Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Началото на възхода ?

Публикувано от 2010 
Re: 2010 - началото на възхода
15-01-2010 - 10:03:20
avatar
Quote
2010
Гр.Варна – средни цени за тухлен апартамент за топ център
1990 г. – 200 / кв.м.
2000 г. – 500 / кв.м.
2010 г. – 900 / кв.м.
Пътя е само нагоре.
2020 г. – ? / кв.м.

Забрави 2012,
към края на годината има вероятност да станат по 2 за лев; И ако нищо не се случи - РЕЗКО ще скочат на около 2000-2500 ойро кв
Re: Началото на възхода !
15-01-2010 - 10:14:43
За манталитета на нашенците съм съгласен. За това всеки сам да се спасява за съжаление е единствения възможен вариант.Може би не познават друг. В моя средно голям град единствено заложните къщи работят с пълна пара. Това как ви звучи? Пазар на имотите в смисъл купувачи може да се каже че няма. Предлагане-огромно. Цени-меко казано странни. Разликата е в широк диапазон.Възхода сигурно е съвсем в началото си ако изобщо се състои!
Re: Началото на възхода !
15-01-2010 - 10:28:00
Quote
2010
Всеки, който закупи имот (в четирите най-големи града) през 2010 год., ще спечели.
Цените на имотите клонят към дъното си, а ние отиваме към Европа.
Пътя на цените оттук нататък е само нагоре, бавно и сигурно, но само нагоре.
2010 год., е момента човек да инвестира в имот!
Убеден съм, че времето ще го потвърди! *ok*

Коригирани с инфлацията цените на имотите в България бавно ще потъват. Цените могат да растат само ако се подобрят фактори като инфраструктура, ниво на престъпност, благоприятна бизнес среда, качествено образование.
Как ще стане това в близките 10 г? И какво като сме в Европа. Там гета и бедни няма ли ? Дали имотите в Мюнхен са като имотите в Неапол. Имоти тука бяха достатъчно надценени.
Re: Началото на възхода !
15-01-2010 - 11:48:15
avatar
Quote
paio
За манталитета на нашенците съм съгласен. За това всеки сам да се спасява за съжаление е единствения възможен вариант.Може би не познават друг. В моя средно голям град единствено заложните къщи работят с пълна пара. Това как ви звучи? Пазар на имотите в смисъл купувачи може да се каже че няма. Предлагане-огромно. Цени-меко казано странни. Разликата е в широк диапазон.Възхода сигурно е съвсем в началото си ако изобщо се състои!
Мнението ми за цените на имотите в останалите градове е различно.
В средните и малки градове за следващите 10 години цените просто ще замръзнат.
За селата положението ще е драматично.
През следващите 10 години, ще се предлагат хиляди селски къщи с двор за стотинки на кв.м.
Причини: лоша инфраструктура, кражби, безработица, мизерия.
....................................
Съжалявам, че в момента, цитирам:
В моя средно голям град единствено заложните къщи работят с пълна пара. Това как ви звучи?
Хубав народ - лоши управници!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-15 12:12 от 2010.
Re: Началото на възхода !
15-01-2010 - 12:38:16
Аз пък си мисля обратното. Най-много се надуха цените в големите градове. Най-голямо предлагане има пак в големите градове. Масовото презастрояване пак беше в големите градове. Следователно има резон в големите градове поевтиняването в % да е по-голямо. За "комплекса" на др. Иванов, там пък изобщо няма какво да говорим.
Re: Началото на възхода !
15-01-2010 - 14:17:58
Абсолютно съм съгласен. В моя град имотите се превърнаха в мода. Вече не е достатъчен Х5-та или Кайена. Трябват и няколко магазина и апартамента. Голямо изхвърляне: "Давам ги под наем и СИ отивам на Карибите" Ама няма кой да ги наеме. Няма наематели. Има наемодатели. Имаме МОЛ-ове. Имаме хипермаркети! (не знам кой ги излъга че ще имат клиенти) Всичко това в град с около 50000 жители от които поне една трета са с доход под въпрос.Въобще една чудесна бизнес среда. Само дето всичко е ипотеки и кредити и НЕМА КЕШ! И вече гледаме филма "Обратен ефект" . Обаче ако искаш да доставиш радост на свой приятел на въпроса "Как си? Как е бизнеса?" кажи "Много съм зле!" Тогава отсреща с трудно прикрита радост в погледа ти се казва: "Така ли? Ауу...Я разскажи!" Така го разбираме ние възхода у нашия град.
Re: Началото на възхода !
15-01-2010 - 14:53:27
avatar
"Paio", щом пишеш, че имате МОЛ, няма страшно.
Значи все пак си в цивилизацията.
Ако си брокер, стискай зъби и бачкай.
Все ще спомогнеш на някой да си купи имотец в "град с МОЛ".
Re: Началото на възхода !
15-01-2010 - 18:21:52
Naskata ...на запад от Калотина постепенно започват да осъзнават,че няма източна и западна европа,бедни и богати държави.Има добре управялвани,не толкова добре управялвани и зле управлявани.
Пример за добре управлявана държава за мен са Полша,Германия,отчасти Франция.
Ние в БГ спадаме към не толкова добре управявланите.Можеше и повече,но последните три правителства постигнаха нелоши резултати.В момента е модерно да се плюе по Станишев,но истината е,че определено не е чак толкова черен.Просто е от тия премиери,които не се запомнят с нищо-нито лошо,нито добро.
При зле управялваните вече с сложно,защото са много голяма група.Това Гърция,Литва,Латвия,Естония,Унгария,че дори и стари кучета като Испания са с единия крак в тая група.Тук не говорим за цени на имотите вече и само.Говорим за държавно управление,перспективи,политическа приемственост.ББ към момента нарушава едно старо неписано правило в управлението-да не разваля неща,които работят.За да стане зле управлявана една държава,се иска много малко-като например някакви нови управници да си повярват,че светът започва от тях.Не започва!Или когато виждат,че нещата тръгват в грешна посока,да си затворят очите с идеята да доизбутат мандата,пък после-каквото стане.Това последното го правят в Гърция от близо 20 години.
Re: Началото на възхода !
15-01-2010 - 19:29:27
avatar
Държавите, които заложиха на икономически растеж, основно чрез строителство (с банки) загазиха здраво:
САЩ, Русия, Дубаи, Гърция, Литва, Латвия, Естония, Унгария, Испания...... и България.
Там бяха най-големите възходи и падения от 15.09.2008 г. (от фалита на Лиман Брадърс).
Затова кризата е по-лека в Скандинавските страни, Австрия, Швейцария, Австралия?
Но дъното се вижда, това не пречи да постоим малко повече на дъното, но после идва UP.
Сега е момента - 2010 г, човек да си договори добър имот на добра цена!
В психологията на Българина е заложено, той да си има свой дом и в това няма нищо лошо.
За бога братя, падне ли ви добър имот - купувайте, няма да съжалявате.
Re: Началото на възхода !
15-01-2010 - 19:38:01
Quote
salvador
Naskata ...на запад от Калотина постепенно започват да осъзнават,че няма източна и западна европа,бедни и богати държави.Има добре управялвани,не толкова добре управялвани и зле управлявани.
Пример за добре управлявана държава за мен са Полша,Германия,отчасти Франция.
Ние в БГ спадаме към не толкова добре управявланите.Можеше и повече,но последните три правителства постигнаха нелоши резултати.В момента е модерно да се плюе по Станишев,но истината е,че определено не е чак толкова черен.Просто е от тия премиери,които не се запомнят с нищо-нито лошо,нито добро.
При зле управялваните вече с сложно,защото са много голяма група.Това Гърция,Литва,Латвия,Естония,Унгария,че дори и стари кучета като Испания са с единия крак в тая група.Тук не говорим за цени на имотите вече и само.Говорим за държавно управление,перспективи,политическа приемственост.ББ към момента нарушава едно старо неписано правило в управлението-да не разваля неща,които работят.За да стане зле управлявана една държава,се иска много малко-като например някакви нови управници да си повярват,че светът започва от тях.Не започва!Или когато виждат,че нещата тръгват в грешна посока,да си затворят очите с идеята да доизбутат мандата,пък после-каквото стане.Това последното го правят в Гърция от близо 20 години.

+1
Абсолютно съм съгласен !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход