Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спадът на имотите в София е 34% според НСИ

Публикувано от Znae6t 
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 10:52:25
Куки и Асен-Добре де 180е за кв.м.Аз като брокер съм ОК.ЩЕ СЕ РАЗПУКАМ ОТ СДЕЛКИ НА ТЕЗИ ЦЕНИ.С едно важно условие ако средният доход се увеличава или се запази същия.?!
Да, да ама не ,ако хипотетично се приеме някакъв апокалипсис на цените ,ТО реакцията ще бъде верижна.Не можете ли да разберете елементарното ,че над 70%от икономиката е в зависимост от имотите. *xxx* Или на прост български-Нема как да стане аз да съм добре ,а Вуте да е зле.
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 10:56:08
avatar
Турбозоле, а на вас кога ще ви светне, че никога повече няма да е това, което беше? winking smiley
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 11:08:45

Турбо, smiling smiley
Точно защото икономиката е толкова много зависима от имотите. Този срив ще се отрази и се отразява вече, не само на тези 70%, а и на абсолютно всички.

Барба, smiling smiley
Моето лично желание е ти да спечелиш облога. Върнете се назад в годините на Голямата Депресия и всичко ще си дойде на място.

Защо, точно в Германия нямаше балон?

Единственото ми успокоение е, във възможността и способността на българина да оцелява поединично, както и в това, че сме в ЕС и границите са отворени.
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 11:33:33
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Куки и Асен-Добре де 180е за кв.м.Аз като брокер
> съм ОК.ЩЕ СЕ РАЗПУКАМ ОТ СДЕЛКИ НА ТЕЗИ ЦЕНИ.С
> едно важно условие ако средният доход се
> увеличава или се запази същия.?!
> Да, да ама не ,ако хипотетично се приеме някакъв
> апокалипсис на цените ,ТО реакцията ще бъде
> верижна.Не можете ли да разберете елементарното
> ,че над 70%от икономиката е в зависимост от
> имотите. Или на прост български-Нема как да стане
> аз да съм добре ,а Вуте да е зле.

Турбо, то точно това е проблема, че 70 % от икономиката идваха от имотите и строителството (и това нямаше да има, ако не бяха налети пари отвън, а грешката беше, че тези пари, повечето взети и назаем даже, не отидоха в други отрасли).

Просто няма нормална държава, където строителство и имоти да генерират 70% от икономиката. Ако спешно не се развият или възвърнат други отрасли, наистина ще я закъсаме яко.

Асен и Куку не е като да нямат основание за прогнозите си, просто СПОРЕД МЕН отиват твърде далеч, но и наполовина да се окажат прави, пак никак няма да е добре за България. Гледай какво става само - зачестиха отвличания за откуп и обири. Апапите като няма пари в строителството се връщат към първоначалните си занимания. Горещо се надявам банковата система да издържи и наистина лошите кредити да не са голяма част от портфейлите им. Взелите ипотечни кредити като % от населението не са чак толкова много, ама то не са само частни купувачи, има строители, освен това потребителски, лизинги на коли, техника и пр.
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 11:45:12
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
>
> в сащ има градове,където жизнения стандарт е
> в пъти по висок от бг,отделно има и повече работа
> и цени на имотите са по 30 000-50 000 $ за къща с
> 2 декъра двор...

Асенка, радвам се, че с Куку пак прописахте тук, а ти и в инвестора. Ето как форума се оживи изведнъж.

Стандарта в САЩ (какво може да си купиш със среден доход) винаги е бил най-висок в света, не говорим даже и за сравнение с БГ. То и преди кризата къщите на масовия американец и канадец в западна Европа можеха да си ги позволят баровци само. Като писах прогнозата си за София до една година по-горе написах 500 - 600 Е на м2 средни ОФЕРТНИ цени, а не средни на реализирани сделки.
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 12:12:57
Булкане-Съгласен в БГ се развиваше строителството .Но защо не се развиха други отрасли?Ами проблема е в отраслите(които не са се развили),а не в тези които са се занимавали със строителство и са се развили (опитали).Освен това логиката ти е правилна,но не е съвсем точна.Какъв е процента на новите сгради в големите градове въпреки бума спрямо съществуващите имоти ?Говоря като изключвам "ваканционните "Пазарът на имотите да не се определя само от новото строителство?Пазарът се определя от нагласи и налични пари, включително и взети на заем ,демек кредити.Така че това бумове ,бетони и т.н са малката част от нещата.
Ако в икономиката -реална и сива няма кинти ,няма и покупки на имоти.Тоест парите и ресурсите трябва да са в оборот.При баничаря ,земеделеца,цветаря,колбасаря,бакалина кръчмара.От там тръгват нещата -или казано по друг начин ,да има СТОКООБОРОТ и РЪСТ в отделните отрасли на икономиката.
А ако няма -цените и доходите тръгват надолу ,но само при имотите ,а на всякъде.Ако има цени на имоти от 170е.Среден доход-80е .Това е .
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 12:16:16
avatar
Quote

Ако има цени на имоти от 170е.Среден доход-80е .Това е .
- Някой друг път... в една далечна галактика! :}

Ще ти се, ама няма как да стане турбозоле.
Няма я желязната завеса и нали се сещаш какво ще се случи, ако някой реши да ебе дяволът във въздуха с подобни доходи?

В България ще останата само циганите и брокерите дето ще се опитват да им продават суперизгодно, като за ценители! :}
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 12:18:09
kuku987 Написал:
> а, за моженето - може, не средната цена ще е 179 а максималната.

acen1975 Написал:
> цената в момента граничи със нула

След тези апокалиптични предсказания на внуците на Ванга им предлагам да се обзаложим
че ако средната цена в София по НСИ на 30.9.2010:
- падне под 200 евро/м2, Асен и Куку поучават от мен по 50 000 евро,
- остане над 500 евро/м2, аз получавам от Асен и Куку по 25 000 евро
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 12:24:10
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------

> А ако няма -цените и доходите тръгват надолу ,но
> само при имотите ,а на всякъде.Ако има цени на
> имоти от 170е.Среден доход-80е .Това е .


Точно затова писах на Куку и Асен защо според мен няма да има средни цени в София по 170 Е на м2. Лош икономически сценарий за мен като пример за нас е Латвия (доста по-зле от БГ за момента). Но и там средния доход не е 80 Е, нито имотите са 170 Е на м2.

Това, което повече ме притеснява е, че прибалтийците са доста по-културни и цивилизовани от нас. При нас ако икономиката и финансите станат като при тях, при всичките апапи, тарикати, цигани и криминален контингент като цяло, считай, че престъпността ще се увеличи в пъти, а не в проценти. Ако ударим финансовите показатели на Латвия, живота в България няма да е като там.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-23 12:28 от BulCan.
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 12:29:55
Булкане-Съгласен.Продавал съм на времето имоти по 25000щ.д.Средна заплата за БГ-40-100Щ.Д.Ако това искаме да се случи. *xxx*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход