Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени в САЩ

Публикувано от itso 
Цени в САЩ
04-11-2009 - 01:23:53
Седя си тука , чета трудовете на недостижимите великани Прунди, др.Еванов, Турбозор и ми стана интересно какви са цените в американския Слънчев бряг или както му викат там The Little Sunny, а за хората с енциклопедични знания познат и като Лас Вегас. Верно малко по-мизерно си е, даже и море няма , само пясъци ама все пак си викам дай да видим кви ги вършат тия капиталисти. Та ето на какво попадам
[realestate.yahoo.com]
Това е 14 страница (има и преди и след това) за къщи с над 2 спални , до $100 000, отстрани има филтри каквито искате, за който си град искате , цъкайте и гледайте - стига да искате smiling smiley
В главата обаче ми се зараждат няколко въпроса и ще бъда благодарен на запознатите да ми отговорят ( такива живели в САЩ, не Несебърската(Сл.Бр.) аристокрация или Люлинския Брокерски Елит).
Наистина ли в Щатите цените са такива?
Как е възможно в просперищата България цените да се паднали до нива като в упадналия , пропит с пороци, забит някъде в нищото, с мизерното си улично осветленийце и тук таме фонтан (че някои и с вързан магнетофон към тях) Лас Вегас?
Има и още , ама май много се отплеснах - А, наздраве! *drunk* *beer*
Re: Цени в САЩ
04-11-2009 - 01:41:17
Абе аз не съм живял там, ама само да спомена че гаражите не влизат в жилищната площ (нашите строители каквото искат да си мислят). А доста от къщичките са с 1-2 гаража. *drunk*
Наздраве за българското монолитно строителство!
Re: Цени в САЩ
04-11-2009 - 11:24:57
Аз съм живяла в САЩ.Цените не мога да коментирам,но там строителството е доста по-различно..Имам роднини,които работят там все още,подменят тръби и знам че режат стените и после ги снаждат.В Лас Вегас съм била за 3 дни и там където месните хора живеят е доста неугледно.Туристическата част няма какво да коментирам,много ми хареса.
Re: Цени в САЩ
04-11-2009 - 11:42:23
При нас такова животно нема winking smiley
Re: Цени в САЩ
04-11-2009 - 11:54:41
Пуснатата информация е нтересно и като повод да научим нещо повече за имотите там.
Айде да се абстрахираме поне за миг от ъп/даун пристрастията.

Посочените примери са на цени от порядъка 35 000 Щ.Д.
Срещу тази цена се предлага някакви домове, които по нашите традиционни разбирания не е напълно подходящо да наречем къща, в смисъл да се опитваме да правим директни сравнения. Става дума за леки конструкции. Трудно ми е да намеря най-подходящото съответствие т.к. у нас има голямо разнообразие от понятия в оборот: сглобяеми, американски, дървени, тип бунгало и др.

Квадратурите са между 800 и 3300 кв. фута. Да речем между 75 и 300 м2. По-често срещани са 100 до 130 м2.

Какво влиза в тази квадратура ?

Каква е обичайно срещаната големина на парцела към този тип къщи ? По филмите съм виждал и подобни постройки наредени понякога доста гъстичко редом, други доста разточително. САЩ са все пак много голяма и относително рядко населена страна според нашите европейски разбирания.

Сделка по придобиване на такъв имот ще бъде съпътствана от данъци и такси. Колко бруто?

ЛВ си е в пустинята все пак. Какви "екстри" още вървят с притежаване на подобен имот? Да не се окаже, че цената там е по-ниска защото примерно вода и ток и др. са несъразмерно и пъти по-скъпи, а няма начин да не ги ползваш в сериозно количество?

Любопитен и добронамерен съм ! :-)))

Re: Цени в САЩ
04-11-2009 - 12:06:02
Да не забравяме, че за цената на имота е важно мястото, лакацията. Затова не могат да се сравняват места из пустините със Сл.бряг. Отделно тук правим къщи, не живеем в бунгала. Цените там наистина са такива, но по-важна е цената, която плащаш да живееш в такава къща. Защото е хубаво да се замислиш защо 1 м2 в центъра на Лас Вегас/много хубаво място/ струва колкото една къща из пустинята.
Re: Цени в САЩ
04-11-2009 - 12:16:46
Ей, мноу стиснати тез американци бреййй, хем зимат по 100-200 илядо на година и пак не щат да си плащат къщурята кат са толкоз ефтинжос, че накрая им ги зимат даже. Луди ора *xxx* *xxx*
Re: Цени в САЩ
04-11-2009 - 12:27:27
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> reni_dim Написал:
> > ... В Лас Вегас съм била за 3 дни и там
> където месните хора живеят е доста неугледно.
>
> Да бе, много неугледно, и много скъпо: $39,900 -
> къща 1,023 Sq/Ft = 95 м2, 2 спални, 2 бани ...
> [www.platinumrealestatelv.com]
> .aspx?ListID=813578
>
> и заплатите им в Лас Вегас едни такива ниски,
> ниски:
> медиана 65,000$, високи: 310,000$ и повече,
> минимални: 30,000$ (9% от населението)
> [www.jobvolume.com]
> as+vegas&t=y

Нещо не ми стана ясно- къщата на снимката е на два етажа............ eye popping smiley
Re: Цени в САЩ
04-11-2009 - 12:34:16
Upstairs Unit, overlooking the pool. Covered patio. Large rooms, 2 bedroom, 2 bath condo, gas fireplace.

сега разбра ли, или още съзираш измама в обявите на УСА брокерите smiling smiley
Re: Цени в САЩ
04-11-2009 - 12:41:11
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> Upstairs Unit, overlooking the pool. Covered
> patio. Large rooms, 2 bedroom, 2 bath condo, gas
> fireplace.
>
> сега разбра ли, или още съзираш измама в обявите
> на УСА брокерите


Не съзирам измама, питам само. Като не са дали повече снимки за ориентация............нищо че комисиона им е 7%............. :]
Това, последното е в синхрон с изказванията за работата на българските брокери.......... :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход