Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Туризмът с ръст, всички се спотайват!

Публикувано от др. Иванов 
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
10-11-2009 - 10:33:09
В Слънчев бряг ви евтино, в Банско ви скъпо! На неудачникът навсякъде му е криво!
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
10-11-2009 - 10:59:31
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> В Слънчев бряг ви евтино, в Банско ви скъпо! На
> неудачникът навсякъде му е криво!


Знаеш ли колко ще се радвам картите за лифта в Банско да станат 100 евро на ден?
Пък ако може и в най-долнопробните хотели нощувката 500 евро на вечер.

Само това е начинът Банско да се поизчисти от миризливите софийски селяндури.
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
10-11-2009 - 11:11:40
avatar
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Глупости без край! Дори да се приеме на 100%
> написаното, всички обекти на "мафиотите" няма да
> минат 5% от обектите на комплекса. Нямате
> елементарна представа за мащабите там. ВИС имали 1
> хотел и 2 с подставени лица, СИК 3-4, едикой си -
> 2. От над 150 хотела. Сл.бряг е изключително
> спокойно място, без престъпност или поне много
> пъти по-ниска от другаде.


ХА ХА ХА !!! забравил си да добавиш "През Зимата"
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
10-11-2009 - 11:54:42
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Тепавичаров, Спиро,
> Понеже си от доайените на кухите лейки ще ти
> обърна вниманието на фактът, че др. Иванов никога
> не е споделял мнението на Томба, Жирардели,
> Стенмарк и други лаици, относно качествата на
> Банско. Банско не може да се мери със Сл.бряг и
> винаги съм съветвал да се избягва като място за
> вложения. Причините са много, няма да ги пиша,
> защото така или иначе нищо не разбирате.
> Това, че има цени от 350Е/м2 е добре за клиентите,
> обещал съм на жената да й купя там, защото й
> харесва. Аз не ходя по такива места. Може след
> време да се развие, но едва ли. Слънчев бряг е
> изключение, а не правило, както решиха някой.

др. Иванов, Ванка,

Понеже лепваш на Спиро етикета който ти е татуиран на челото, ще ти кажа следното:

Зимните курорти на Балканите не са толкова много, поради липса на планини с дадености за ски.

VS.

На Балканите има толкова много плажове, че да отидеш на "сънито" е все едно от цял чувал с п___и да хванеш дебелия х_й.
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
10-11-2009 - 13:05:35
Зимните курорти на Балканите не са толкова много, поради липса на планини с дадености за ски.

VS.

На Балканите има толкова много плажове, че да отидеш на "сънито" е все едно от цял чувал с п___и да хванеш дебелия х_й.


Понеже народът е прост, заради което животът е тежък, ще посъветвам представителите на народа да се съобразяват с фактите, а не с желанията. Когато на едно предимно планинско място - Балк.п-в - едните курорти са кът, а другите в изобилие, разумният човек не се пита защо това е така, а инвестира където е навалицата и най-вече, най-вече, където е бил посъветван от др. Иванов.
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
10-11-2009 - 13:50:48
Камелия, душице, не съди така смело без да ме познаваш! НЕ аз, а ти си вероятно много по-далеч от действителността, защото аз получавам първична информация от хотел/и - разбирай ЦИФРИ, които следя целогодишно, а не накрая, и на тяхна база вземам решения, с които се опитвам да подобря тези цифри и то преди всички останали да ги научат. Би трябвало да ти стане ясно, че съм от бранша и то не келнер (нямам нищо против келнерите..). Мога да ти напиша с точност данните от много хотели и много на брой от големите туроператори, просто защото съм в бранша, имам необходимите контакти, разбирай вътрешна информация от бивши или настоящи колеги, приятели етс. Влезлите на покупки в София македонци или гърци не ме интересуват в случая. Има ли смисъл да обяснявам, че нито вече "бившата"... Крушкова, нито заместниците и, нито предишния Марио Ал еди кво си са виждали турист на живо, камо ли да знаят какво става по морето, та да ви изнесат някакви реалистични цифри? Най-доброто, което можеха да направят е да слушат за реалността. Но хората от бранша вкл. собствениците знаят, друг въпрос е какво декларират и няма нищо лошо да се признае истината. Само с отричане не става. И когато говорим за цифри, истина е че има фирми (по-малко), които дори са си повишили печалбата, макар и на по-нисък оборот с цената например на съкращения , влошаване на качеството етс. Това не оспорва основната теза и др.Иванов просто си лъже - не ми пречи. Иначе няма значение в случая на кого му харесва или не Сл.бряг - тук другарят нека развие тезата докрай, дори е интересно да се зачете човек...да види какво мислят хората winking smiley
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
10-11-2009 - 15:17:37
Келеш,
Какво ти казаха за работата с подадени от бранша цифри заключенията на данъчните служби, проверявали комплекса, според които оборотите са занижавани между 10 и 100/десет и сто/ пъти. Като цитираните случаи, когато ресторант отчита под 200 лв. оборот, а когато проверяващите са там цял ден около 12 хил. И например запитвал ли си се къде се отчита оборотът на 30%, /около 20 -30 хил./ от апартамента и студия, получени като обезщетение. Аз лично навалица от бабички пред данъчното не съм забелязал, още по-малко да се редят на опашка пред НСИ за да си внесат отчетите. Дори бих се изненадал ако знаят какво е данъчен и статистика.

Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
10-11-2009 - 15:44:07
Плач и скърцане на зъби...

Румънци, поляци и руснаци спасили туристическия сезон

[frognews.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-10 15:45 от др. Иванов.
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
10-11-2009 - 16:11:52
avatar
Невидимко Написал:
-------------------------------------------------------

> Знаеш ли колко ще се радвам картите за лифта в
> Банско да станат 100 евро на ден?
> Пък ако може и в най-долнопробните хотели
> нощувката 500 евро на вечер.
>
> Само това е начинът Банско да се поизчисти от
> миризливите софийски селяндури.


Що, ти като виден селски селяндур, сигурно пръв ще извадиш 500Е, че да цъфнеш на почивка?
Re: Туризмът с ръст, всички се спотайват!
10-11-2009 - 19:32:20
Това лято сезона бе по слаб с от 20 до 50 % на юг от Бургас - Созопол,Приморско,Китен,Лозенец,Царево,Ахтопол и др. *yes*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход