Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Нужен ли ви адвокат при покупка на недвижим имот или АНИ и Нотариуса са достатъчни гаранти за сделката?

Публикувано от Wilson 
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Сервел написал-
> "чисто удостоверение за тежести на мое име"АКО СИ
> КУПУВАЧ ,Е СЕГА СТАНА СТРАШНО ?!


Ами нали затова казвам, че и АНИ сте гола вода. Ако прочетеш кво съм писъл ще видиш, че говоря Продавачът да си получи парите след като е вписан нот.акт на мое име и си извадя след вписването чисто удостоверение за тежести. Пояснявам - имам нот.акт и виждам че имота няма тежести след вписването. Това са ми условията да си вземе парите продавача - има схеми да стане, само че АНИ не ги правят, а може би не ги знаят....

Има такива "схеми"и спор няма .Само ,че аз ако съм продавача трябва да ме е...л лудия за да я приема . *xxx* Да ти кажа ли ,защо? :]
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Има такива "схеми"и спор няма .Само ,че аз ако съм
> продавача трябва да ме е...л лудия за да я приема
> . Да ти кажа ли ,защо?


Що бе, точно сега Продавачите приемат, имам опит поне с 3ма от юли на сам. Даже не се дърпат, щото иначе пък аз не приемам сделка и ги пращам по пътя им, барабар с брокерите дето са ми ги довели.
turbozole продължаваш с простотиите си, спиране нямаш бе човек :} :} :} :} :}
и кой ви пише договорите в вашето АНИ smiling smiley вие ли си ги правите - от ония с Възложител - Довереник :} :} :} :} :} :} :} О, свещенна простота. Или по-вероятно си ги крадете от интернет, така е по лесно, но нали пак някой юрист ги е писал. Абе мани българска простотия просто съм изумен от всякъде.
От гледна точка на професионалните броекри може и без адвокат. Така е. Когато работят адвокат и брокер заедно обикновенно адвокатът прави всички възможно да провали сделката, което в друг ред на мисли може да е и за добро. Освен това брокерите, сключвайки по знятие множество сделки, донякъде са автоматизирали този процес, разполагат с множество типови договори за какво ли не. Друг е въпросът колко добре са написани тези договори от юридическа гледна точка. Ако са като този на мазолчето за поръчка, пази боже :} :} :} :} аз лично съм си патил от некадърно написани "брокерски" договори. Но на пазара не всички сделки минават през АНИ. Затова според мен не трябва да се стеснява толкова смисъла на тази дискусия и всеки да реве с какви некадърни адвокати е работил и оттам че можело и без тях. Според мен брокерът е единствения напълно заменим и излишен елемент при една сделка. По разни други теми съм обяснявал, защо в БГ може и без брокер. Адвокатът е незадължителен, но препоръчителен участник по сделката. Не като страна разбира се. Аз лично ползвам няколко адвокати, на които имам доверие и на всеки се обаждам според това какъв е проблемът. Брокерите тук се дразнят от такъв тип дискусии, защото докато за тях сделките са единствения източник на приходи, за адвокатите те са една наистина малка част от дейността им и могат и без тях. И да се коригира заглавието - брокерите в никой случай не могат да са гаранти по сделката. Те даже и за свидетели не могат да се ползват, че днес ги има утре не winking smiley
Servel Написал:
-------------------------------------------------------

> Ами нали затова казвам, че и АНИ сте гола вода.
> Ако прочетеш кво съм писъл ще видиш, че говоря
> Продавачът да си получи парите след като е вписан
> нот.акт на мое име и си извадя след вписването
> чисто удостоверение за тежести. Пояснявам - имам
> нот.акт и виждам че имота няма тежести след
> вписването. Това са ми условията да си вземе
> парите продавача - има схеми да стане, само че АНИ
> не ги правят, а може би не ги знаят....
>
>

Май наистина всеки дърпа чергата към себе си, но ако се сетите, че не сме в съда, ще се съгласите, че сделка така не се прави. Не може да се прехвърля отговорността само върху едната страна и тя да се разглежда като потенциален престъпник. Решаваш, че продавачът е мошеник. Колко дни след прехвърлянето искаш да продължаваш да задържаш плащането? Дали да не е една година, или повече- в зависимост от евентуални давностни срокове по евентуално възникнали в бъдеще различни казуси?
:]
Тино -Умри ! :} *xxx*
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

> Колко дни след
> прехвърлянето искаш да продължаваш да задържаш
> плащането? Дали да не е една година, или повече- в
> зависимост от евентуални давностни срокове по
> евентуално възникнали в бъдеще различни казуси?
>

Аз нищо не задържам, парите са извън мой контрол, НО влизат по сметката на продавача като нотариуса види:
1. Вписан нотариален акт.
2. Удостоверение за тежести след вписването

Ако има сделка и моя интерес е да също да имам по-бързо вписан нотариален акт на мое име.

Вярно е, че до 2009 г. пазарът бе на Продавача и ако не му приемеше условията идваше друг ПА-ПА-ПА Купувач, който беше съгласен на всичко, само и само да вземе бленувания бетон.

Ако видиш колко зарязани строежи има и колко народ е купил там на заелено, кво ще кажеш там продавачите са били честни, а???? Що по инерция винаги си на страната на продавача. А какви договори са подписали тиа "честни продавачи" според тебе с купувачите си, знаеш ли? Кой ще построи тези бетонни скелите сега - ще кажеш "има договор".

Ама ти знаеш ли, например че в Розлин парка до тебе, в договора на израелския инвеститор е записано, че не е забава на строителството, ако външната температура падне през денонощието (!!!!!!!!!!!!!) под + (плюс!!!!!!!!!) 5 градуса. Какви вратички има в тиа договори, бедна ти е фантазията. Неустойка за забава - не повече от 3%. Я сега ми обясни кат си го платила 2008 на 90%, за да ти излезе ефтино на 1000/м2 кво са тиа 3% неустойка като ти проточи (забави) строежа до 2012. Като доде края на света ще си вземеш заветните 3% неустойки.

Та време е действително да разбереш, че трябва равнопоставеност на страните при сделка, а не като брокер да защитаваш винаги и само продавача, щото така беше до сега от всички АНИ.
Poli_2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Wilson (IP съхранено)
> Дата: November 5, 2009 05:29PM
>
> ... НО речеш ли ще си поиграя с ТЕБ!
>
>
> Ела. Или да пратя да те вземат от къщата в
> Панчарево?

>
>
> Към останалите участници в темата - поднасям
> извинения.
> Проблема с този съфорумецът се оказа лесно
> разрешим.... Решен.

>


=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Полино днес нещо нямах време да се занимавам с ТЕБ!
Всъщност знаеш ли каквото имах да ТИ кажа ТИ го казах ... така, че
се чудя дали да продължавам да се занимавам с особата ти.
Ниска топка си и НЕ си ми интересна ВЕЧЕ ----

smiling smiley , НЕ само това, НО се оказа и зле възпитана и се опита да ме
заплашваш, а това НЕ говори добре за ТЕБ.

И какъв проблем бе решен?!?! Че Татко Барба ми изтри постовете ...
ако си малко ПО ... ще разбереш, че постовете НЕ са за това, за да се трият.


Относно това къде живея май ми е малко смешно, щото ако искаш да научиш истината питай Фалсодар, с него сме съседи и той ще ТЕ отведе директно у нас.
Пък може и да пием по кафе ...

:]

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--

Сега относно модераторите и в частност татко Барба ...

Барбароне мойте уважения, но си приложил доста едностранчива цензура приятелю. Все пак къде ми отговора до Оунър-а, къде подробно обясних от какво бе провокирана реакцията ми към каката?!?, къде са писанията за това, че еди кой си индиректно ме заплашваше с 'парче метал 10-15 см дълго' eye popping smiley

Все пак живееш във Франсето доколкото знам и ТАМ не знам цензурата да се прилага толкова едностранчиво. Все пак ти си свестен и НЕ ти се сърдя. *tired*

И последно благодаря на Muza, Турбо, Oунър-а, Наската, Статус (ДА той също), ЧЕ все пак Полина е жена и въпреки, че много силно ме дразни, ТРЯБВАШЕ реакцията ми да бъде по-премерена.

А, че Е мъжко момиче знам Оунъре, ТЯ веднъж ми поднесе извиненията си, което е ПРОЯВА на сила, биХ искал и аз да сторя същото спрямо нея, НО мисля, че ТЯ не би ме разбрала. НЕ заради друго, НО доста лош привкус придобиха 'нашите отношения' - то не бяха обиди, заплахи, ругатни и т.н. И все пак ще се ПОВТОРЯ maybe --- каката не е лош човек, както апропо и аз, НО в нея има една непремерена надменност, която дразни ... някои малко, други много. Как и да Е, да е жива и здрава, повече нямам да се занимавам с нея, освен разбира се ако НЕ бъда провокиран, все пак важно е ДА ИМА повече Усмивки, а не
начумерени физиономии и обтегнати отношения.
*drink1* *drink2*
Servel Написал:
-------------------------------------------------------

> Аз нищо не задържам, парите са извън мой контрол,
> НО влизат по сметката на продавача като нотариуса
> види:
> 1. Вписан нотариален акт.
> 2. Удостоверение за тежести след вписването
>
> Ако има сделка и моя интерес е да също да имам
> по-бързо вписан нотариален акт на мое име.
>
> Вярно е, че до 2009 г. пазарът бе на Продавача и
> ако не му приемеше условията идваше друг ПА-ПА-ПА
> Купувач, който беше съгласен на всичко, само и
> само да вземе бленувания бетон.
>
> Ако видиш колко зарязани строежи има и колко народ
> е купил там на заелено, кво ще кажеш там
> продавачите са били честни, а???? Що по инерция
> винаги си на страната на продавача. А какви
> договори са подписали тиа "честни продавачи"
> според тебе с купувачите си, знаеш ли? Кой ще
> построи тези бетонни скелите сега - ще кажеш "има
> договор".
>
> Ама ти знаеш ли, например че в Розлин парка до
> тебе, в договора на израелския инвеститор е
> записано, че не е забава на строителството, ако
> външната температура падне през денонощието
> (!!!!!!!!!!!!!) под + (плюс!!!!!!!!!) 5 градуса.
> Какви вратички има в тиа договори, бедна ти е
> фантазията. Неустойка за забава - не повече от 3%.
> Я сега ми обясни кат си го платила 2008 на 90%, за
> да ти излезе ефтино на 1000/м2 кво са тиа 3%
> неустойка като ти проточи (забави) строежа до
> 2012. Като доде края на света ще си вземеш
> заветните 3% неустойки.
>
> Та време е действително да разбереш, че трябва
> равнопоставеност на страните при сделка, а не като
> брокер да защитаваш винаги и само продавача, щото
> така беше до сега от всички АНИ.

Май не си ме разбрал. Както не веднаж съм казвала, аз ново строителство не признавам. И не съм продавала на зелено. Който е без акъл, да купува на дупка и стърчащи железа. И да не ползва ни брокер, ни адвокат, че да мине тънко.
Имах предвид завършено с А16 ново, или старо жилище.
Не е вярно, че съм на страната на продавача. Всъщност, опростенчески казано,винаги съм на страната на купувача, защото той дава парите. А по- точно- на страната и на двамата съм, за да стане сделка, да си получа моето, но и да мога спокойно да си го харча, а не някой, почувствал се минат, да ме причака в тъмното.
Практикували сме и това- парите да се получат след проверка на тежести на новия собственик. Заради забавеното обновяване на данните. Имаше години, в които стигаше до 5 дни.
Рядко се правеше, защото в големия процент от сделките, страните не искаха да афишират истинската цена на имота............
smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход