Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени в САЩ

Публикувано от itso 
Re: Цени в САЩ
05-11-2009 - 14:23:56
Барбарон,
Продавам само парцели-наследствениСлава богу имам много и безуспешно или не, мога да чакам,не бързам.
Коментари правя,защото съм живяла 5 години в Сащ (Маями* ,а и доста пътувах.Не знам какво глупаво и заядливо видя.
А на Перо - Честито!
Re: Цени в САЩ
05-11-2009 - 14:26:59
avatar
Иванов изглежда и за Лас Вегас историите си ги чул на съседната маса, не ти ли писна да пишеш неща пета ръка?
Re: Цени в САЩ
05-11-2009 - 14:27:41
На Гето-Честито!
Re: Цени в САЩ
05-11-2009 - 14:48:24
Благодаря Рени!

Аз живях 3 год. в Чикаго, а известно е, че това е един от най-високо развитите индустриални и богати райони в ЮС. Видях лукс и разкош, но мизерията и тоталната нищета е само през една улица> Сигурен съм че има "къщи" и за $10000, но аз там не само няма да заведа децата си, но и кракът ми няма да стъпи. Мизерията която видях в САЩ е потресаваща както по качество така и по огромните си размери. Не казвам, че у нас е цвете за мирисане и има още мн. да се желае, но нека не бъдем черногледи и да престанем да се самоунижаваме, защото хубавите неща са повече, а и всичко си зависи само от нас гражданите *ok*

И само да добавя нещо за заплатите. Един приятел ми се обажда и казва: гледах обява за работа в Канада $12 на час, ей човек това са много пари бе! Много ама са нищо, защото от тях автоматично ти взимат 50% данъци, а в лас Вегас обслужващият персонал работи и за $6-7 на час. А "ниските" цени в магазините са обявени без ДДС и касиера като натисне "Тотал" цената може да те изненада. И още, нашенските "инвеститори" като купят чудната къща за $30000 ще трябва да платят и: данък, хонорар на адвоката, 5% на посредника и още, и още....
Аз май мислех да не влизам в безмислени дискусии, но при наличието на чичо Гугъл да говориш глупости е дразнещо!

*drink1*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-05 14:59 от Geto.
Re: Цени в САЩ
05-11-2009 - 14:54:30
друсания Иванов,
какви бунгала сънуваш, бе. Това да не са ти почивните станции в Несебър. Населението на Вегас е прибризително 600 000. Колко човека живеете в Несебър? Водата и електричеството идват от язовир Хувър - [www.segabg.com] , така че спокойно не е като да няма. Къщите , чиито цени коментираме са из целия град, и не са единични случаи, а са много. Както barbaron беше дал линк към map.google.com , можеш да разгледаш виртуално улиците при това детайлно и да си направиш сравненеие със Съни-то. Разгледай и оферти за по 100-на хиляди и ги сравни с нашите тука. Направи сравнение и със запалтите тук и там, ниво на безработица и т.н., барабарон много добри линкове беше дал. Колко ви е средният доход в несебър и от какво се формира - може би от пенсията+квото падне 2-3 месеца през лятото и това е. Колко ви е средната възраст в Несебър? Направи си сравнение пак с линка на барбарон- като това беше само за квартала на къщата която той даде. А колко ви е културата няма и да те питам , щото съм бил там и съм ви виждал как се отнасят повечето местните с туристите. Нещо като прегладнял вълк сред овце. (Докле не им се падне Рашко на Бойчо smiling smiley ) Бил съм свидетел на какви ле не грозни случки - при това с чужденците, ние българите си ви знаеме ква мърша сте.
Има и други градове в щатите, разгледай и там оферти, със сигурност в Лос Анджелис или Сан франциско ще намериш кварталчта да со доближават на нивото на Триъгълника - Верно там цените са от $ 100 000 нагоре, ама пак си помисли примерно колко взима един работник в Макдоладс там , колко - тука и от тях двамата кой какво може да си позволи.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-05 14:56 от itso.
Re: Цени в САЩ
05-11-2009 - 15:10:03

Гето, smiling smiley

Честито и от мен! Да е живо и здраво детенцето! smiling smiley

Re: Цени в САЩ
05-11-2009 - 15:17:25
Вярно образователната система е разклатена, морала занижен, но толко елементарно мислене, толко посредственост *xxx* Не може да бъде, не не може сигурно е изолиран случай или просто този форум ни сбира такива winking smiley
*sos*

Муса, благодаря



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-11-05 15:22 от Geto.
Re: Цени в САЩ
05-11-2009 - 15:18:24
В контраст, може да погледнете цените в Ню Йорк (http://realestate.aol.com/listings-New_York-NY#), който далеч не е най-скъпият град в света. Почти всички западно-европейски столици, а и Москва, Токио и пр., са по-скъпи.

Това казано, цените на недвижими имоти в САЩ са паднали на почти безпрецедентни нива и който има интерес за лично ползуване или инвестиция, моментът е изключително благоприятен. Разликите между българските имоти и тези в САЩ са значителни почти във всяко отношение. Най значителни са в данъците, които тук са огромни в сравнение с България, но също така съществуват значителни различия между отделни щати и области в самия щат. Особено високи са т.н. училищни такси, които се плащат независимо от това дали собствениците имат деца на училищна възраст или не. При апартаментинте се заплащат значителни суми месечно за поддръжка, портиер и пр., далеч надхвърлящи представите в България.

Не съм в бизнеса на недвижими имоти, но притежавам такива от десетилетия в САЩ и дори в България от няколко години, и ако някой има сериозен интерес и възможност, бихме помогнали със съвет и дори повече.

aj_x_y_z@yahoo.com
('*beer*')
Re: Цени в САЩ
05-11-2009 - 15:23:03
Гето,
не става въпрос за черногледство и самоунижение., напротив винаги съм се опитвал да бъда реален. Мизерия има навсякъде (какво ли говорят негрите дошли да учат в Бг за Люлин, Обеля и т.н.) - със сигурност обаче в щатите "елитните " квартали не са бивши софийски селца и нормалните квартали са с пъти по-нормални от Младост, Бели брези и т.н.
Просто се опитвам да сравня какво е в една нормална и в една претендираща да е такава държава, където разни Бай Ганьовци тръбят само , че видиш ли по-хубаво от България нема, тука всичко ни е екстра, и край - това било спада на цените smiling smiley
Re: Цени в САЩ
05-11-2009 - 15:37:01
Златна ли си , зла ли си, зла дълърка ли си - незнам , ама да ги беше сортирала от Low-high, а? Пък и да бе казала за коя част на Ню Йорка става въпрос.
Направих си труда и ето към 28-та страница почват нормалните обяви , на теб ти давам 30-та [realestate.aol.com] . Имам и едно питане , гледам ,че си предлагаш услугите , за колко вървят подобни апартаменти (вярно не са до Централ Парк), ама са до Южния, в Иван Вазов примерно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход