

Българинът е абсолютно убеден в Българщината си, но нито фанатик е, нито полу-чужденец е, нито страда от някоя ксенофобия. Напротив – обича чужденците, не обаче наивно.
Това, защото знае, че Бог обича всички човеци от всички племена и нации без да ги различава и без предпочитания. Българинът знае, че Българщината му владее истината и е висша форма на цивилизация. И разбира отлично факта, че Бог обича Българина, но не повече отколкото другите. Бог обича владетеля (носителя) на истината, но също така обича и глашатая на лъжата. Обича светеца, но обича по същия начин още дори и дявола.
Затова Българщината е самочувствие, смирение (скромност в мисленето-мирогледа) и гордост (приятелство-обич към честта), а не фалшиво самомнение, дързост (безразсъдство) и егоизъм.
Най-големите герои на Българщината се нареждат сред светците.


Българщината се отличава от останалите цивилизации, защото има една и съща основа за героизма и светостта си, т.е. Българската гордост (обич към честта, и честността), която не съществува в европейската (днешната) цивилизация. Въпреки всичко Българаните след 1876 до днес пропагандират, че трябва да изоставим Българщината и да станем Европейци, защото европейската цивилизация била по висша от Българската.

Този опит (есе) не се опитва да докаже нищо. Българщината не се доказва. Описва се. Няма нужда от апологети. То просто е това което е. Приема го някой или го отхвърля. Затова и децата на Българите или останаха верни и твърди Българи, или се пофренчиха или потурчиха.
И днес едни остават Българи, други обаче се поамериканчват (американофилстват), порусначват (русофилстват), поангликанчват (англофилстват)... с една дума Българанстват!

В миналото Българите имаха лидерството и бяха организирани с българска наука и образование (възпитание) и надделяваха в Българско (българската държава).
С основаването на Българийка на Българанчетата обаче, Българите бяха отстранени от властта и тя бе поета от Българаните на Великите Сили, които основаха Необългаризма с официална програма да не бъдем повече Българи, а скромни и послушни българани – деца на Европейци и Руси (руснаци).
И не само не направиха никакъв опит Новобългарите да го избегнат. Бяха горди за поробването си от цивилизацията на Европейци и Руси и я огласяваха през всичките си културни мероприятия, чрез музиката, хората, архитектурата, облеклото (модата) и т.н.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-09 23:56 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
10-12-2010 - 10:01:18
Quote
goro
Quote
Aceton
Горо,
Ти как би постъпил братле, ако имаш няколко деца и бакалина ти се обади и каже, че едно от тях му дължи една твоя годишна заплата за вафли и сладолед?

Много точен и земен въпрос!
Бакалинът, като голям човек би следвало да знае, че детето ми не е сайбия на кесията ми. И аз като голям човек също знам, че за да му дава той цяла година вафли и сладолед (а защо не и наркотици) и то толкова много, трябва да е имал някаква изгода. Подкупвал е детето ми и възползвайки се от наивността и палавостта му е крал нещо от къщата ми - голяма е къщата ми и тепърва ще установявам какво. Да ми се обажда бакалина за сметката означава само едно - освен крадец, а нищо чудно и педофил, е със сигурност и невъобразим наглец. Затова ще го хвана, ще му отрежа м... (за всеки случай) и ще му блъскам главата в стената докато повърне откраднатото!
Така бих направил аз.
А ти как би постъпил, братле?

Ами ако детето ти е над 18, пие по половинка узо на ден и плаща с фалшифа кредитна карта? Пак бакалина ли ти е виновен?

Аз бих го пратил на пристанището да товари цимент. Други родители ще платят тихомълком сметката при бакалина, да не излага семейството. Трети ще му блъскат главата в стената докато повърне откраднатото. Четвърти ще кастрират бакалина...Всеки според акъла си.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход