Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Туризмът с ръст, всички се спотайват!

Публикувано от др. Иванов 
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
10-11-2009 - 19:48:22
др. Иванов вие що не си кажете истината. Тези хотели са направени за да перат пари, не да се прави туризъм. И винаги ще бъдат на печалба. Като изперат тукашните мръсни пари, ще дойдат руснаците, след тях колумбиците. Накрая и на Осама може да се пробвате ама там ще летят шамари. Вие си кажете др. Иванов, колко пари лично изпрахте. Не може празни хотели и празни плажове да има и вие да отчитате печалба. Никъде го няма тоя филм.
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
10-11-2009 - 22:01:49
Тези хотели са направени за да перат пари, не да се прави туризъм.

Тази глупост как я измисли?
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
13-11-2009 - 11:55:59
Приходите от нощувки в туризма намаляват със 17,5%

[money.ibox.bg]

*huh* *sos*
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
13-11-2009 - 13:26:02
Ся, другарю, въпросът ти за ресторантите е хубав, но си остава малко встрани от темата. А тя, темата, както пише в цитираната от теб статия, измерва нощувки, брой туристи, приходи от реализирани нощувки етс. но не и оборотът на кръчмите в Несебър/Сл.бряг, както и например горивото което е заредил собственикът на ресторанта, спечелил от туристи в съседната бензиностанция... Тъпата овца, която е писала статията е толкова встрани от мача, че трябваше поне да се консултира с някого ....
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
13-11-2009 - 19:32:10
Какъв е броят на хотелите в Слънчев бряг, нарасна ли много в последно време?

- Преди време комплексът е обхващал само Слънчев бряг-Изток. В западната зона, където сега има голямо строителство, имаше предимно административни сгради. В източната част, която наричаме същинският Слънчев бряг имаше 112 хотела, а сега са 141. Пак казвам, че ако в един момент човек успее да се абстрахира от всички тези временни обекти, ще види, че комплексът не е презастроен.

Защото всички тези 15 хил. временни обекти са 15 хиляди допълнително собственици по минимум пет човека работещ персонал, който се движи, влиза, зарежда и това създава допълнителна натовареност на самия комплекс. В зона Запад са доста вече хотелите. 75 хиляди легла са в източната част, но със западната част достигат до 250 хил. легла. Там е огромното количеството апартаменти


Бургас

брой легла 94433

[www.nsi.bg]

Аз на НСИ за броят на дните в годината не вярвам.
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
14-11-2009 - 17:50:37
Де късмет да вземем същите пари това лято - май пак мечти - Иванов ела ми вземи хотела под наем да близна и аз от меда . winking smiley после ще почерпя .
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
14-11-2009 - 19:01:18
Иванов ела ми вземи хотела под наем да близна и аз от меда . после ще почерпя .

Трудно ще стане, защото си българин. Българинът расъждава така: аз това лято взех от заведението 12 хил. чисти и се утрепах от работа, затова догодина няма да работя и ще си гледам кефа като дам заведението за 18 хил., това е конкретен пример от преди 5-6 г. Той се скъсал да работи и изкарал 12, аз да му платя 18 хил?!?

Аз работя по друг начин, под наем не взимам, защото не ми се гърби за пари, които реално са ми 2-3 промени на статут. Работя на процент. Казваш какво си изкарал, легла, персонал, разходи по сметки, аз проверявам дали е вевно и си правя сметката може ли да вдигна печалбата. Ако мога се разбираме за кайметата. Поемам всичко, организация, тур оператори, екскурзии, снабдяване, данъчни, стопанска, всичко.

Същото ако имаш ресторант. Има ли потенциал, аз правя организацията, тип обслужване, туроператори, снабдяване и т.н. Но за да си струва трябва да е с поне 200 места. Може и по-малко, но иска вложения, за да го направиш скъп, да му организираш клиентелата и въобще е по сложно. Ресторант е хубаво да е 300-400 места за да го вържеш с туроператори и на вечер да остават чисти по 10-12 от човек, без да те е грижа за нищо. Такъв се снабдява евтино, прави се точно меню, защото тур операторите взимат половината, но пък подпишат ли за 150 човека дойдат или не, плащат. там се върви на 50 - 60 лв. куверт, програма и т.н.

Хотелиерството и ресторантьорството са най-трудният бизнес, за това трябва акъл, не е като да управляваш банка.
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
14-11-2009 - 20:32:42
avatar
А бе Инавов ти си с ампутиран мозък, за какъв акъл мечташ?
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
14-11-2009 - 20:35:03
clap: Един човек който наистина е в този бранш *ok*
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
14-11-2009 - 22:01:26
2009 г. се оказа най-лошата за туризма от 5 години насам


[pari.bg]

[www.segabg.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-14 22:21 от morski.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход