Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Айде, че не останаААААА

Публикувано от jores 
Айде, че не останаААААА
19-01-2010 - 10:54:02
Гледма вчера един звезден рапортер по телевизора, не само, че гледам но и слушам, но не просто слушане а вглъбено някак си целеустремено и попиващо /даже чух с периферията на изострените си сетива как децата питат майка си "какво му става?"/.
След краткия репортаж чух едно - сега е момента за покупка никой друг а точно този. Обосновката за идентифицирането на момента беше подадена от брокер на недвижими имоти, чието За като довод беше - банките отпускат пари за покупка. Качествените имоти - нови и с добра локация са добра инвестиция, и основна за трупане на богатство.
Една идея преди звездния репортаж пуснаха мнението на Стопанската камара не за имотите а за безработицата: предвиждат 20% до края на годината. С думи прости по спомен работоспособното население в старната е около 4,8мил. души при 20% безработица работещите остават 3,9мил., които трябва да издържат останлите български граждани. На прима виста звучи добре, един трябва да изхранва още един другар, но ако човек се задълбочи леко и от тези 3,9мил. извади броя на държавните служители: към 130 000бр. и броя на общински служители, учители, лекари, военни, полиция, временно заети, заети по програми и т.н. и мерака на всчики да харчат по схемата на Мечо Пух /за който не я знае " Колкото повече толкова повече"/ аз не виждам повече от 2 мил. реално произвеждащи богатството на страната.
Като се вземе в предвид недобрите прогнози за икономиката, а те не са добри и не можем да направим това, което правят другите страни да отпечатаме и налеем въпроса е на какво разичтаме.
ББ не веднъж каза, че парите от ЕФ са спасението, но ББ няма кадри и не е изградил механизъм чрез, който да докаже на ЕС, че парите ще отиват по предназначение, с две думи още няма изглед за фуния през която ще се излеят едни суми, които да задвижат колелото /няма и идея в хората, как се задвижва това колело май/.

Та да попитам цените ще се качват само на база това, че банките давали /а няма кой знае какъв наплив от платежоспобни търсещи на заем/ и медийни шутове създаващи не реални а виртуални предпоставки за раздвижване на пазара и Ъп на цените.

Ще съм благодарен за някоя и друга трезва подплатена с факти мисъл по темата.
Re: Айде, че не останаААААА
19-01-2010 - 11:02:23
Те и в USA банките дават жилищни кредити на фиксирана лихва от около 5 % , но това не попречи цените да падат 3 години. Добре че пуснаха печатницата, и 8000 $ облекчение през 2009 . , че да не потанат още.
Re: Айде, че не останаААААА
19-01-2010 - 11:11:41
Звездния репортер беше евгени минчев (с малки букви че много се е възгордял)
тои се изживява като хаи-лаиф
а на мен ми идва да кажа - като гледам кои е хаи - да ви е...а лаифа ...*beer*
Re: Айде, че не останаААААА
19-01-2010 - 11:18:02
Гледах го Евгени по някакво предаване - бил инвестирал в луксозни имоти. Та от него какво очакваш да каже smiling smiley
Re: Айде, че не останаААААА
19-01-2010 - 11:29:39
Quote
Imotenbalon
Гледах го Евгени по някакво предаване - бил инвестирал в луксозни имоти. Та от него какво очакваш да каже smiling smiley

Тои каквото и да каже - все тая
ама аз очаквам като ме агитират да купувам да излезе някои с авторитет , някои с познания в тази област
като ми изтипосат паркетния лъв - направо ме отказват
:]
Re: Айде, че не останаААААА
19-01-2010 - 11:41:05
Пхахахаха, и аз го гледах! Имайки предвид личността на е.минчев най-вероятно ефекта ще е ОБРАТЕН...както самият "репортер" smiling smiley)))
Re: Айде, че не останаААААА
19-01-2010 - 11:50:15
и ти му изписа името с малки букви :]
Re: Айде, че не останаААААА
19-01-2010 - 11:58:26
Зведен репортер, хахахаsmiling smiley
Re: Айде, че не останаААААА
19-01-2010 - 16:56:49
avatar
Заради Егени Минчев преди време един строител си довърши строежа - седя N години на тухли, Евгени си купи апартамент 2006та (явно единствен кандидат) и след това блокът стана приличен. Така че е допринесъл с нещичко за строителството smiling smiley

И може да му се подигравате, ама:
купил: 2004 продал: 2008
купил: 2006 продал: 2007

Така се прави winking smiley
Re: Айде, че не останаААААА
19-01-2010 - 17:49:24
avatar
Quote
dival


Тои каквото и да каже - все тая
ама аз очаквам като ме агитират да купувам да излезе някои с авторитет , някои с познания в тази област
като ми изтипосат паркетния лъв - направо ме отказват
:]

Хи,хи! Забравяш, че напоследък "таргета " се е увеличил доста............може специално за групата да си е платил рекламата...........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход