Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

обикновено става това,което не очакваме

Публикувано от trader 
Re: обикновено става това,което не очакваме
15-01-2010 - 16:24:55


Като гледам какво се задава 2010 и 2011 , ако usa се разминат с 2 ра вyлна на кризата ще е направо чудо.
Нищо чудно и Фед да държи лихвите на тия нива оше 2 години.
Re: обикновено става това,което не очакваме
15-01-2010 - 19:21:19
Абе колега Имотенбалон, ти не прочете ли две страници по-нагоре, къде ни завря Асен (имам пред вид мене и колегата БулКан), та сега си се засиллил да ни правиш компания :-)))

А иначе, да си жив и здрав, че я постна тази графика та да видя най-сетне как се изписва вярно този тип ипотека - ALT-A. На клипа го пуснах няколко пъти, ама пусто много трудно се чува какво дъвчат американците.
Re: обикновено става това,което не очакваме
16-01-2010 - 02:44:41
Quote
Scyther
Quote
fruity
на един приятел му отпуснаха за 10 минути 1600 лв за плазма, при положение, че той работи без договор ...
Я кажи за коя банка става въпрос, че да засиля един приятел, дето има да ми връща малко пари, но не му давали...

Булбанк :-)
Re: обикновено става това,което не очакваме
16-01-2010 - 04:01:16
Quote
fruity
Quote
Scyther
Quote
fruity
на един приятел му отпуснаха за 10 минути 1600 лв за плазма, при положение, че той работи без договор ...
Я кажи за коя банка става въпрос, че да засиля един приятел, дето има да ми връща малко пари, но не му давали...

Булбанк :-)
Re: обикновено става това,което не очакваме
16-01-2010 - 04:05:57
Quote
nacheff
Абе колега Имотенбалон, ти не прочете ли две страници по-нагоре, къде ни завря Асен (имам пред вид мене и колегата БулКан), та сега си се засиллил да ни правиш компания :-)))

А иначе, да си жив и здрав, че я постна тази графика та да видя най-сетне как се изписва вярно този тип ипотека - ALT-A. На клипа го пуснах няколко пъти, ама пусто много трудно се чува какво дъвчат американците.

начев,нищо лошо не съм казвал за теб или за булкана.нещо си се объркалsmiling smiley
смешни ми бяха "АНАЛизаторите" от клипчето на сибиес......
що се отнася до графиката на имотния балон,и тя е изключително безсмислена,ще ти кажа и защо:
имаш графика на събпрайм и на опшън армове,където са сложили армовете като най рискови........
обаче тва са различни неща-опшън арм заем може да бъде събпрайм,прайм,или алт......
събпрайм,прайма и алт-А са критерии по които ти се дава и оценя риска и лихвата по заема,а опшън арма е вид заем......
може да си прайм кастъмър и да имаш опшън арм,може да си събпрайм кастъмър и да имаш 30годишен фикс.......
опшън арма може да се сравнява в графика с други видове заеми и така се прави-30фикс,15 год.фикс,7 годишен арм,5годишен арм,3 годишен арм......

кредит суис кво са мазали и чертали,идея си нямам.......тва за мен е пълна глупост......в графика,сравняваща кредит характерискити на ипотекари да сложиш и вид заем е безсмислено,щото в този вид заем са сключвали договори и трите категории.

после се чуди що в европата се скъсваха да купуват сидиота на безбожни цени,пък после реваха,че американците им продавали "сложни финансови инструменти" и евро банкерчетата не ги били разбирали.......ми кат не ги разбират,що ги купуват?
и кат не правят разлика между "FICO score" и "mortgage types" ,декъ са тръгнали графики да чертаят в едно?*xxx*
Re: обикновено става това,което не очакваме
16-01-2010 - 04:32:04
Асене, много ми е интересно как ги виждаш БГ банките и БГ пазара на имоти през 2010-та. Би ли коментирал?
Re: обикновено става това,което не очакваме
16-01-2010 - 05:13:29
avatar
"Педесе на педесе" smiling smiley
Re: обикновено става това,което не очакваме
16-01-2010 - 06:05:28
avatar
Много интересно...........
пруфесионалисти започват да пишат в тема за луди..........и вече прекалено неубедително........дали не започват да се съмняват в собствената си не / погрешимост ?
айде поредния пирон в коФчега на тъпанарите [imoti.investor.bg]
обяснявам като за вас , просто:
човекът говори за два сценария - оптимистичен и песимистичен , но залага на Първия - защото от него се печели !
вторият сценарии е спирачка за оФцете , за да не се случи случилото се през 2005 - 2008 , демек да не активира прекалено рано оФчия синдром !
този субект ИЛИ не е чел пророчествата ви (и добре че не ги е чел) ИЛИ иде времето да си направите взаимна услуга , хващайки на голо хоро - без да се държите*angel* за ръцете !
----------
миналата година набивах в главата на един от "ресурсните тъпарони" , че единствените истински графики са ЕКГ, ЕЕГ и тези от [www.netdania.com] - защото не се пипат от българи и са продукт на пасивната глупост - тези,които беше "създал" въпросния "ресурсен тъпарон" са по дефолт грешни , защото изходните данни са "произведени" - точно те са продуктна Активната глупост !
-------------
със същият успех предпоставяте и политичесткия избор на всеки четири години и жънете същите "резултати"

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: обикновено става това,което не очакваме
16-01-2010 - 06:25:10
avatar
пунди, теоретично за всичко си прав, но от практиката пропускаш едно - тук не е Западна Европа, тук е България и цените е нормално и трябва да са около 500 евро/м2. Ако са по-високи (ще) сме свидетели на простотии.

Като осъзнаеш последното, ще престанеш да хабиш време в жалки опити за манипулации. Поне да се стараеше да го правиш по-качествено.
Re: обикновено става това,което не очакваме
16-01-2010 - 08:01:15
avatar
Quote
dodo2
пунди, теоретично за всичко си прав, но от практиката пропускаш едно - тук не е Западна Европа, тук е България и цените е нормално и трябва да са около 500 евро/м2. Ако са по-високи (ще) сме свидетели на простотии.

Като осъзнаеш последното, ще престанеш да хабиш време в жалки опити за манипулации. Поне да се стараеше да го правиш по-качествено.
----------
просто момиче си ,та ти е простено !
виж само заглавието на темата - попитай Автора защо така я е озаглавил - какво повече знае от "лекоглавите" ?
щом всички очаквате НЕЩО - ще стане ДРУГОТО нещо !
битката е докато се създадат очаквания - след което следва изненадата , след което оФчия синдром , след което пък "голото хоро без ръце" ...........има и опция за "персонални кожени мартеници" .
----------
спр. периода 2004 - 2008 год
сега е същото,но с обратен знак !
..........
припомням , че ти бях забранил да ме репликираш

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход