Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

обикновено става това,което не очакваме

Публикувано от trader 
Re: обикновено става това,което не очакваме
08-01-2010 - 21:54:49
Quote
PER0
даа, обикновено става не каквото очакваме...И какво очакват хората - цените да паднат още за да си напазаруват както му подобава. А може ли, просто допуснете за момент, че нито цените ще паднат още(значително), нито тези които толкова се точат ще купят нещо. А и защо трябва да има увеличаване броя на сделките - въобще не е необходимо. И без това процента на собственост в БГ е много голяма - нека да започне да намалява. Няма нищо лошо в това. Ще има богати хора с много имоти и бедни които нямат нищо, освен някаква мизерна сумичка в банката, която си мислят че ще им бъде достатъчна да си купят имот. Ще купят ама някой друг път. Ако някой си мисли, че сделка трябва да има на всяка цена - дълбоко се лъже. Комунистическото мислене, че всеки трябва да има - свърши вече

От няколко дни не съм влизал във форума, и за малко да пропусна голамата новина: цените нямао да падат повече !? Тръгвам да понапазарувам няколко НИ защото щом като няма да падат, то защо пък да не започната да се вдигат? *bow* Пък и гледам едни опашки са се извили пред агенциите за НИ, хората се редят, списъци правят, абе като опашките от 90-те. Нема лабаво, цените нема да падат, а ще се вдигат, дори ще скочат рязко.*bow**yes**bow**yes*
Аде чао, че отивам да се редя на опашката.
Re: обикновено става това,което не очакваме
08-01-2010 - 21:55:22
Quote
Scyther
Тогава си сложи една бича цена от порядъка на 2000-3000 Е/м2 и си чакай неочакваното. Кво си тръгнАл да дириш паре от назе мизерстващите с по 5 лева в джоба?

А не не, и аз кат Тортко - ни кУпува, ни продава. Колкото пада от наема - толкоз, не съм алчен. И запомнете - 5м2 днес са 5м2 и след 20г. 5 лв днес колко ли ще бъдат след 20г? Ама аз само си приказвам глупости, тъй, че не ме слушайте
Re: обикновено става това,което не очакваме
08-01-2010 - 21:57:22
[/quote]От няколко дни не съм влизал във форума, и за малко да пропусна голамата новина: цените нямао да падат повече !? Тръгвам да понапазарувам няколко НИ защото щом като няма да падат, то защо пък да не започната да се вдигат? *bow* Пък и гледам едни опашки са се извили пред агенциите за НИ, хората се редят, списъци правят, абе като опашките от 90-те. Нема лабаво, цените нема да падат, а ще се вдигат, дори ще скочат рязко.*bow**yes**bow**yes*
Аде чао, че отивам да се редя на опашката.[/quote]



не, недей да купуваш



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-08 21:58 от PER0.
Re: обикновено става това,което не очакваме
08-01-2010 - 22:15:06
Quote
Ivanchoto
Quote
PER0
даа, обикновено става не каквото очакваме...И какво очакват хората - цените да паднат още за да си напазаруват както му подобава. А може ли, просто допуснете за момент, че нито цените ще паднат още(значително), нито тези които толкова се точат ще купят нещо. А и защо трябва да има увеличаване броя на сделките - въобще не е необходимо. И без това процента на собственост в БГ е много голяма - нека да започне да намалява. Няма нищо лошо в това. Ще има богати хора с много имоти и бедни които нямат нищо, освен някаква мизерна сумичка в банката, която си мислят че ще им бъде достатъчна да си купят имот. Ще купят ама някой друг път. Ако някой си мисли, че сделка трябва да има на всяка цена - дълбоко се лъже. Комунистическото мислене, че всеки трябва да има - свърши вече

Ти си типичен пример за налучкване на резултат по грешен път !! Въпреки това си много близо до основен отговор... Остава да си зададеш правилния въпрос.

HINT1: Антисоциалното ти мислене не е аргумент за "пазара"! "Други" по-антисоциални от теб определят правилата...

HINT2: От къде ще дойдат парите за удовлетворяване на "жизненонеобходимите вземания" - за да продължат да Ви обслужват неотменните в полза на "Другите" ?


Именно, тия антисоциалните, или големите (банки и играчи), защо мислиш, че ще облагодетелстват Пешо с 5-те лева в джоба, а няма да тръгнат по друг път- да облагодетелстват себе си
Re: обикновено става това,което не очакваме
08-01-2010 - 22:30:06
Quote
PER0
Quote
Scyther
Тогава си сложи една бича цена от порядъка на 2000-3000 Е/м2 и си чакай неочакваното. Кво си тръгнАл да дириш паре от назе мизерстващите с по 5 лева в джоба?

А не не, и аз кат Тортко - ни кУпува, ни продава. Колкото пада от наема - толкоз, не съм алчен. И запомнете - 5м2 днес са 5м2 и след 20г. 5 лв днес колко ли ще бъдат след 20г? Ама аз само си приказвам глупости, тъй, че не ме слушайте

A ще има ли кой да ти ги наеме тогава и да ти плаща ? Или мангалите ще се самонастанят ?
Re: обикновено става това,което не очакваме
08-01-2010 - 22:32:59
Кое се е случило неочаквано се пита в задачата? Спукването на балона ли?
Вие може да не сте го очаквали, ма некои други го очаквахме. Е, там е същината и разликата.
Половината от нас смятате, че сме остров на стабилността, нещо, което и предишния и сегашния премиер Ви говорят по телевизора. Ето защо за вас нещата се случват неочаквано. Другата половина считаме, че сме зависими от света. Парите, които причиниха растежа на цените, на заплатите и на БВП, всъщност дойдоха от вън. Сега, когато ги няма, тези неща падат.
Ето защо няма как да се вдигнат преди да сме видели, как паричните потоци потичат пак от вън. Колкото и Дянков да се опитва да закърпва бюджета, той пари не може да напечата. Затова нещата за нас се случват очаквано.
Различна литература четем просто.
Re: обикновено става това,което не очакваме
08-01-2010 - 22:36:55
avatar
Quote
PER0
Quote
Scyther
Тогава си сложи една бича цена от порядъка на 2000-3000 Е/м2 и си чакай неочакваното. Кво си тръгнАл да дириш паре от назе мизерстващите с по 5 лева в джоба?

А не не, и аз кат Тортко - ни кУпува, ни продава. Колкото пада от наема - толкоз, не съм алчен. И запомнете - 5м2 днес са 5м2 и след 20г. 5 лв днес колко ли ще бъдат след 20г? Ама аз само си приказвам глупости, тъй, че не ме слушайте

Това хубаво, но 5м2 днес, ако струват колкото 10м2 след 6 месеца, почва едно чесане по главата. Така след 20г ти ще имаш 5м2, а друг, купил след 6 месеца, ще има 10м2. Я! smiling smiley
Re: обикновено става това,което не очакваме
08-01-2010 - 22:44:15
Quote
PER0
Именно, тия антисоциалните, или големите (банки и играчи), защо мислиш, че ще облагодетелстват Пешо с 5-те лева в джоба, а няма да тръгнат по друг път- да облагодетелстват себе си

Ако успееш да ми обясниш, как некачествен апартамент в некачествена, менте държава е "благодат" ще те черпя истински Дъмбъл ;-).
Ако човек цял живот е живял в блато по-малко калните места сигурно изглеждат манна небесна, но вече 20 години пътуването по света не е привилегия - не пречи да се хвърля по едно око, какво разбират хората под "качество на живот".
Леко се изтърка плочата с "5-те лева" - не всеки, който вижда по-далече от носа си и не се е набутал е без пари.
Re: обикновено става това,което не очакваме
08-01-2010 - 22:46:26
Quote
Scyther
Кое се е случило неочаквано се пита в задачата? Спукването на балона ли?
Вие може да не сте го очаквали, ма некои други го очаквахме. Е, там е същината и разликата.
Половината от нас смятате, че сме остров на стабилността, нещо, което и предишния и сегашния премиер Ви говорят по телевизора. Ето защо за вас нещата се случват неочаквано. Другата половина считаме, че сме зависими от света. Парите, които причиниха растежа на цените, на заплатите и на БВП, всъщност дойдоха от вън. Сега, когато ги няма, тези неща падат.
Ето защо няма как да се вдигнат преди да сме видели, как паричните потоци потичат пак от вън. Колкото и Дянков да се опитва да закърпва бюджета, той пари не може да напечата. Затова нещата за нас се случват очаквано.
Различна литература четем просто.

Ако приемем, че в БГ нещата се случват с 1 година закъснение, виж в САЩ има някакво стабилизиране, колкото и крехко да изглежда то. А и едва ли някой може да даде ясна прогноза как ще се развият нещата- you know, shit happens. Зa литературата -май е по-важно да я четеш между редовете.
Re: обикновено става това,което не очакваме
08-01-2010 - 22:50:33
Бе не си алчен ти за наема, ма подозирам, че си станал по-учтив хазяин. Поне тенденцията е такава, хазяите последно време едни такива учтиви, благи... Пренасят багажа безплатно...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход