Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Нужен ли ви адвокат при покупка на недвижим имот или АНИ и Нотариуса са достатъчни гаранти за сделката?

Публикувано от Wilson 
Тино -ТЪПУНГЕРЕ !!!!!Къде се слага интервал и къде запИтайка ни мъ учи,щото знам.
Адвокат не требе, требе юрист-Демек Нотариус!!!!Защото нотариуса е сто пъти по светнат от Айдуката !!!!За имотите де .

А С ТОВА БИЕШ КОЧА С МИСТРИЯ -

Другият бисер - не трябвало адвокат, а юрист абе мазоле ти с втори клас ли си кво? Къде ще намериш свободен юрист? Хора, придобили квалификазюционна степен юрист след съответния стаж и които не са имали намерение да се развиват като адвокати да кажем или съдии обикновенно са на трудови договори към някое предприятие. Как точно ще идеш при тях да те консултират?

Прости ора ей ,слаба държава . :} :}
Е, че то кога завършилите право в ЮЗУ почнаха да се наричат юристи :] Срещал съм таквиз "колеги", които чуваха за първи път от мен за разваляне на договор.

При брокерите обаче покрай балона се навъдиха всякави неграмотници. Едни такива даже успяха да ми продадат един имот преди две години. В предвателния договор пишеха коповач :]


Абе какво стаа с тая анкета ?Какво показва ?-50% безработни айдуката гласуват за себе си да се врът у имоти ... :} :}
Видимко Написал:
-------------------------------------------------------
> turbozol Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Видим -Когато ти се появиш си задавам
> въпроса-Защо
> > във форума допускат слабоумни,а не ви отделят
> в
> > отделен "резерват"
>
>
> Здрасти бльоки, как сме? Работа ли няма а? Затова
> подхванахме да се заяждаме с юристите?
>
> Свиквай гнидо некадърна, лошото дори още не е
> започнало.


------------------

близките ти знаят ли,че си "такъв"
само си причинил родилни мъки на майка си , друго едва ли си направил в житието си !
погледни се какви ги пишеш
това дори простак не би го написал !


...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------

> Имах предвид да дадеш пример от практиката си,
> кога се е провалила сделка заради адвокат.И
> най-вече защо точно е станало, какви са били
> съображенията на адвоката да навива купувача да се
> откаже, това ми е интересно.

Възстановена земеделска земя. Много декари. Преди години, там е минала релулация, която е обособила десетина УПИ.
На база решението на ПК, един адвокат пише проекта за н. а., като вместо " ПИ от....кв.м., попадащ в регулацията на......", изписва "УПИ от.......кв.м.". Така излиза, че хем веднаж има огромен УПИ, хем в него има по- малки- едното от които беше предмет на сделката.
Ясно е, че е грешка при изписването на акта. Но не и за адвоката на купувача. Твърдото му мнение беше, че УПИ, който иска да купи клиента му е ид. ч. от големия и че става съсобственик с останалите.
Човекът го послуша........
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Бюлетина №2 -Адвокат не !!!Юрист да !!ПОСРЕДНИК ДА
> ....АДВОКАТА Е НЕНУЖНА БРЪНКА ,ако сделката е с
> Агенция !!!Само търси под вола тЕлЕ И СЕ ОПИТВА ДА
> ПРОВАЛИ ВСИЧКО ПОСТИГНАТО ДО МОМЕНТА.В повечето
> случаи се явяват "специалисти" регистратори на
> фирми,които са чували за нот акт само като
> студенти ,в по добрия случай идват сухи скумри
> "адвокатки ",бивши юристки от Софжилфонд ,Дедмаг
> или ЦУМ..браТчедки на купувача или негова
> леля..-има вероятност да са виждали нот.акт.,но по
> скоро са виждали крепостен акт от 1912 год.на
> Ако се договарят сами съм съгласен,че
> консултацията с адвокат не е излишна.Но повече от
> два лева не се плащат ,максимум пет ако сте
> доволни


Турбо, да не си се провалил на изпита на САК?! :]

Юристите знаят, а адвокатите - могат.

... А беше започнал да се впаляваш ...
:]

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Абе хора, къде сте виждали анкети с по 10 отговора, където всеки от тях е по 2-3-4 изречения? Слагайте 3-4-5 отговора и ако може да са по кратки. Тук има 5 ДА и 5 НЕ с най-различни аргменти и като резултат дадените отговори са разхвърляни и не може да се направи никакъв извод.
В случая например спокойно може да има само 2-3 отговора от рода на ДА, НЕ, ЗАВИСИ ОТ КОНКРЕТНИЯ СЛУЧАЙ. После всеки може да си даде конкретните аргументи в темата.

П.П. Уилсън, това не е заяждане с теб, просто забелязвам, че повечето анкети във форума са като тази.
Ок, приемам го като добронамерена забележка ... всъщност мисля, че дори си прав.
И въпреки всичко Злостър ... обобщение може да се направи - Сумарно ...
от 30 човека дали гласа си ... 80% биха ползвали Адвокатски съвет - демек Правна консултация и 20% не Биха.

Аз друго и НЕ очаквах ... в България оФцете са за да се стрижат и да се доят ... а за това си трЕбе Адвокатин. *ok*
Пунди -Аз не съм казал Адвокатите за сапун..?!Напротив полезни са ,но понякога .Защо юрист да ,адвокат -не.Касае се за сделки с имоти.Нотариуса е човека ,който е НЕОБХОДИМ за сделката .Агенцията е посредник ,нотариуса "приключва "сделката.Всъщност последната ми сделка беше с адвокат от страна на купувача .Разбрахме си с полвин изречение .Сто процента професионалист.!!!Нали пишейки против "Айдуката", визираме тези които НЕ МОГАТ,А НЕ ОБРАТНОТО.Същото е и с брокерите-плюеТЕ тези ,които са идиоти ,а не тия които са в ЧАС.Не можеш да ме убедиш ,че и адвокатската професия не се е компрометирала?(за съжаление)Колко ВУЗА "произвеждат" юристи и колко от тях стават?Колко стринки бивши "деловодителки "станаха адвокати и въобще не знаят за какво става въпрос?Всъщност ти това го знаеш ,не го научаваш от мен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход