Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

обикновено става това,което не очакваме

Публикувано от trader 
Re: обикновено става това,което не очакваме
21-01-2010 - 22:08:57
Quote
Кандидат селянка
Quote
Scyther
Въпросът ти не е коректен. От една страна питаш до колко да чакаш, от друга страна те интересува реалната цена, от трета страна останах с впечатление, че не си попаднала на подходяща оферта. .

Ако си чел този пост:
Жена - имот- емоция на човек от този форум, мисля ще ме разбереш и няма да ти е толкова странно моето писание smiling smiley

За третото - легна ми една на сърцето още лятото и я следя всеки ден - ама всеки ден как се развива smiling smiley - ами пада й цената. И понеже е още над тази, която предлагам писах тук, за да видя и вашите идеи за такъв тип имот какви са. Дилемата ми е дали да се обадя другата седмица както съм решила и да им кажа 50к и си стискаме ръцете ако са съгласни, или е множко, въпреки че е много под обявената цена.

Сега по-ясно ли е? smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Не, драга. Не е ясно. Опиши имота, напиши цената, която му искат и тогава чакай мнения.
Все едно аз да питам тук дали един апартамент някъде си заслужава цената, без да споменавам нито апартамента, нито местоположението, нито цената...
Re: обикновено става това,което не очакваме
21-01-2010 - 22:26:27
Здравейте!
Не пиша често във форума. Но съм готов да споделя малко личен опит.
В хубаво трънско село, с великолепна природа и уникална планинска панорама, братовчед ми продаде къщата си:
Нова къща от "градски" тип от 1993г. в експлоатация. 120кв.м., включваща гараж и мазе на първи етаж, голям хол, кухня и баня и тоалетна на втория, и две спални и кухничка на третия, двор от 1000кв.м. на асфалтов път, с ток и вода. В двора с голяма камина за готвене, алпинариум и куп дръвчета....заедно с цялото обзавеждане на къщата, останали строителни материали за около половин къща и дърва за огрев за поне 3години напред. И всичко това за сумата от ....24 500евро. (Брокерите му взеха 1500евро от тях smiling smiley )
Re: обикновено става това,което не очакваме
21-01-2010 - 23:30:40
avatar
Прилична къща, за прилична й цена.
Браво.
Re: обикновено става това,което не очакваме
22-01-2010 - 08:24:25
Винаги ли ръсиш подобни глупости, когато няма какво да кажеш *yes*


Локацията е бил проблема на братовчед ти момиче, цената е ниска и навярно е 3 пъти по-малко от вложените средства, но това е положението - имал е нужда от пари - взел е...
Re: обикновено става това,което не очакваме
22-01-2010 - 08:45:20
avatar
Quote
Svetlio
Винаги ли ръсиш подобни глупости, когато няма какво да кажеш *yes*


Локацията е бил проблема на братовчед ти момиче, цената е ниска и навярно е 3 пъти по-малко от вложените средства, но това е положението - имал е нужда от пари - взел е...

Аха, току що чух нещо умно - Светльо е бил надзорник на строежа и всичките фактури за материали и труд са в него.
Браво Светльо, браво!clap:
Re: обикновено става това,което не очакваме
22-01-2010 - 08:56:06
Quote
Кандидат селянка
Quote
Scyther
Въпросът ти не е коректен. От една страна питаш до колко да чакаш, от друга страна те интересува реалната цена, от трета страна останах с впечатление, че не си попаднала на подходяща оферта. .

Ако си чел този пост:
Жена - имот- емоция на човек от този форум, мисля ще ме разбереш и няма да ти е толкова странно моето писание smiling smiley

За третото - легна ми една на сърцето още лятото и я следя всеки ден - ама всеки ден как се развива smiling smiley - ами пада й цената. И понеже е още над тази, която предлагам писах тук, за да видя и вашите идеи за такъв тип имот какви са. Дилемата ми е дали да се обадя другата седмица както съм решила и да им кажа 50к и си стискаме ръцете ако са съгласни, или е множко, въпреки че е много под обявената цена.

Сега по-ясно ли е? smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Валсодар *beer* - ти си ме "схванал" май smiling smiley и сега ми разстрои мислите smiling smileysmiling smileysmiling smiley и аз си мисля, че 40 е идеална цена, ама пък пусто тая като ми е легнала на сърцето....ноооооо поемам дълбоко въздух и си казвам всеки път като се залутам така - ако пък не стане на цената, която даваме - значи не е била това моята къща.
И ще продължа гледането - поне съботите и неделите не са скучни, пътувайки из България, която няма нищо общо със София. И поне аз се зареждам с усмивка, зеленина, спокойствие, широта, благодат, добрина....

Ааааа пропуснах да кажа, че и банките хич ги няма в кредитирането на селска къща. Ако им поискам кредит от 50к ще ми дадат моментално за ново строителство в София, но на селооооо не искат и да чуят. В най-добрия случай, някои от тях може да кандисат на 30к. И това всичкото при един и същи доход. Това също е голямо ограничение, поне за мен.
Замисли се защо банките не дават за къща на село. В случая не ги интересува твоя доход а БЪДЕЩАТА ЦЕНА на имота на който си се спряла . Според тях сривът при селските имоти ще е драстичен.
Re: обикновено става това,което не очакваме
22-01-2010 - 09:03:03
Quote
valsodar
Quote
Svetlio
Винаги ли ръсиш подобни глупости, когато няма какво да кажеш *yes*


Локацията е бил проблема на братовчед ти момиче, цената е ниска и навярно е 3 пъти по-малко от вложените средства, но това е положението - имал е нужда от пари - взел е...

Аха, току що чух нещо умно - Светльо е бил надзорник на строежа и всичките фактури за материали и труд са в него.
Браво Светльо, браво!clap:

Явно наистина си нямаш и грам идея, нито от строителство, нито от бизнес, нито от каквато и да е продуктивна дейност smiling smiley Пиши за икономическите и последващите ги имотни сривове - там наистина те бива winking smiley
Re: обикновено става това,което не очакваме
22-01-2010 - 09:25:24
avatar
Quote
paio
Замисли се защо банките не дават за къща на село. В случая не ги интересува твоя доход а БЪДЕЩАТА ЦЕНА на имота на който си се спряла . Според тях сривът при селските имоти ще е драстичен.
- Да, това е добър ориентир в подобни ситуации - банките отпускат кредит в размер не по-голям от стойноста на актива след една година.
Забеляза се още през периода Септември-Октомври 2008-а, когато смъкнаха рязко прага на финансиране с 40%, т.е. очаквали са спад до 40% през 2009-та! winking smiley
Re: обикновено става това,което не очакваме
22-01-2010 - 09:28:17
avatar
за хранителните стоки не сте прави ...
тази година има увеличение на оборота с 2-3% (не по НСИ)... smiling smiley

просто има много големи вериги и дръпнаха клиентите .... разнос е осъществява само на по-малките обекти, там може да има 50% спад ...

по нова година в Била, кауфланд-мауфланд беше лудница във ВСИЧКИ по-големи градове. ... дори МЕТРО пострада според мен smiling smiley
Re: обикновено става това,което не очакваме
22-01-2010 - 13:58:44
Quote
paio
Замисли се защо банките не дават за къща на село. В случая не ги интересува твоя доход а БЪДЕЩАТА ЦЕНА на имота на който си се спряла . Според тях сривът при селските имоти ще е драстичен.

*ok*
paio, добро попадение!

Би ми се искало да чуя още малко инфо и от колежката Женска Имотна Емоция. :-)))
Вярвам, че твърдението и относно кредитиране на селски имот е конкретно дискутирано с банка, но ми се иска да знам, дали за обезпечение на кредита е предложен самият селски имот или е имало вариант и за някакво друго обезпечение.
Ако си в състояние да си обезпечиш кредита по приемлив за банката начин, имаш сериозни приходи и добър и надежден източник, плюс сериозно самоучастие, то банката не би трабвало да се мръщи толкова, че ще купуваш селска къща, а не двустаен в София.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход