Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Двустаен в Младост?

Публикувано от 4apar4e 
Re: Двустаен в Младост?
09-02-2010 - 15:31:46
Себестойността им е поне 400 със земята, не пишете глупости. Тази себестойност отговаря на цена от около 500-550 евро/кв.м., ако продавачът/строителят го е закъсал. Ако обаче не е - цената е обявената.
Но тази тема илюстрира как падат цените и докога ще падат - по малко и за кратко. Защо-в другата тема "за кризата".
Хубаво без пари няма. Оценка на имота, без да се види на живо, също не може да се направи.
Изложението е недобро, но може разпределението и гледката да са добри. Може мястото в квартала да е добро. Етажът е добър. Да се проверят договорите с енергото, водата и ТЕЦ-а, да не си стои на акт 15 още 15 години, и т.н.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-09 15:37 от Imotko.
Re: Двустаен в Младост?
09-02-2010 - 17:55:41
Благодаря на всички,

Хубаво де това с пазарлъка ми е малко мътно как да го осъществя ?
Освен директно да кажа на собственика офертата си и да приключваме?

kopan [ Отговор ]
Re: Двустаен в Младост?
09-02-2010 - 15:05:00

450-550 ще ти е банковата оценка. При някоя оптимистична банка. София- широк център е 600евро.

Много ниска ми се струва тази оценка ? Под оптимистични банки, кои имаш предвид ?
Re: Двустаен в Младост?
09-02-2010 - 19:11:15
Quote
4apar4e
Благодаря на всички,

Хубаво де това с пазарлъка ми е малко мътно как да го осъществя ?
Освен директно да кажа на собственика офертата си и да приключваме?

kopan [ Отговор ]
Re: Двустаен в Младост?
09-02-2010 - 15:05:00

450-550 ще ти е банковата оценка. При някоя оптимистична банка. София- широк център е 600евро.

Много ниска ми се струва тази оценка ? Под оптимистични банки, кои имаш предвид ?


Остовният проблем не са ти банките, а това че апартаментът в никакъв случай не струва толкова пари /все пак не съм категоричен без да съм го видял/.
За толкова парички си купи нещо на по-нолмално место /локацията е едно от най-важните неща на имота/ или поне с по-добро изложение.
На всичкото отгоре и без акт 16?!
Това за повече от 35000 Е не бива да се спазарява.
Дори и в момента продавачът да не е склонен, след 1-2 месеца ще те издирва под дърво и камък за да се спазарите наново. Казвам ти го от личен опит. Миналата година си бях харесал нещо с наистина отлична локация, но цената му ми се стори малко над общоприетата. Не успяхме да се спазарим тогава. Мина време и бях забравил за този имот. След половин година, по неясен за мен начин, продавачът ме беше издирил и ми се молеше, сваляйки сам цената с почти 20% от това което му бях предложил /това, че и на тази цена вече не пожелах да го купя е друг въпрос/.
Така, че ако ти не го купиш на подходящата за теб цена, спокойно, друг няма да ти го "отмъкне". Най-вероятно ти си единствения кандидат-купувач на този имот поне в продължение на няколко месеца.
Успех и умната /докато дойде русата*yes*/.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-10 13:23 от Бай Пешо.
tot
Re: Двустаен в Младост?
09-02-2010 - 19:13:06
Quote
4apar4e

Освен директно да кажа на собственика офертата си и да приключваме?
Баш!
Вадиш една пачка от 5 бона за капаро, казваш, че си навит да го вземеш на цена от 35 хил. и нито лев повече или по-малко и го питаш: "Искаш ли ги тия 5 бона сега или да ходя при друг строител!"
Ако наистина не ги иска, отиваш при друг строител. Продавачи бол!
Re: Двустаен в Младост?
09-02-2010 - 19:20:14
Бих посъветвал питащия да попита ониези компетентни хора, които говорят за цени под 400 евро/кв.м., за пет хиляди лева в дясната ръка , едно просто нещо - колко апартамента са купили по препоръчваната технология и на препоръчваните цени?
Нека се има предвид, че едното едноклетъчно съвсем сериозно очаква да купува за 200е/кв "на жълтите павета". До месеци.
:]
Re: Двустаен в Младост?
09-02-2010 - 19:48:06
Quote
ivorad
Бих посъветвал питащия да попита ониези компетентни хора, които говорят за цени под 400 евро/кв.м., за пет хиляди лева в дясната ръка , едно просто нещо - колко апартамента са купили по препоръчваната технология и на препоръчваните цени?
Нека се има предвид, че едното едноклетъчно съвсем сериозно очаква да купува за 200е/кв "на жълтите павета". До месеци.
:]

Ивораде, нещо не ти върви бизнеса и ставаш все по-жалък. Спокойно, ако с брокерството не се оправяш има и други дейсности с които мажеш да се заемеш. Това ти го пиша съвсем добронамерено. Работа за способни хора /като теб/ - бол. Предполагам, че имаш и други достойнства освен профисионализма в посредничеството. Търси ново поприще. АНИ-та и без твоята помощ ще се справят. Важното е да не се толкова нервен и злъчен, защото това бавно, постепенно и сигурно ще ти се отрази на здравето*yes*.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-09 22:27 от Бай Пешо.
Re: Двустаен в Младост?
09-02-2010 - 21:05:32
Абе прави са. Забиваш си офертата, първо я премисли де, не си прави експерименти. Казваш с тъжен вид, че толкова имаш ит.н., пък да става каквото ще.
CR
Re: Двустаен в Младост?
09-02-2010 - 21:23:39
Quote
kopan
Quote
4apar4e
Добре де ако е на Акт 15 банките намаляват ли много оценката ?
В сравнение с други обяви цената дори е приемлива ?!?

450-550 ще ти е банковата оценка. При някоя оптимистична банка. София- широк център е 600евро.

оценката ще му е около 700. очаквана.
текущата според степента на завършеност.
?
Re: Двустаен в Младост?
09-02-2010 - 21:37:06
avatar
Пич, направи една справка кога е започнал строежа.
Да не останеш на акт 15 вечно.
Разходи се на другите обекти на строителя и разпитай живущите там за строителя.
Можеш да останеш неприятно изненадан.*bow*
Има сгради с акт 14 или акт 15 вече 15 години и не виждам изход, като им знам проблемите.
Аз лично съм готов панел да купя, но не и сграда без акт 16.
Евтиното излиза скъпо.
От живущите в една такава сграда с акт 15 им искат по 210 евро / кв.м. за акт 16 - трафопост, кадастър, външни комуникации, пожарна и т.н. Познайте дали някога ще ги съберат тези пари ?

Еврото идва към България.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-09 21:42 от ?.
CR
Re: Двустаен в Младост?
09-02-2010 - 21:49:27
Quote
?
От живущите в една такава сграда с акт 15 им искат по 210 евро / кв.м. за акт 16 - трафопост, кадастър, външни комуникации, пожарна и т.н. Познайте дали някога ще ги съберат тези пари ?

стига бе?!
къде остана топ-локейшъна по 200 е/кв.?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход