Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*

Публикувано от alana 
Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 02:00:47
Тъй като съм лаик в тази област и голяма блейка,дайте ми съвет,та да не ми проличи колко съм загубена пред брокери и продавачиsmiling smileyАко имотът ,който евентуално харесам "на кадро"е обявен на цена около 60 000 евро, до колко би било "прилично"да поискам да сваля,защото очевидно пазарене се очертава...winking smiley
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 02:06:59
avatar
42000
BulCan едно време беше писал защо smiling smiley горното е минус 30%
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 02:22:37
да бе някой сигурно ще намали с 30%?
Май много хора с а пили оцет.*angel*
Я тръгни да си купиш и ше видиш дали са паднали цените и с колко..
То бива злонравни хора ама ефтинията нещо с е отложи
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 02:43:02
avatar
Ако не свали този, друг ще свали. И така един по един.

Докато жилищата и цените им не станат нормални.

В нормална държава, ако някой продава жилища в груб строеж, защото тази тъпотия "шпакловка, замазка и тапа за гз" си е груб строеж, никой няма да купи нищо.

А повечето стари са с интериор като това долу и пак трябва да се изкърти всичко и наново:



Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 02:59:15
Quote
trader
да бе някой сигурно ще намали с 30%?
Май много хора с а пили оцет.*angel*
Я тръгни да си купиш и ше видиш дали са паднали цените и с колко..
То бива злонравни хора ама ефтинията нещо с е отложи

Един твой пост от миналата година:

" trader [ Отговор ]
Имотите са ценен актив и в България са евтини.
11-08-2009 - 22:11:17 Регистриран: преди 1 година
Мнения: 44
Така смятам аз.И мисля да купя още и някое имотче.И мисля че точно сега е момента.Защото може би септември ще е късно.Или както е казал ГЕО МИЛЕВ "Септември ще бъде май" *drink2* "

От септември минаха 5 месеца. Късно ли е вече за покупка?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-04 03:01 от BulCan.
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 07:58:50
Може да очакваш между 10 и 15 процента, при положение, че офертата е "нормална", а не отразява мечтата на продавача.
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 08:06:18
avatar
Вторите търгове на ЧСИ дават една оценка, сравнително близка до пазарната към момента - следи тях като ориентир за сродни имоти и цените, на които се купуват!
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 09:48:43
Пропуснах да уточня,че плащам кеш цялата сума,вероятно това има значение?
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 09:58:03
Надали има универсална рецепта, но все пак ти доколкото помня беше стеснила търсенето до един или няколко района, така че най вероятно вече имаш идея как са цените и можеш да прецениш доколко цената е реална. Ако се чустваш несигурна в тази си преценка, изчакай още, разгледай и други варианти в района.
Несъмнено си от малкото купувачи и трябва да търсиш 'цена' и за това smiling smiley Но ако жилището е прилично и цената адекватна за района не можеш да очакваш кой знае какво намаление, освен ако купувача не е на зор. Според мен добрите оферти са достатъчно малък % от всички, за да е склонен някой да ги 'прежали'.
Пък и щом си решила да купуваш в краткосрочен план (което си е най-сериозната чуденка според мен) а не да изчакваш и някое жилище ти хареса много надали 2,3к евро са решаващи и ми се струва нелогично да се откаже човек заради тях.
Re: Обявена цена 60 000,а реална...?*tired*
04-02-2010 - 10:01:36
Quote
alana
Пропуснах да уточня,че плащам кеш цялата сума,вероятно това има значение?

Разбира се че това е много важно. Малко са купувачите с КЕШ.
Опитай се да се споразумееш за 30% ъп, а ако не са съгласни - има много жилища на пазара. Поне веднъж седмично са появява някое ново жилище /от търсения тип/ с изненадващо ниска цена. Цената, която си визирала е страшно висока дори и за жълтите павета. Тоя продавач след година /на тази цена със сигурност няма да го е продал поне 1 година/ ще се радва и на половината от тази сума.*drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход