Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

обикновено става това,което не очакваме

Публикувано от trader 
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 18:41:33
Quote
acen1975
ето това се получава в момента в бг-мъни съплая в обръщение е паднал от 9.5 милиярда,на 7.5 милярда,отделно имаш много нова продукция,която е създадена..........и ако не увеличиш паричната маса,тогава всичко рухва-от преди 2 години до сега има сигурно сто хиляди новопостроени и завършени апартаменти в цялата държава,после имаш и молове и офис сгради и т.н.,които се равняват на десетки милярди левове,а в същото време паричната маса не само не се е увеличила с тях,но И Е НАМАЛЯЛА С 20%!!!!!!!!!!!
ето ти колосалната грешка на дянков,дето се фука,че има балансиран бюджет!защо мислиш ,че в германия ,англия и въобще цяла европа и сащ,държавите силно натискат бюджетите си на вътре???????мислиш,че те са тъпите,а дянков е умния??????или обратното-дянков е олигуфрена,а останалите са в час?
да се хвалиш с добър бюджетен дефицит в рецесия е меко казано смешно!точно обратното трябва да е

И аз така знам. Криза се лекува с бюджетен дефицит, всичките пари се бухат в икономиката да се въртят и умножават.
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 18:41:42
Quote
BulCan
Стратегията на Дянков (поне според това, което казва и което аз разбирам) е: стискане на коланите, обаче балансиран бюджет, което пък води до повишаване рейтинга на БГ, което пък би трябвало да доведе повече ПЧИ, които пък да раздвижат бизнеса и да плащат данъци.
Или казваш да им връщат поне ДДС-то и парите, които им дължат? Сигурно има и договори сключени на супер надути цени от предишното правителство с фирми на "техни момчета и момичета". Не, че последно време съм особено очарован и от сегашните управляващи.

това,което шправи дянков не само е лошо,то е НЕЗАКОННО!!!!!!
в сащ за такова нещо не само ще го уволнят,но и ще го осъдят!
а ако има "наши" фирми,които са взимали ощетяващи държавата договори-нека ги съдят и номенклатурчиците давали поръчките,и самите фирми....
в моя щат,бившия гавърнър е за 6 години в затвора за нереални поръчки за камиони за почистване на сняг,а фирмата която бе в играта и конфискуваха всичките активи и я затвориха!на всякъде има тук там далавери,но това,че има не значи,че илиноис е спрял плащанията по обществените си поръчки,нито федералното правителство е спряло плащания по завършени федерални проекти!!!!!!
в капитализма,правителството,държавата,общините,градовете са един вид корпорации-подписваш договор с тях-парите ти се плащат когато е указано в договора...ако не се платят ги съдиш и взимаш дори много повече........
знаеш ли,че при 7,5 милярда парична маса в обръщение и 160 милярда междуфирмено задлъжняване,всеки НЕИЗПЛАТЕН лев към фирмите ,удря върху цялата икономика като 20 лева?
значи представи си,че аз съм измазал и сменил дограмата на едно училище в софия-държавна поръчка за 1 000 000......дал съм подкуп от 100 000 лева на номенклатурчика да ми даде обекта,после с този договор(държавен) съм дошъл при теб и съм казал(ти имаш цех за дограма)-дай ми готова дограма за 200 000 лева,аз нямам пари да ти я платя в момента,но имам държавен договор и НЯМА ПРОБЛЕМИ......ти веднага захапваш,защото иначе ще отида при друг производител,който ще е готов да стане подизпълнител на държавен договор....
после взимам и боята и всички матеряли на консигнация от такива като теб...накрая завършвам проеката и вече над половин година не ми се плаща!!!!!
но аз имам и друг контракти имам и заеми и тези пари са ми нужни както за заплати,както и да се разплатя с вас......иузведнъж банките ме натискат прекалено много и просто фалирам.......и не губя само печалбата от да речем 200 000 лева от този договор,но и съответно фалирам.....същото става и с теб-от мен губиш 200 000 лева,съответно не можеш да плащаш на този,който те снабдява с материяли,той също е ударен и т.н.......и заради този договор от 1 000 000 ,който не е платен,реално загубите в икономиката нарастват на 20 000 000......
тва е така наречения дилевъридж ефект,за който в сащ се говори и изучава от скоро,а в бгетовицата и циркаджии като дянков идея си нямат и ще се чудят след време от къде им е дошло.........
с прости думи-аз ти дължа 500 лева,ти ги дължиш на муза,муза ги дължи на куку и куку ги дължио на барбарона......който и от нас да фалира,веднага повлича и останалите със себе си и всички фалираме заедни заради едни 500 лева-аз не мога да ти ги изплатя,ти не можеш да ги изплатиш,защото аз не съм ти ги върнал и т.н........
точно за това,в рецесия,когато потреблението намаля и се получават дефлационни процеси,държавите товарят бюджетиуте си,за да се намали до минимум този ефект и покрай сухото да не гори и мокрото......в бг се прави точно обратното-не само не се правят опити да се намали този ефект,ами и обратното-стимулира се с НЕПЛАЩАНЕ да държавни задължения към частния и публи1ния сектор.........
за си чул друга държава някъде по света,някога в историята,да има 250% УВЕЛИЧЕНИЕ НА ФАЛИТИТЕ ЗА 1 ГОДИНА???????????????
ми не си чувал,такова нещо може да стане само в бананови републики.......абсолютно махленски управлявана финансова система.......от аборигени,неразбиращи от пазарна икономика........
знаеш ли как ще удари в бъдеще това бгетовицата???????знаеш колко безработица ще се появи,колко по малко пари ще влизат като постъпления в бъджета и т.н........
всеки налят лев в рецесия в икономика за сметка на буджета помага в пъти повече след време,а всеки изтеглен лев за да се "пази" бюджета удря икономиката в пъти шповече.........
ето за това сащ,германия ,англия и целия цивилизован свят си удрят буджетите на дефицит,защото знаят,че точно това е правилния път и в бъдеще ще спечелят от това,в бг става обратното-наш дянков се Фали,че направил балансиран бюджет,като не изплатил към 2 милярда задължения.....ами ако тази година ги изплати,нали веднага бюджета за тази година ще отиде над 10% на минус????????
а да ти говоря ли за наглостта да си плащаш здравните осигуровки и като отидеш в болницата,доктора да ти иска пари,защото дянков не им е превел ТВОИТЕ ПАРИ КЪМ ЗДРАВНАТА КАСА???????????????????????
и тва ако не е наглост,кво е?
бегай от тая държава,дорде е време,задават се много лоши времена......тия днешни грешки тепърва ще се материялизират в бъдеще-тоя дянков е по голям палячо и от орешарски,вЕрвай ми!!!!!!!!
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 18:50:52
Quote
gogolcho
Асене, много си прав, че действията на Дянков са крайно вредни за държавата. Това е по същество прикриване на бюджетен дефицит и е изключително пагубно за фирмите - много ще фалират, защото държавата не им дава нещо, което им дължи по договор или по силата на закона! ...

А като искаше да им даде от фискалния резерв, всички в един глас проглушихте форума, че било вредно, че било лошо, тинтери минтери... Щели да фалират фирми.ами нека-по този начин ще се зачеркнат и част от вземанията на кредиторите (вътрешен дълг). Несъстоятелността е нормално нещо-до там се стига когато нещо не е наред не само в кантрагентите, но и във вътрешната организация.

Като не искате Дянков, да ви се връща орешарски и да живеете в щастие и безгрижие.... и ще дойдат 1 000 000 рубли чужди инвестиции и ще произвеждаме москвичи и бонбонки тип "конфетки"
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 18:52:34
ммм...
те гърците затова си вдигнаха бюджетиния дефицит на 12,5% май... smiling smiley
Иначе до изборите беше около 6 и по сметките на бившето правителство, днес опозиция, до края на годината не биваше да превиши 9,0 - дефицит съизмерим с този на Франция, че и други европейци.
Опозицията още продължава да твърди, че сметките на новото правителство са манипулиране за да се направи на спасител през 2010...
Иначе... проблемната междуфирмена задлъжнялост тук възлиза на 3 млд евро...

Сега слешам новините - щели да отрежат "помощите" за тези със месечни заплати над 3000евро... с 10%
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 18:58:27
Наската, Дянков искаше да сложи парите от резерва в търговски банки, дай да не бъркаме нещата.

Асене, моля те, кажи дали броиш и парите в чужди валути.
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 19:00:40
Quote
Naskata
Quote
BulCan
Асенка, много интересни неща пишеш, то и аз не мога да повярвам, че нашите са гении, а германците и англичаните - олигофрени. Стратегията на Дянков (поне според това, което казва и което аз разбирам) е: стискане на коланите, обаче балансиран бюджет, което пък води до повишаване рейтинга на БГ, което пък би трябвало да доведе повече ПЧИ, които пък да раздвижат бизнеса и да плащат данъци. Изглежда, че БГ фирмите така или иначе или хич ги няма или не са конкурентоспособни на европейския пазар - и да им наливат пари, файда малка. А чрез ПЧИ поне ще дойдат конкурентноспособни, които ще могат да продават каквото прозиведат.

Хъм, това ми изглежда познато.

рейтинга на бг няма нищо общо с инвестициите и никога няма да има........тия твърдения на дянков са толкова плитки и неверни,колкото и обещанията му още от лятото,че лихвите в бг ще паднат,защото сидиес на бг дълг са намалели!!!!!!!!
паднаха ли лихвите?ни не са,защото аборигена дянков не прави разлика между държавен и публичен и частен дълг,а този дълг в бг е рекорден за целия свят спрямо глава на населението......ама за тва в пресата никъде не се говори,налЕ????
да сравняваш държавен дълг ийлд с частен показва неадекватността на дянков да анализира елементарни неща като бъдещето на лихвите в държавата.....а ако един финансов министър не може да разбере защо лихите не падат,а той обещава падане е........кво да ти кажа......ГАМЕН!!!!!!!
същото е и с рейтинга на бг и инвестициите.........НЯМАТ НИЩО ОБЩО!!!!!!!
единствения плюс който може да се изстиска от тази ситуация е продаване на държаен дълг ,чрез емитет на ДЦК в евро на глобалния маркет-може да се докара по нисък ийлд,но въпреки това,доходността от НЕзагубата от по висок ийлд никога няма да компенсира съсипването на икономиката на българия-не гледай днес-тва дето е днес са грешките на орешарски,не и на дянков-грешките на дянков тепървяа ще се материялизират в идващите години!!!!!!!!
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 19:15:20
Асенка ,знаеш ли ,че в бг са увеличили данъка на колите с 50 ( ПЕТДЕСЕТ) % eye popping smiley. От къде го знам ли ? Отивам на 12.01 да си платя за мин.год. и най усложливо ме уговарят,че ако съм го платил до еди кога си за тази ще спестя 5%. Викам си добре. Така и така съм дошъл.И като ми казаха цената....имах пари да платя,но на какво отгоре е това увеличение.(А забравих за новите пътища и магистрали дето ги направиха:].Всъщност те и заплатите се увеличиха с над 50% :]) Гледай сега- ако не беше увеличен щяха да ми вземат паричките, а сега догодина. Ако съм в бг де...
Все повече се убеждавам ,че и тези управляващи са (както ти казваш) аборигени .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-17 19:17 от dzvero75.
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 19:23:27
Асенка, този дълг е към фирми на батко и на братко и към фирми до доган и червените блюдолизци. Те не произвеждат нищо-Те са възложитили *xxx*. При бюджет от 500 млн. в едно министерство за 2009 година бяха начукани задължения за два пъти повече непосредствено преди изборите-нито предвидини, нито нищо, нито пък е получена някаква насрещна престация. По тези договори не е дадено нищо или почти нищо на държавата. Същото е с общините-държавата им превежда, а те крадат ли крадат. Ако Бг икономиката разчита на консултанстки фирми и фирми от областта на услугите да я развиват-здраве му кажи. За това е по-добре тея фирми да фалират, щом като съдът не може да ги вкара дето им е мястото на собствениците им.
Що не удари фирмите с износ ?
и що сега износа расте...
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 19:30:12
Quote
dzvero75
Асенка ,знаеш ли ,че в бг са увеличили данъка на колите с 50 ( ПЕТДЕСЕТ) % eye popping smiley. От къде го знам ли ? Отивам на 12.01 да си платя за мин.год. и най усложливо ме уговарят,че ако съм го платил до еди кога си за тази ще спестя 5%. Викам си добре. Така и така съм дошъл.И като ми казаха цената....имах пари да платя,но на какво отгоре е това увеличение.(А забравих за новите пътища и магистрали дето ги направиха:].Всъщност те и заплатите се увеличиха с над 50% :]) Гледай сега- ако не беше увеличен щяха да ми вземат паричките, а сега догодина. Ако съм в бг де...
Все повече се убеждавам ,че и тези управляващи са (както ти казваш) аборигени .

Това го определят общините, а не държавата. Повечето кърваво (и в пряк и преносен смисъл) червени.
Re: обикновено става това,което не очакваме
17-01-2010 - 19:41:28
Quote
dzvero75
Асенка ,знаеш ли ,че в бг са увеличили данъка на колите с 50 ( ПЕТДЕСЕТ) % eye popping smiley. От къде го знам ли ? Отивам на 12.01 да си платя за мин.год. и най усложливо ме уговарят,че ако съм го платил до еди кога си за тази ще спестя 5%. Викам си добре. Така и така съм дошъл.И като ми казаха цената....имах пари да платя,но на какво отгоре е това увеличение.(А забравих за новите пътища и магистрали дето ги направиха:].Всъщност те и заплатите се увеличиха с над 50% :]) Гледай сега- ако не беше увеличен щяха да ми вземат паричките, а сега догодина. Ако съм в бг де...
Все повече се убеждавам ,че и тези управляващи са (както ти казваш) аборигени .

Сложи ги на 8% депозит. winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход