Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

обикновено става това,което не очакваме

Публикувано от trader 
Re: обикновено става това,което не очакваме
09-01-2010 - 00:13:07
Quote
PER0
Quote
BulCan
Quote
PER0
Quote
Scyther
Quote
PER0
Quote
Scyther
Кое се е случило неочаквано се пита в задачата? Спукването на балона ли?
Вие може да не сте го очаквали, ма некои други го очаквахме. Е, там е същината и разликата.
Половината от нас смятате, че сме остров на стабилността, нещо, което и предишния и сегашния премиер Ви говорят по телевизора. Ето защо за вас нещата се случват неочаквано. Другата половина считаме, че сме зависими от света. Парите, които причиниха растежа на цените, на заплатите и на БВП, всъщност дойдоха от вън. Сега, когато ги няма, тези неща падат.
Ето защо няма как да се вдигнат преди да сме видели, как паричните потоци потичат пак от вън. Колкото и Дянков да се опитва да закърпва бюджета, той пари не може да напечата. Затова нещата за нас се случват очаквано.
Различна литература четем просто.

Ако приемем, че в БГ нещата се случват с 1 година закъснение, виж в САЩ има някакво стабилизиране, колкото и крехко да изглежда то. А и едва ли някой може да даде ясна прогноза как ще се развият нещата- you know, shit happens. Зa литературата -май е по-важно да я четеш между редовете.

Аааа, имаме си един такъв тука, дето чете между редовете. Обаче чете между редовете на празни листи... Така и пише. Между редовете. Ма не го е огряло нещо...
Недей плаши с САЩ. Те още не знаят къде е дъното. И лага не е една, а около 2 години спрямо тях. Техния балон се спука 2007-ма. При нас кривата спря да расте края на 2008 ма. Тъй че чакай неочакваното доста по-нататък. Не забравяй, че американците си връщат кредитите яко вече 2 години, а ние още не сме почнали да ги плащаме...

Дай ми hint кой е този някой
Лагът може да бил 2 години, поради заслепеноста в величието на БГ от страна на известни управляваши, така да се каже, сега ще следят по отблизо какво се случва в САЩ и света

Ако следят по-отблизо какво става в САЩ, ще видят това:

По искане на банката фирмата в клипчето опразвала по 20-30 къщи на ден, и даже наемaт нови хора за да се справят с деманда! Мajko мила, звучи като в вица за гробарите, дето по време на криза имали най-много работа. Доста са черни краските в интервюто, което още повече ме кара да мисля, че е възможно да има промени в непредвидима посока.

Ако клипчето беше от някое друго ТВ предаване бих се позамислил дали да го възприема сериозно, но това е "60 minutes" (на CBS) - едно от най-сериозните публицистични предавания в САЩ. Добре, че нямаме в България 1001 вида ипотеки като тях (за въпросните 2 вида от клипа не бях чувал даже). Нямаме обаче и фалит на физически лица. Вчера ми беше на гости един американец от Вирджиния. Родителите му преди кризата са вземали ипотеки, купували са къщи в лошо състояние, ремонтирали са ги и са ги препродавали на печалба (все пак са се трудили яко да ги поправят хората, не като да ги купят да стоят само и да чакат повишение на цените за да спечелят от продажба). Кризата ги заварва с три такива къщи (вече отремонтирани), едната са успели да продадат с минимална загуба, но другите две банката им ги е взела и продала на около 40% от стойността на ипотеките, добре, че са обявили фалит и са се оттървали със загубата на къщите и вложените пари в тях само. Какво се случва в БГ при липса на такава опция? Не се изисква особено развинтена фантазия за да си представи човек.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-09 00:17 от BulCan.
Re: обикновено става това,което не очакваме
09-01-2010 - 00:29:23
avatar
Quote
BulCan
Родителите му преди кризата са вземали ипотеки, купували са къщи в лошо състояние, ремонтирали са ги и са ги препродавали на печалба

То затова е хубаво човек да има и малко (елементарни) икономически познания - аз имам едни приятели, които се занимаваХА със същото нещо, но в UK. Прекратиха дейността успешно 3 месеца преди срива там.. smiling smiley
Re: обикновено става това,което не очакваме
09-01-2010 - 00:31:00
Quote
BulCan
Какво се случва в БГ при липса на такава опция?

Той човека си го е написал. "Обикновено става това, което не очакваме..."



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-09 00:40 от Scyther.
Re: обикновено става това,което не очакваме
09-01-2010 - 00:45:10
Quote
Scyther
Аааа, имаме си един такъв тука, дето чете между редовете. Обаче чете между редовете на празни листи... Така и пише. Между редовете. Ма не го е огряло нещо...
Недей плаши с САЩ. Те още не знаят къде е дъното. И лага не е една, а около 2 години спрямо тях. Техния балон се спука 2007-ма. При нас кривата спря да расте края на 2008 ма. Тъй че чакай неочакваното доста по-нататък. Не забравяй, че американците си връщат кредитите яко вече 2 години, а ние още не сме почнали да ги плащаме...
Тук кривата спря да расте в края на август - началото на септември, което по-близо до средата, отколкото до края на годината.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: обикновено става това,което не очакваме
09-01-2010 - 00:50:40
Quote
dragula
Тук кривата спря да расте в края на август - началото на септември, което по-близо до средата, отколкото до края на годината.

Владо, надявам се, че ще ми простиш невежеството.*beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-09 00:52 от Scyther.
Re: обикновено става това,което не очакваме
09-01-2010 - 11:52:35
avatar
Quote
PER0

Ако приемем, че в БГ нещата се случват с 1 година закъснение, виж в САЩ има някакво стабилизиране, колкото и крехко да изглежда то. .

То най.добре да не се случват изобщо, а не със закъснение, че има да се пренасят багажи...
link
Re: обикновено става това,което не очакваме
09-01-2010 - 13:59:33
Ще напечатат 500 млн и готово. На фона на трилионите, които са напечатали от началото на кризата са капка.

Те и преди Голямата депресия яко са печатали, после чак след ВСВ се оправят...
Re: обикновено става това,което не очакваме
09-01-2010 - 14:42:03
Quote
BulCan
Ако клипчето беше от някое друго ТВ предаване бих се позамислил дали да го възприема сериозно, но това е "60 minutes" (на CBS) - едно от най-сериозните публицистични предавания в САЩ. Добре, че нямаме в България 1001 вида ипотеки като тях (за въпросните 2 вида от клипа не бях чувал даже). Нямаме обаче и фалит на физически лица. Вчера ми беше на гости един американец от Вирджиния. Родителите му преди кризата са вземали ипотеки, купували са къщи в лошо състояние, ремонтирали са ги и са ги препродавали на печалба (все пак са се трудили яко да ги поправят хората, не като да ги купят да стоят само и да чакат повишение на цените за да спечелят от продажба). Кризата ги заварва с три такива къщи (вече отремонтирани), едната са успели да продадат с минимална загуба, но другите две банката им ги е взела и продала на около 40% от стойността на ипотеките, добре, че са обявили фалит и са се оттървали със загубата на къщите и вложените пари в тях само. Какво се случва в БГ при липса на такава опция? Не се изисква особено развинтена фантазия за да си представи човек.

И аз подобно на тебе се изненадах силно когато гледах за първи път това предаване. Уж чета доста, но никога не бях чувал за тези два продукта:
OPTION ARMS mortgages
ALTAY mortgages,
които имат потенциал да надминат ефекта на събпрайм ипотеките.
Май тепърва ще чуваме за тези имена.

Допълнително и при търговските недвижимости предстои голямо мазало.
Re: обикновено става това,което не очакваме
09-01-2010 - 15:02:39
Кредита за клипа изцяло предоставям на Gogolcho - той го беше пуснал в една друга тема и аз от там го видях, тук просто ми се стори като подходящ отговор на пост, затова и го издирих в youtube и го сложих. Не е излишно да се гледа от повече хора де...
Re: обикновено става това,което не очакваме
09-01-2010 - 16:37:44
Quote
nacheff
Quote
BulCan
Ако клипчето беше от някое друго ТВ предаване бих се позамислил дали да го възприема сериозно, но това е "60 minutes" (на CBS) - едно от най-сериозните публицистични предавания в САЩ. Добре, че нямаме в България 1001 вида ипотеки като тях (за въпросните 2 вида от клипа не бях чувал даже). Нямаме обаче и фалит на физически лица. Вчера ми беше на гости един американец от Вирджиния. Родителите му преди кризата са вземали ипотеки, купували са къщи в лошо състояние, ремонтирали са ги и са ги препродавали на печалба (все пак са се трудили яко да ги поправят хората, не като да ги купят да стоят само и да чакат повишение на цените за да спечелят от продажба). Кризата ги заварва с три такива къщи (вече отремонтирани), едната са успели да продадат с минимална загуба, но другите две банката им ги е взела и продала на около 40% от стойността на ипотеките, добре, че са обявили фалит и са се оттървали със загубата на къщите и вложените пари в тях само. Какво се случва в БГ при липса на такава опция? Не се изисква особено развинтена фантазия за да си представи човек.

И аз подобно на тебе се изненадах силно когато гледах за първи път това предаване. Уж чета доста, но никога не бях чувал за тези два продукта:
OPTION ARMS mortgages
ALTAY mortgages,
които имат потенциал да надминат ефекта на събпрайм ипотеките.
Май тепърва ще чуваме за тези имена.

Допълнително и при търговските недвижимости предстои голямо мазало.


интересно,как когато хората не разбират,приемат неверни факти от пресата за верни........
филмчето е от края на 2008 година и показва колко грешни са били предсказанията на "професионалистите" тогава.......
в момента армове,сключени 2003-2008 са НАЙ ЕВТИНИТЕ ЗАЕМИ с лихви между 3-4%...дори мойте ипотеки на фиксирани 5% са по скъпи......
при арма се сключва договор,че лихвата след давността на арма се фиксира спрямо щатския прайм рейт,който флуктуира........спрямо ус трежърис,които пък зависият от тяхното търсене и лихвата (дискаунт рейт) с която фед финансират банковата система......
през 2008 много хора очакваха 2009-2010 ус трежърис да рухнат и от там илдовете да изригнат и прайм рейта да стане 10-ки проценти........разбира се,тези,които залагаха на това изгърмяха-в момента сащ има май ниския прайм рейт зза всички времена и СЪБПРАМОВЕ С АРМ В МОМЕНТА ПЛАЩАТ НАЙ НИСКИ ЛИХВИ не само за сащ,но и за целия свят.......ПАРАДОКСsmiling smiley
филмчето е не само НЕактуално днес,но и показва тотално грешната прогноза на "анализаторите" в днешно време.........
цените падат и дифолтите продължават и в днешно време,но това е в следствие на балона и дилевъридж процеса,а не е вече на армовете-напротив-в днешно време тоя с армс си бият гъза у тавана.......с 3.5-4% лихви........
проблема с армовете бе от началото на2007 до края на 2008,когато инфлацията в сащ доведе до драстично покачване на лихвите,а армовете бяха сключени при ниска лихви 2003-2005,и като се развързаха изведнъж прайма скочи и хората трябваше да плащат по 30-50% по високи вноски........но всичко се промени края на 2008,когато фед влезнаха в куонтитатив изинг и удариха прайм рейта в земята........
от края на 2008,до ден днешен си е жив подарък да си със арм........явно не само в бг бъка с "анализатори" ,които са нищо повече от медийни палячовци.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход