Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Графиката наближава психологическата граница 900Е

Публикувано от SpensX 
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
14-11-2009 - 10:47:04
За всяко нещо трябва да има технология на работа. Не може в една АНИ един да работи по един начин, друг по друг. За мен като клиент е важно, на който и брокер да попадна в дадена АНИ да получа едно и също обслужване.
---------------------
Я пак ?! Как си го представяш , та в моята АНИ близнаци да работят, пак биха били различни ! Технологията на работа е почти еднаква, разликата е в подробностите. В твоята работа всички работят еднакво и са еднакво добри ли ? Пет пръста на ръката имаш и са различни.
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
14-11-2009 - 10:51:23
Съгласен съм с теб, че жилище с цена на м2 не се купува.
Ей затова искам да знам - давам толкова и толкова пари за стаи с такива и такива размери
---------
Чудиш се от кой кладенец още да докараш вода, за да ми обясниш колко не умеем да работим ? От опит ти казвам - от сто клиенти, най - много двама мерят, или искат точни размери, останалите гледат и преценяват. Има и такива, които задават тъпия въпрос "Какви са съседите ?", което според теб би означавало да направим и това проучване ли ? А въпросът е тъп, защото ако днес съседите са прекрасни хора, утре съседа може да си продаде имота на някой, значително по - мургав от мен, който ще ги скъса от чалга например.
Анонимен потребител
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
14-11-2009 - 10:58:18
БМВ като произвежда коли има ли разлика дали я е правил Ханс в понеделник или Зузане в четвъртък?
Нещата се правят по един и същи начин и ти получаваш един и същ качествен продукт.
Какво значение има че Ханс и Зузане са различни - начина им на работа е еднакъв.
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
14-11-2009 - 11:03:53
Тинки, Ханс е направил колата, ама не се срещате при продажбата/покупката, това първо, второ - искаш да кажеш, че всички коли от тази марка са еднакво добре направени ли ? Дали не си се объркал нещо ?
Анонимен потребител
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
14-11-2009 - 11:06:32
Аз се опитвам да ти обясня, че ще си спестиш много огледи ако си направиш труда за 5 минути да измериш стаите.
Кажи ми трябва ли да разкарваш 10 човека до един и същ имот за да установят на място, че височината е 2.30?
За какво да си губим взаимно времето?

Ето за това те приканвам, направи една анкетна карта с параметрите на имота и най-често задаваните въпроси за да си спестиш разкарвания.
Въведи си тази информация в обща база достъпна за всички брокери, за да не се стига до отговори от сорта на - ами той колегата ...
След като една АНИ рекламира един имот, то трябва, на който и да попадна да ми даде цялата налична информация за имота. За целта тази информация трябва да е систематизирана по определен начин (анкетната карта) и пак повтарям - общодостъпна. Не може информацията за един имот да стои в главата на брокера - тя трябва да се съхранява в АНИ. Иначе АНИ се превръща в едно място с телефони и нищо повече.
Анонимен потребител
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
14-11-2009 - 11:08:34
Ако някоя кола не е добре направена то е защото някой не е спазил правилата за направа й.

Това е нещо съвсем различно от това да се разсъждава на принципа - т.к. всеки може да наруши правилата значи няма нужда от правила.
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
14-11-2009 - 11:36:05
След като една АНИ рекламира един имот, то трябва, на който и да попадна да ми даде цялата налична информация за имота. За целта тази информация трябва да е систематизирана по определен начин (анкетната карта) и пак повтарям - общодостъпна. Не може информацията за един имот да стои в главата на брокера - тя трябва да се съхранява в АНИ
-----------------
Прав си, така е. Аз също се ядосвам , когато ми кажат "Колежката, която води тази оферта е в отпуск", защото това е несериозно и некоректно и към собственика на имота , освен, че е непрофесионално. От друга страна се радвам, че има колеги, които работят по този начин, така моята АНИ се отличава с професионално отношение и при огромната конкуренция , при толкова ного случайно попаднали и затворили вече АНИ-та, никой от моите брокери да не е напуснал, или уволнен. Всъщност какво по - нормално от това различните хора да са наистина различни ?
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
14-11-2009 - 11:37:52
Това е нещо съвсем различно от това да се разсъждава на принципа - т.к. всеки може да наруши правилата значи няма нужда от правила.
-----------
В нашата работа правила има, макар неписани, друг е въпросът кой и как се съобразява с тях. То си личи по джоба Тинки, който умее да работи това, няма как да е беден, напротив.
Анонимен потребител
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
14-11-2009 - 11:42:31
Quote

То си личи по джоба Тинки, който умее да работи това, няма как да е беден

Абе да ти кажа като гледам май джоба няма много общо със спазването на правилата. Не говоря конкретно за АНИ.
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
14-11-2009 - 11:46:57
Аз пък говорех конкретно за АНИ, за това кой може и кой - не. В нашата работа това си личи по джоба, в твоята не знам как е.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход