Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реалната цена на кв. м жилищна площ в София е между ?530 - 600

Публикувано от papata129 
Реалната цена на кв. м жилищна площ в София е между ?530 - 600
06-11-2009 - 15:14:13


Реалната цена на кв. м жилищна площ е между 530 – 600 евро. Това съобщи главният архитект на София Петър Диков по време на конференцията за недвижими имоти Balrec. По думите му преди кризата строителните фирми са печелели между 100 и 150% от цената на имота, което било недопустимо, и 2010 г. ще бъде решаваща за сектора.............................................


Статията е www.klassa.bg
Така ставали ааааааааа????



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-11-06 15:20 от papata129.
Re: Реалната цена на кв. м жилищна площ в София е между ?530 - 600
06-11-2009 - 17:44:13
papata129 Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Реалната цена на кв. м жилищна площ е между 530 –
> 600 евро. Това съобщи главният архитект на София
> Петър Диков по време на конференцията за недвижими
> имоти Balrec. По думите му преди кризата
> строителните фирми са печелели между 100 и 150% от
> цената на имота, което било недопустимо, и 2010 г.
> ще бъде решаваща за
> сектора...........................................
> ..
>
>
> Статията е www.klassa.bg
> Така ставали ааааааааа????


главният архитект на София Петър Диков явно все още не е проумял че това е цената, ама в лева НЕ в евро. И че докато ги плямпат такива глупости за подкрепят нечии интереси нещата ще стават все по-зле. Айде на Пунди му е простено ама този все пак главен архитект на София се води за да ги плещи такива простотии.
Re: Реалната цена на кв. м жилищна площ в София е между ?530 - 600
06-11-2009 - 17:51:59
И какви са тези глупости че "строителните фирми са печелели между 100 и 150% от цената на имота" - по прости сметки, преди кризата, фирмите са имали печалби от минимум 300% до 500-600% на някои места!!

Цена от 300Е е реална в момента!!
Re: Реалната цена на кв. м жилищна площ в София е между ?530 - 600
08-11-2009 - 12:04:59
Цена от 300Е е реална в момента!!


Но само за момента обаче. Следващият сценарий е 179евро/м2, 5-6 големи АНИ-та от рода на Remax с 200-300лв твърдо възнаграждение за добро качество на услуга за огледи или за намиране на наемател. Всичкото останало на улицата и на опашката за безработни. Строителните фирми и те по същата формула. А банковият сектор с тотално преразпределение на пазара със съвсем нови сериозни играчи. Това е.
--------------------
Когато човек си въобрази, че нещата зависят от него и само от него, значи си е повярвал повечко, характерно за хора, които показвайки уж някакво самочувствие, се опитват да прикрият липсата на такова, а в същото време единственото, което става ясно е, че са неудачници и комплексари.
Re: Реалната цена на кв. м жилищна площ в София е между ?530 - 600
08-11-2009 - 12:49:21
avatar
М ...да!

Пак изтриха неудобна тема преди малко!
Няма място за ерес!
Re: Реалната цена на кв. м жилищна площ в София е между ?530 - 600
08-11-2009 - 13:33:34
кратункьо, присъствието тук на няколко изключително тъпи, невъзпитани, неграмотни и злобни люде по никакъв начин не помага никому. На мястото на модераторите отдавна да съм спрял достъпа им до форума.
Re: Реалната цена на кв. м жилищна площ в София е между ?530 - 600
08-11-2009 - 16:56:38
530 – 600 евро може да е цената само на ново хубаво строителство.
Няма как стария панел да е на такива цени. Вчера бях в панелен блок и направо ми се доплака на какво са подложени живеещите в него, ако битуването в подобна кочина въобще може да се нарече живот в 21 век.
Нека хората си дадат реална оценка на имотите. Вече на всеки е ясно, че първо имота не е вечен, второ, че не е нищо кой знае колко скъпо. Голя част от участниците на пазара, следва да делят посочените цени на 2.
Re: Реалната цена на кв. м жилищна площ в София е между ?530 - 600
08-11-2009 - 18:21:10
avatar
Цените на панелките в Люлин и другите гета на София конвергират към под 200 евро/кв.м.
Re: Реалната цена на кв. м жилищна площ в София е между ?530 - 600
08-11-2009 - 19:59:34
Невидимко Написал:
-------------------------------------------------------
> gekko Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Цените на панелките в Люлин и другите гета
> на
> > София конвергират към под 200 евро/кв.м.
>
>
> Този който продаде на 200 евро/м2 ще да е голям
> търговец. Да продадеш кимизарник с технически
> изтекъл срок за заварките между панелите в него
> дето не се знае дали 3 по Рихтер няма да е края на
> целия квартал си е жив обир.

А представяте ли си завалииките, дето проадоха живота си за тоя гнил панел. Милите хем цел живот в кочината, хем роби на банката до гроб. Ние ги предупредихме ама, както знаете главата на ипотекраря омеква само, ако се вари захлупена с камък 2 часа след като камъка омекне :]
Re: Реалната цена на кв. м жилищна площ в София е между ?530 - 600
08-11-2009 - 20:36:18
530 – 600 евро може да е цената само на ново хубаво строителство.
Няма как стария панел да е на такива цени
-----------
Категоричността на някои от вас по, по, най ме развеселява, човече ти имаш ли представа от :
- себестойността на новото строителство и защо тя е различна в различните райони ?
- имаш ли представа от продължителността на живота на панелите и ако -да, откъде я научи , щото аз досега съм прочел няколко коренно различни мнения на специалисти, не на лаици като теб ?
- защо според теб панел на 20 м от "Оборище" да не струва повече от нов апартамент в Обеля ?
Оставам с впечатлението, че общуваш само с хора, живеещи в кочини, защото съм виждал стотици панелни жилища, в които хората се чувстват добре и са си ги направили уютни.
Дано ми отговориш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход