Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Двустаен в Младост?

Публикувано от 4apar4e 
PMP
Re: Двустаен в Младост?
10-02-2010 - 09:57:41
не купувай без акт 16! Ако слушаш стрителите атк 16 е близо до 2 седмици...после се оакзват 5 години!Точно пък в момента...
Re: Двустаен в Младост?
10-02-2010 - 10:42:47
В процедура за Акт 16 е, а това има ли начин да се провери ?
Някой ако може да предложи читава стройтелна фирма с готови проекти в Младост моля да сподели
Re: Двустаен в Младост?
10-02-2010 - 13:01:53
Пазарлък става само с пари в брой. Обяснението е просто. При банков кредит стротеля ще не ще продава на реалната цена и моментално плаща 20%ДДС +10% данък печалба. Ако платиш в брой можете да не минете цялата сума на изповядване ами около 1/2 от това което си писал. При това положение от половината сума строителя може да ти смъкне 10-20%. Много е трудно да се пазариш, при условие, че нямаш парите. Освен това съм забелязал, че строители с а16 са по-навити на пазарлъци. Тези които още нямат а16 имат времеви толеранс - демек надяват се, че докато изкарат а16, кризата ще е свършила и купувачи ще има. Тези, които са завършили, не могат да чакат половин или една година да им се появят пари...

А това за оценката е съвсем сериозно - даже преди 2-3 седмици тук един човек се ядосваше, че са му оценили магазините на Витошка на 800 евро, ако добре си спомням. Не ми се рови темата... Банките в момента се презастраховат двойно.

А вместо да питаш за стротели в Младост се разходи малко. Аз така направих. На всякъде където има строеж виж телефона и звъни.
ето ти няколко:
Последната спирка на 76- поне 3 строежа мярнах оня ден.
Младост 1А, може все още да има някакви
Младост 2 към 1 - на "манастирчето" - там имаше по едно време по 600-700
Младост 1 - на поляната зад бившата 27-ма поликлиника - Само внимавай, че май там имае един блок с а15 от 3 години, блока е пълен, а хората нямат ток 2-ра година. Също и по Йерусалим. Гледай да е на 2-ра линия, че отпред трафика и шума е ад.
Анонимен потребител
Re: Двустаен в Младост?
10-02-2010 - 13:35:48
Е ти ако нямаш голямо самоучастие по-добре първо провери кои банки изобщо отпускат без Акт 16, а тези дето се навият им кажи и за кой стртоител иде реч, да не им е в "черния" спъсък.
Re: Двустаен в Младост?
10-02-2010 - 13:39:35
Quote
PMP
не купувай без акт 16! Ако слушаш стрителите атк 16 е близо до 2 седмици...после се оакзват 5 години!Точно пък в момента...

Ситуацията е точно такава. Нпример, на ул. Шумен, близо до Козлудуй, поне от две години продават жилища, които "до 1-2 месеца ще получат акт 16" !*yes*. Иначе цените на които се продават жилищата там са повече от "народни" - поне с 20-25% по-ниски от цените в съседните кооперации, а и конфигурацията на апартаментите не е лоша, но....... акт 16 е мираж.
Re: Двустаен в Младост?
10-02-2010 - 14:13:38
4apar4e,

Далеч съм от мисълта да те разколебавам, но все пак, направи ли си добре сметката?

Когато се тегли кредит, винаги трябва да имаш резерв, който да ти остане след сделката, обзавеждане и всякакви необходими разходи. Този резерв не се пипа и трябва да ти покрива вноските по кредита, минимум 6месеца.

Освен това, проучи ли какъв % от чистите доходи, ще допусне банката за погасителна вноска? Защото, препъни камъкът, може да се окаже не само оценката.

Например, ако имаш чисти 1200лв на месец, което като се включат осигуровки - 28%, данък 10%, прави брутен приход 1852лв. Банката, може да приеме, че ти ще можеш да отделяш 400лв (30% от нетния приход -1200лв, ) на месец за погасяване, което може да се окаже недостатъчно...

*drink1*smiling smiley
Re: Двустаен в Младост?
10-02-2010 - 16:50:26
Quote
Muza
4apar4e,

Далеч съм от мисълта да те разколебавам, но все пак, направи ли си добре сметката?

Когато се тегли кредит, винаги трябва да имаш резерв, който да ти остане след сделката, обзавеждане и всякакви необходими разходи. Този резерв не се пипа и трябва да ти покрива вноските по кредита, минимум 6месеца.

Освен това, проучи ли какъв % от чистите доходи, ще допусне банката за погасителна вноска? Защото, препъни камъкът, може да се окаже не само оценката.

Например, ако имаш чисти 1200лв на месец, което като се включат осигуровки - 28%, данък 10%, прави брутен приход 1852лв. Банката, може да приеме, че ти ще можеш да отделяш 400лв (30% от нетния приход -1200лв, ) на месец за погасяване, което може да се окаже недостатъчно...

*drink1*smiling smiley

-------------------------------

Благодаря за предупреждението smiling smiley

Да знам, че финансовата част е от съществено значение и за това толкова много се вълнувам за оценяването тъй като съм си определил бюджет в който трябва да се вместя. Друга стратегия освен преговори явно няма........и продавачът да го е закъсал winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход