Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

обикновено става това,което не очакваме

Публикувано от trader 
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 19:48:42
Quote
Naskata
Quote
dzvero75
Асенка ,знаеш ли ,че в бг са увеличили данъка на колите с 50 ( ПЕТДЕСЕТ) % eye popping smiley. От къде го знам ли ? Отивам на 12.01 да си платя за мин.год. и най усложливо ме уговарят,че ако съм го платил до еди кога си за тази ще спестя 5%. Викам си добре. Така и така съм дошъл.И като ми казаха цената....имах пари да платя,но на какво отгоре е това увеличение.(А забравих за новите пътища и магистрали дето ги направиха:].Всъщност те и заплатите се увеличиха с над 50% :]) Гледай сега- ако не беше увеличен щяха да ми вземат паричките, а сега догодина. Ако съм в бг де...
Все повече се убеждавам ,че и тези управляващи са (както ти казваш) аборигени .

Това го определят общините, а не държавата. Повечето кърваво (и в пряк и преносен смисъл) червени.
===========================================================================================================
Благодаря за корекцията, но не е нормално увеличение с 50% за година по време на криза. Занимавам се с разносна търговия на хранителни стоки.Да не ти говоря с колко е паднал оборота ми...Разговарям с колеги ,които разнасят хляб,мляко...трагедия.А живея в голям град.
Тези ,които си мислят ,че ще има ъп ,да питат някой търговец на хр. стоки....
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 19:51:50
Quote
dzvero75
Quote
Naskata
Quote
dzvero75
Асенка ,знаеш ли ,че в бг са увеличили данъка на колите с 50 ( ПЕТДЕСЕТ) % eye popping smiley. От къде го знам ли ? Отивам на 12.01 да си платя за мин.год. и най усложливо ме уговарят,че ако съм го платил до еди кога си за тази ще спестя 5%. Викам си добре. Така и така съм дошъл.И като ми казаха цената....имах пари да платя,но на какво отгоре е това увеличение.(А забравих за новите пътища и магистрали дето ги направиха:].Всъщност те и заплатите се увеличиха с над 50% :]) Гледай сега- ако не беше увеличен щяха да ми вземат паричките, а сега догодина. Ако съм в бг де...
Все повече се убеждавам ,че и тези управляващи са (както ти казваш) аборигени .

Това го определят общините, а не държавата. Повечето кърваво (и в пряк и преносен смисъл) червени.
===========================================================================================================
Благодаря за корекцията, но не е нормално увеличение с 50% за година по време на криза. Занимавам се с разносна търговия на хранителни стоки.Да не ти говоря с колко е паднал оборота ми...Разговарям с колеги ,които разнасят хляб,мляко...трагедия.А живея в голям град.
Тези ,които си мислят ,че ще има ъп ,да питат някой търговец на хр. стоки....

Подпитвал съм тук-там. Различно ми казват, някои с -30%, други с -50%. При теб как е?
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 19:54:22
Quote
Scyther
Quote
dzvero75
Асенка ,знаеш ли ,че в бг са увеличили данъка на колите с 50 ( ПЕТДЕСЕТ) % eye popping smiley. От къде го знам ли ? Отивам на 12.01 да си платя за мин.год. и най усложливо ме уговарят,че ако съм го платил до еди кога си за тази ще спестя 5%. Викам си добре. Така и така съм дошъл.И като ми казаха цената....имах пари да платя,но на какво отгоре е това увеличение.(А забравих за новите пътища и магистрали дето ги направиха:].Всъщност те и заплатите се увеличиха с над 50% :]) Гледай сега- ако не беше увеличен щяха да ми вземат паричките, а сега догодина. Ако съм в бг де...
Все повече се убеждавам ,че и тези управляващи са (както ти казваш) аборигени .

Сложи ги на 8% депозит. winking smiley
===========================================================================================================
*ok*
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 20:02:05
Quote
Scyther
Quote
dzvero75
Quote
Naskata
Quote
dzvero75
Асенка ,знаеш ли ,че в бг са увеличили данъка на колите с 50 ( ПЕТДЕСЕТ) % eye popping smiley. От къде го знам ли ? Отивам на 12.01 да си платя за мин.год. и най усложливо ме уговарят,че ако съм го платил до еди кога си за тази ще спестя 5%. Викам си добре. Така и така съм дошъл.И като ми казаха цената....имах пари да платя,но на какво отгоре е това увеличение.(А забравих за новите пътища и магистрали дето ги направиха:].Всъщност те и заплатите се увеличиха с над 50% :]) Гледай сега- ако не беше увеличен щяха да ми вземат паричките, а сега догодина. Ако съм в бг де...
Все повече се убеждавам ,че и тези управляващи са (както ти казваш) аборигени .

Това го определят общините, а не държавата. Повечето кърваво (и в пряк и преносен смисъл) червени.
===========================================================================================================
Благодаря за корекцията, но не е нормално увеличение с 50% за година по време на криза. Занимавам се с разносна търговия на хранителни стоки.Да не ти говоря с колко е паднал оборота ми...Разговарям с колеги ,които разнасят хляб,мляко...трагедия.А живея в голям град.
Тези ,които си мислят ,че ще има ъп ,да питат някой търговец на хр. стоки....

Подпитвал съм тук-там. Различно ми казват, някои с -30%, други с -50%. При теб как е?

=======================================================================================================
За месец декември тази година , сравнено с декември миналата -60%...Естествено при други може да е и по-малко.
Не знам още колко ще "удържам фронта"....ама колкото ,толкова.
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 20:18:29
Трагедия! Моето инфо е от септември-ноември и определено не е представително, а от разговори с търговци на хр. стоки ей така под сурдинка. Всички си мислеха, че този сектор ще е най-малко ударения, защото плазма можеш и да не си купиш, ама гладен стои ли се!? А то какво стана? Хората няма какво да ядат. По новините все обрали на някой свинското или пенсията. Трагедия!
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 20:34:26
Косачо, то септември-ноември бяха по-големи оборотите ,отколкото декември,а трябваше уж декември(както беше други години) да е най най
И колкото наближаваха празниците,толкова падаха оборотите.Като ми кажеха :"Сега като дойде Коледа и Н.Г ,нещата ще се раздвижат",аз им казвах :"Добре ,а какво правим след това...."
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 20:39:51
Всички в тази тема наистина разбират доста
аз не разбирам и искам да попитам
какво ще стане ако Дянков пусне малко ДЦК , свали ДДС с 2 %
и евентуално (не е задължително) развърже 1 милиард от резерва ?
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 20:48:28
ДДС-то трябва да се пази. Това е инструмент за натискане на инфлацията (евентуално при ЕРМ 2-ще ни трябва). Сега няма такава. Проблемът сега не е в ставката, а в срока на възстановяването.
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 21:11:40
Quote
Naskata
ДДС-то трябва да се пази. Това е инструмент за натискане на инфлацията (евентуално при ЕРМ 2-ще ни трябва). Сега няма такава. Проблемът сега не е в ставката, а в срока на възстановяването.

не споря зашото не съм знаещ колкото теб
добре нека да не го намалят (поне за сега) , но не трябва ли държавата да реагира малко по адекватно отколкото сега
вижда се с просто око че забатачват нещата
толкова ли са с вързани ръце ?
все си мисля че в наи скоро време ще се започне някакво предлагане на кредити (може и да греша) и понеже българина няма от къде да вземе -ще тегли
и тогава какво - ще раздвижваме икономика или ще копаем ново дъно ?
за мен по не дали ще пуска ДЦК , дали ще развързва малко от резерва - трябва нещо да прави за да вървят разплащанията ...........
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 21:34:34
*book*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-18 13:46 от paio.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход