Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Началото на възхода ?

Публикувано от 2010 
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 22:25:03
Quote
Panther1
На кого точно ще ги дават под наем?

Според теб няма пазар ли ? Аз си мисля че ако се купи един двустаен апартамент за 30000 и се пусне под наем за 300 това е един съвсем приличен годишен доход. Те GRAWE и ALLIANZ няма да купуват по 1000 евра метъра.
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 22:32:23
Пазар винаги има, ама понякога е доста вял. Ти сериозно ли мислиш че цените ще паднат 4 пъти а наемите ще останат горе-долу същите?
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 22:37:25
а ти вярваш ли си, че цените ще паднат 4 пъти? :]
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 22:41:22
Quote
Panther1
Пазар винаги има, ама понякога е доста вял. Ти сериозно ли мислиш че цените ще паднат 4 пъти а наемите ще останат горе-долу същите?
Не съм казал, че всеки ще може да купи двустаен за 30000. Мисля че това ще е цената на която ще купуват застрахователите. Може и малко по-нагоре да отиде. Едно е да купуваш блок например за няколко милиона друго е човек да продава апартамент по апартамент. Наемите мисля че няма да се променят много, но ще се вдигне качеството на наеманите жилища. Сега се дават под наем какви ли не кочини, да не говорим какво беше преди година. За да паднат наемите нещо лошо, ама много лошо трябва да се случи в България. Не искам да си го мисля.
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 22:47:34
Всичко е възможно, г-н дипломиран експерт.
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 23:01:44
Ааааа големите акули и големите фондове ... сега си спомням че щяха да идват края на миналата година да изкупят 3000 жилища. Бяха приготвили големите пари ... Явно се е отложило за тая година.
Пазара на наеми в София само ще спечели от няколко големи играча, които да вкарат правила в играта, и аз лично бих приветствал идването на такива играчи.
Обаче дали ще дойдат - това е един друг въпрос. Ти хубаво си ги сложил тези 2 цифри 300 на квадрат (дори може би чисти?), 300 наем... ама дали?
Довършителни разходи? Обзавеждане? Мениджмънт? Данъци? Сложи ли ги?
% собствени жилища в страната? % намаляване на населението и перспективи? Застаряване? Сериозна вероятност за нова емигрантска вълна?
Конкуренция от дребни собственици? При сегашните условия могат да подбиват цените почти безкрайно ако решат ... Е не могат да предложат стандарт и стабилност като голяма акула, но уви за болшинството наематели в Бг цената е много важен фактор
Както винаги съм казвал ... ще поживеем, ще видим.
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 23:37:49
avatar
Някой знае ли дали Агенция по вписванията има намерение да публикува поне данните за трето тримесечие 2009та? :]
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 23:51:57
Panther1 много си черноглед smiling smiley Няма да споря. Едва ли някой може да предвиди какво точно ще се случи. Не съм правил някакъв сложен анализ. Сметнах цената като взех предвид сегашните наемни нива и 12% печалба на година. Все пак интересно ми е ако имате информация. Кои са собствениците на празните апартаменти ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-22 23:54 от steppenwolf.
Re: Началото на възхода !
22-01-2010 - 23:57:28
Преди началото на февруари не ги чакай.Проблемът със статистиките възникна от както започнаха да се местят в новата сграда.
Re: Началото на възхода !
23-01-2010 - 00:03:52
avatar
Но аз питам не за четвърто тримесечие, а за трето, минали са 7 месеца почти от тогава. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход