Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Графиката наближава психологическата граница 900Е

Публикувано от SpensX 
Анонимен потребител
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
13-11-2009 - 11:38:11
dicho, аз съм се наслушал на всякакви отговори:
Въпрос: колко са размерите на спалнята?
Отговор 1: ами големичка е
Отговор 2: ами аз не съм го гледал ама то като общата е 120 за тристаен трябва да е голяма спалнята
Отговор 3: той колегата го е гледал, ама сега е на оглед ...
Отговор 4: то там е правено едно преустройство и малко от спалнята е вкарано за по-голяма баня, ама пак си става
Отговор 5: ами нормална спалня, вие какво искате

Та това, което аз искам е отговор от сорта - 3.5м на 4.5 м

Въпрос: какво изложение е спалнята?
Отговор 1: ами много е слънчева
Отговор 2: чакайте сега да се ориентирам, че миналата седмица бях там - май е юг, ама може и запад да е.
Отговор 3: виж предния отговор 3

Аз искам отговор от сорта на: юг, запад, север, изток, югозапад, югоизток, северозапад, североизток.

Ей тези два въпроса като ги зададеш за 3-те стаи на един тристаен апартамент и ...

Ако пък питаш дали асансьора е до апартамента ...
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
13-11-2009 - 11:47:28
Тинки, на горните ти въпроси, може да отговори само човек, който е бил в апартамента, не е задължително всички брокери да са ходили навсякъде и да знаят всичко. Знам, че в нашата работа е пълно с хора , които не знаят, не искат, не могат и няма да се научат да работят, но обобщенията ти не са ми по вкуса. В този момент около мен са всичките ми брокери, ако зададеш какъвто и да е въпрос, за който и да е имот, ще имаш отговорите веднага, като тръгнат по огледи по - късно, на въпросите, свързани с новото строителство пак ще имаш отговори веднага, но за останалите - няма как да стане.
Анонимен потребител
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
13-11-2009 - 15:08:13
Аз отдавна апалирам брокерите да си направят едно въпросниче от 50 точки примерно.
И преди да пуснат нов имот за реклама да си попълнят въпросничето.
Ти видял ли си в някоя АНИ да го има това нещо?
Примерно идва продавачът при вас и сядате на една маса и почвате:
1) квартал -
2) тип -
3) вид строителство -
4) етаж
5) цена -
ей до тука ви свършва списъчето.
А то тука трябва да започва.

- година на построяване
- изолация, дограми ?
- за всяка стая - размери, изложение
- височина
- ако е първи жилищен етаж над какво е - магазини, гаражи, вход, тунел ..., има ли издадени части, на каква височина е
- ако е към последните(2-3 преди последния) - какво има отгоре - тераси, покрив или цял етаж
- колко апартамента са на етаж
- апартамента до асаньор ли е? Ако да коя стая е в съседство с асансьора.
- отопление - какво
- ако е на газ със самостоятелно котле в апартамента ли е или общо за блока
- ако е външен апартамент на калкан ли е сградата, ако е калкан, кои стаи са на калкана
- възможност за паркиране
- има ли някаква такса за поддръжка, портиер и т.н.
- поне по 2 снимки от всяка стая + бани и коридор


Ей това като го видя разпечатано или във вид на някаква формичка на ПЦ-то и всеки клиент да се анкетира преди да се почне рекламата тогава ще повярвам, че има БРОКЕРИ. Подобна анкетна може да се направи и да купувачите.
Анонимен потребител
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
13-11-2009 - 20:07:05
Ами значи Парижките брокери трябва сериозно да се замислят как работят.

Трябва да има единен начин на работа. Не може един брокер по един начин да описва един имот, друг по друг.
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
14-11-2009 - 08:43:26
avatar
Дичо, а аз как да възприема последните ти две твърдения:

dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> zlostyr, как да възприемам факта, че по - скоро 9
> от 10 знаят отговорите , а вие твърдите обратното
> ?
Почти нямам случай някой колега да не ми е
> отговорил на подобни въпроси, защото в огромната
> част от случаите ние имаме копия от цялата
> документация на съответния строител.

dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> ... Знам, че в нашата работа е
> пълно с хора , които не знаят, не искат, не могат
> и няма да се научат да работят
, но обобщенията ти
> не са ми по вкуса.

Хем 9 от 10 знаели, хем било пълно с такива дето не знаели. Последно?

И още нещо - не говоря само за ново строителство.
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
14-11-2009 - 09:56:53
Ей това като го видя разпечатано или във вид на някаква формичка на ПЦ-то и всеки клиент да се анкетира преди да се почне рекламата тогава ще повярвам, че има БРОКЕРИ. Подобна анкетна може да се направи и да купувачите.
--------------------
Да се анкетира всеки клиент по начина, по който ТИ искаш ? Не си ли е работа на всяка АНИ как и къде да рекламира ? Въпросите, които си изписал си имат отговорите и всеки интересуващ се ги получава, но това няма как да стане по друг начин, освен в разговор по телефона, или на живо. За рекламирането изписахме десетки страници, дано си разбрал, че в една реклама не може да се изпише всичко, има ограничения и в сайтовете , и в печатните издания.
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
14-11-2009 - 10:00:30
Трябва да има единен начин на работа. Не може един брокер по един начин да описва един имот, друг по друг.
-------------
Тинки, на път си съвсем да ме разочароваш, имах по - друго мнение за теб. Може би ще поискаш и във всички останали сфери да се рекламира и работи еднакво ?! Ако се вслушат в теб, двата магазина за хр. стоки до нас, които са на 5 м един от друг, трябва да си уеднаквят цените, начина на работата, раб. време, така ли ? Това ме връща към едно друго време от недалечното минало...
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
14-11-2009 - 10:12:16
Хем 9 от 10 знаели, хем било пълно с такива дето не знаели. Последно?

И още нещо - не говоря само за ново строителство
-------------------
За да бъдеш успешен брокер се изискват умения, които различните хора притежават в различни степени, на първо място е умението да общуваш, останалото се учи и в движение. Уточнявам - когато говорим за ново строителство, колегата насреща ще ми отговори на всички въпроси, защото има документацията от строителя, което съвсем не означава, че знае, може и е добър брокер. А ако не говориш само за ново строителство и искаш брокерите да знаят размерите на помещенията означава, че никога не си купувал, или продавал имот, иначе щеше да си наясно, че няма как да се знаят размерите, освен ако не си ги премериш с ролетката, знаеш ли, че има НА в които не е упомената квадратурата на имота, а с ролетката можеш да измериш СВЕТЛАТА, не и чистата площ ? И последно - развеселяват ме клиенти, които питат "Колко излиза кв м ?", развеселяват ме, защото за едно и също жилище мога поне по два различни начина да докарам една и съща цена, която и в двата случая ще е абсолютно вярна, а всъщност кое е важно, когато си купуваш жилище - дали те устройва като цена, разпределение, местоположение, състояние, или колко ти излиза кв м ?
Анонимен потребител
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
14-11-2009 - 10:16:11
За всяко нещо трябва да има технология на работа. Не може в една АНИ един да работи по един начин, друг по друг. За мен като клиент е важно, на който и брокер да попадна в дадена АНИ да получа едно и също обслужване.
Затова информацията за имотите в дадена АНИ трябва да е систематизирана.
Аз като се обадя, който и да ми вдигне телефона трябва да може да отговори на въпросите ми. За целта той трябва да се ориентира бързо в "записките" на колегата си. Ето за това трябва както му викат в казармата - монщровка. Е, затова трябва да има някакъв вид стандарти при работа.
Анонимен потребител
Re: Графиката наближава психологическата граница 900Е
14-11-2009 - 10:21:55
Quote

когато говорим за ново строителство, колегата насреща ще ми отговори на всички въпроси, защото има документацията от строителя

Пробвай да зададеш въпрос на брокер дали конкретен блок в Манастирски ливади имат канализация примерно?

Не виждам нищо сложно в това един брокер освен фотоапарат да си носи и една ролетка + компас. Колко време отнема измерване на една стая, а знаеш ли колко огледа ще спестиш?

Съгласен съм с теб, че жилище с цена на м2 не се купува.
Ей затова искам да знам - давам толкова и толкова пари за стаи с такива и такива размери.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход