Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спадът на имотите в София е 34% според НСИ

Публикувано от Znae6t 
Re: Спадът на имотите в София е 16%
22-10-2009 - 20:08:51
кажи къде би държал
Re: Спадът на имотите в София е 16%
22-10-2009 - 20:14:25
avatar
В една банка, която не се рекламира през последната една година, но привлече интереса на петролните капитали. winking smiley
(За мое съжаление никой не гарантира нормални суми от порядъка на 100К евро, а са намалили наполовина шанса ти да си минимизраш риска.)


Точно в тези, които най-агресивно ни се натрапват от рекламите, точно в тях пари не бих държал в никакъв случай.
Като най-рискови за мен са ДСК, Райфайзен и Уникредит.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-22 20:16 от valsodar.
Re: Спадът на имотите в София е 16%
22-10-2009 - 20:22:43
Според НСИ спада е близо 30% дори ако се сметне само Q2 2009 / Q3 2008. За да е 17% на годишна база - значи третото тримесечие на 2009 цените растат сериозно. А дали растат - на всички е ясно вече.
Тея от райшайзен имоти сериозно са се объркали.
Освен ако са имали предвид 17% спад спрямо предното тримесечие, а журналята пак нещо са недоразбрали.
Re: Спадът на имотите в София е 16%
22-10-2009 - 21:07:26
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> В една банка, която не се рекламира през
> последната една година, но привлече интереса на
> петролните капитали.

Е, пиши името на банката де, за да не е реклама, може и на лична.


> (За мое съжаление никой не гарантира нормални суми
> от порядъка на 100К евро, а са намалили наполовина
> шанса ти да си минимизраш риска.)

Алфа Банк гарантира до 100 000 Е и то във валута евро. Горо ако прочете това ако може да каже какво знае за Хеленик фонд, който всъщност дава гаранцията.



Re: Спадът на имотите в София е 16%
22-10-2009 - 21:59:39
Във Гърция всички спестявания на едно лице по една сметка в една банка са гарантирани до 100 000 е. Незнам дали това важи за клоновете в България.

Що се касае до Алфа банк - една от сериозните частни банки и с умерена политика, ако съдя по рекламите. Отзивите от различните познати са противоречиви.
Тези дни беше обявила, че набира нов акционерен капитал в размер на 1милиард евро, както и че връща окончателно държавната помощ.
Ако искате мога да погледана какво е станало на борсата и как се е движела.
Re: Спадът на имотите в София е 16%
22-10-2009 - 22:05:52
avatar
goro по-важно е в закона им пише ли краен срок на тази "гаранция". Защото в нашия няма.


А пък аз си мислех, че днес е петък. Данните в НСИ и АВ се чакат утре. :]
Re: Спадът на имотите в София е 16%
22-10-2009 - 22:07:33
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> Във Гърция всички спестявания на едно лице по една
> сметка в една банка са гарантирани до 100 000 е.
> Незнам дали това важи за клоновете в България.
>
> Що се касае до Алфа банк - една от сериозните
> частни банки и с умерена политика, ако съдя по
> рекламите. Отзивите от различните познати са
> противоречиви.
> Тези дни беше обявила, че набира нов акционерен
> капитал в размер на 1милиард евро, както и че
> връща окончателно държавната помощ.
> Ако искате мога да погледана какво е станало на
> борсата и как се е движела.
>

Ами ако имаш време и не те мързи, ще бъда благодарен. Този Хеленик фонд всичките гръцки банки ли гарантира? По-скоро ако можеш да намериш инфо за фонда. Мен ме интересува точно Алфа Банк, защото само те дават изгодна лихва (4.5%) в щатски долари, а част от резервите са ми в тази валута. Склонен съм да поема риска УС долара да потъне още и не искам да превалутирам, иначе доларите ми стоят в сигурна банка, но на 0.7 %.
Re: Спадът на имотите в София е 16%
22-10-2009 - 22:28:15
Булкан, даже незнам дали се казва така фонда и не съм чел закона - така че можеш да прецениш какви са настроенията тук. Ще се поинтерсувам за тебе, но предварително искам да ти кажа, че тук страдат от полиномия (многозаконие) и има голяма възможност, което важи за гърция да не важи извън нея и да е в някое президентско разпореждане или друг подзаконов акт.
Във всеки случай, досега не съм чул някой да е заявявал предварително, че ще тегли пари в брой от сметката си, както в бг. Теглел съм суми до 20 000е, вярно не от Алфа, без каквото и да е предупреждение или тинтириминтири, и не скоро. Но не съм чувал до момента някой да е писнал - смятам, че щях да го чуя.
Ето ти движението на акциите на алфа от февруари насам

За другото, ще гледам до утре да ти отговоря, че имам още работа тази вече.
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 00:01:46
Goro, мерси, не се ангажирай. Току-що намерих информация на английски и я чета:

[www.hdgf.gr]

А това е главната страница на сайта им (на гръцки):

[www.hdgf.gr]
Re: Спадът на имотите в София е 16%
23-10-2009 - 00:36:15
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> goro по-важно е в закона им пише ли краен срок на
> тази "гаранция". Защото в нашия няма.


The minimum guaranteed
level has been set at EUR 20,000
and compensation has to be paid within a
time limit of three months, which, in
exceptional circumstances, can be extended
twice, each time for up to three months.

Това е малко стара инфо, лимита на гарантирания депозит е вдигнат от 20 000 на 100 000 Е, но както виждаш дават срок за изплащане до 3 месеца, а при извънредни обстоятелста си оставят "вратичка" да го удължават още 2 пъти по 3 месеца, общо 9 месеца. Не е малко, но поне има упоменат срок за завършване на изплащането, а не както БГ закона срок само за започването му.

Не мога да намеря на английски скорошна инфо за този фонд, в този документ при графики и пр. стигат до 1999 г. само.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход